ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
powerplantmaster

ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ

Δημοσίευση από powerplantmaster »

ΕΧΩ ΤΟ ALLIED FORCE ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ PATCH ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ DOWNLOAD. ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΟΝ-LINE. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ;ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ "ΑΠΛΟ" FALCON. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ VISTA. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΕΝΩ ΠΟΛΛΑ LINKS ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ 100 ΦΟΡΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εγώ θα ήθελα να με βοηθήσεις εσύ πρώτα, βγάζοντας τα κεφαλαία, διότι είναι σαν να φωνάζεις, χώρια ότι είναι και κουραστικό στην ανάγνωση

μιας και απο το 1ο σου πόστ , πας στα βαθιά....Τσεκάρεις !

FAQ
Επίσημα setup

και μετά βαράς ερωτήσεις

και για να σου απαντήσω σε μία μόνο ερώτηση, ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ Allied Force χωρίς να έχεις περάσει ούτε ένα official patch
e-HAF Admin
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Σωστος ο Anzac.... Οσο για τα αλλα, ελα στο Team speak της ομαδας, και ολα θα τα δουμε :wink:

Υ.Γ. Μια Πτηση online ισοδυναμει με 10 πτησεις offline :cry:
Ελα TS και δεν θα χασεις... μαλλον, δεν θα ξεκολας :wink:
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

Doperman έγραψε:Σωστος ο Anzac.... Οσο για τα αλλα, ελα στο Team speak της ομαδας, και ολα θα τα δουμε :wink:

Υ.Γ. Μια Πτηση online ισοδυναμει με 10 πτησεις offline :cry:
Ελα TS και δεν θα χασεις... μαλλον, δεν θα ξεκολας :wink:
αφου εχεις κατεβασει τουλαχιστον τα απαραιτητα αρχεια του falcon 4.0

σε αυτη τη φαση ασε το allied force και το βλεπουμε αργοτερα.
powerplantmaster

Δημοσίευση από powerplantmaster »

Πρώτα ζητάω συγνώμη για τα κεφαλαία και κατόπιν σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
Ηδη έχω εξασφαλίσει μια έκδοση του κλασσικού FALCON σε ORIGINAL αντίτυπο το οποίο θα έχω στα χέρια μου την Παρασκευή το οποίο τελικά καταλαβαίνω είναι πιο αξιόπιστη "πλατφόρμα".
Οι απορίες και ο προβληματισμός μου ξεκίνησαν γιατί ούτε άριστες γνώσεις Η/Υ έχω αλλά και το λειτουργικό VISTA εκτός από ότι μου είναι άγνωστό, έχω ακούσει ότι έχει και πολλά προβλήματα συμβατότητας με παλαιότερα προγράμματα.
Πέραν αυτών στο θέμα των patch και προγραμμάτων διάβασα ,εκτός αν δεν κατάλαβα καλά, ότι δεν ειναι και ότι πιο σίγουρο να κατεβάσω τις τελευταίες εκδόσεις κάποιων προγραμμάτων που απαιτούνται (SUPER PAK, FREE FALCON κτλ) ενώ σε πολλά LINKS έπεσα σε τοίχο.
Και εγώ ανυπομονώ να μπώ σε πτήσεις ON-LINE και δεν προσπαθώ εκ του πονηρού να κερδίσω κάτι, όπως να κατεβάσω το ελληνικό θέατρο επιχειρήσεων και να εξαφανιστώ.
Απλά επειδή ήθελα να αποκτήσω μια οικειότητα με το FALCON αλλά και με το όλο σύστημα (π.χ το Team Speak μόνο ακουστά το έχω και δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει) ήθελα να ξεκινήσω να "πετάω" μόνος σε ένα γνώριμο όμως περιβάλλον και να μάθω και ορισμένα πράγματα πως ακριβώς λειτουργούν σε σχέση με την e-HAF. Αυτό υπέθετα ότι είναι καλύτερο για την πιο ομαλή μου εισαγωγή στο χώρο.
Όλα αυτά προέρχονται και από πράγματα που έχω ακούσει από συναδέλφους που εμπλέκονται με το Flight Simulator on-line και με συμπεριφορές που αντιμετώπισαν του τύπου "άντε μάθε πρώτα και μέτα μπές" και γενικώς συμπεριφορές περισσότερο έλληνα οδηγού.
Δεν κατηγορώ εσάς και δεν σας βάζω στην ίδια κατηγορία, αλλά καταλαβαίνω ότι ίσως δεν είναι και ότι καλύτερο από το να πετάς μια μάχιμη αποστολή να σπαταλάς τον χρόνο σου για να δείξεις σε κάποιον που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα.
Επειδή καταλαβαίνω ότι κούρασα σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση που δείχνει διαφορετικότητα από κάποιους άλλους.
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

Λοιπον.Για να γινουν τα πραγματα πιο ξεκαθαρα.

κινησεις:

1)Διαβαζεις το FAQ για να καταλαβεις περιπου πως λειτουργουμε.

2)Κατεβαζεις τα απαραιτητα αρχεια για την μεταλαξη του original falcon 4.0 που περιμενεις σε Open Falcon 4.5

3)Αφου κανεις την εγκατασταση ακολουθεις την διαδικασια συνδεσης στο teamspeak.(χρειαζονται ακουστικα ή ηχεια και μικροφωνο)

4)Στο teamspeak θα σε βοηθησουν τα παιδια της 320 ΜΠΚ(ξερεις τι ειναι και τι κανει αφου εχεις διαβασει το FAQ)και τσεκαρουν την συνδεσιμοτητα σου και την λειτουργικοτητα του setup σου.

5)Ελεγξε τα προσωπικα σου μυνηματα

6)Αν εχεις κανει τα παραπανω σωστα εισαι ενα βημα πριν να γινεις πληρες μελος της 320 ΜΠΚ.


Σε περιμενω
kypselos-Μοιραρχος 320 ΜΠΚ

ΥΓ:Δεν μας ενδιαφερει τι σου ειπαν οι αλλοι ή τι ξερεις.
Εδω θα τα παθεις και θα τα μαθεις ολα.
Να θες μονο... :wink:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

kypselos έγραψε:
2)Κατεβαζεις τα απαραιτητα αρχεια για την μεταλαξη του original falcon 4.0 που περιμενεις σε Open Falcon 4.5
όσον αφορά το κομμάτι αυτό, επειδή δεν μπορώ να παρακολουθώ συνέχεια τα λίνκ που έχει ο επίσημος οδηγός αν είναι broken, έχω ανεβάσει στο domain μας όλα τα απαραίτητα αρχεία.

το λίνκ όμως για αυτά δεν μπορώ να το βγάλω Public, θα δίδεται μόνο με PM

σου το στέλνω σε λιγάκι :wink:
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

powerplantmaster έγραψε:Δεν κατηγορώ εσάς και δεν σας βάζω στην ίδια κατηγορία, αλλά καταλαβαίνω ότι ίσως δεν είναι και ότι καλύτερο από το να πετάς μια μάχιμη αποστολή να σπαταλάς τον χρόνο σου για να δείξεις σε κάποιον που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα.
Επειδή καταλαβαίνω ότι κούρασα σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση που δείχνει διαφορετικότητα από κάποιους άλλους.
δεν μας ενδιαφερει τι κανουν άλλοι και τι πρόγραμμα ακολουθούν

εμείς δεν αντιγράφουμε το πρόγραμμα άλλων online κοινοτήτων, άν και το αντίθετο έχει συμβεί :twisted:

βοηθήματα για να μάθεις να πετάς , υπάρχουν άπειρα και εδώ

όπως όμως σου είπαν και παραπίσω οι συνάδελφοι, εμείς εδώ δεν ενθαρύνουμε την μέθοδο ανεϋ "διδασκάλου", τουτέστην να καταπιαστείς μόνος σου offline και ότι καταλάβεις.....

το teamspeak ειναι ενα πρόγραμμα με το οποίο μιλάς με άλλους , σαν να μιλάς στο τηλέφωνο, στο διαδίκτυο realtime, κάτι σαν ασύρματος αν θές

και για αυτό υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης και σύνδεσης στο Επίσημα Setup

άντε καλή αρχή :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 02 Απρ 2008, 21:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
powerplantmaster

Δημοσίευση από powerplantmaster »

Και πάλι ευχαριστώ. Έκανα ήδη download το TEAMSPEAK και τώρα κάνω το OPEN FALCON 4,5.
Στο επίσημο SET UP τα αρχεια που αναφέρονται στα βήματα 4-9 δεν μπορώ να συνδεθω να τα κάνω download και μου βγάζει μηνυμα ο explorer οτι οι σελίδες δεν υπάρχουν.
Λογικά Παρασκευή θα ξεκινήσω την εγκατάσταση οπότε καλώς εχόντος των πραγμάτων θα προσπαθήσω να μπώ ON-LINE.
Ο κωδικός αφορά να ξεκλειδώσω την εγκατάσταση του TEAMSPEAK, γιατί μου ζήτησε password, σωστά;
powerplantmaster

Δημοσίευση από powerplantmaster »

διορθωση. Κωδικο μου ζητησε για το ΑΤΟ.
Αλλο θέμα δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις σε αυτό τωρα.
Συγνώμη και πάλι.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

powerplantmaster έγραψε:διορθωση. Κωδικο μου ζητησε για το ΑΤΟ.
Αλλο θέμα δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις σε αυτό τωρα.
Συγνώμη και πάλι.
λοιπόν, πάρε το χαλαρά γιατί σε λιγάκι θα κάνεις πόστ Εχασα την μπάλα Νο2

δες προσεχτικά αυτά που σου είπαμε και παραπίσω

το ΑΤΟ δεν ειναι στο επίσημο setup μας, μάλλον εννοείς το HOT, σωστά ;
e-HAF Admin
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Αδερφε εγω θα στο ξαναπω... μην αγχωνεσαι, αφου δεν εχεις καλες γνωσεις απο υπολογιστες, βαλε πρωτα το TS, και τα αλλα αστα σε εμας να σε βοηθησουμε. Ελα ομως στο TS να τα λεμε κατευθειαν
powerplantmaster

Δημοσίευση από powerplantmaster »

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας και τον χρόνο σας.
Έχω ήδη κατεβάσει όσα χρειάζεται.(ANZAC σε ευχαριστώ για το link).
Kypselos σωστά λες στο ΗΟΤ αναφέρομαι.
Παρασκευή θα ξεκινήσω εγκατάσταση και ρυθμίσεις.
Καλές πτήσεις μέχρι τότε.
Και πάλι ευχαριστώ. Με αυτά που βλέπω ανυπομονώ περισσότερο να μπω on-line.
καλό βράδυ σε όλους σας
Απάντηση