(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

Egnatia aviation

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Αερολέσχες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
FRAGISKOS ANTONAKAKIS

Ένταξη: 27 Μάι 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 16 Δεκ 2016

Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ, 2007 4:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Egnatia aviation Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα τις γνωμες σας για την συγκεκριμενη σχολη για οσους γνωριζουν.Μιλαω για επιπεδο ATPL. Σας ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
LantirN

Ένταξη: 11 Ιούν 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 04 Μάρ 2017
Τόπος: 4.7D in SUD 260R

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ, 2007 4:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου εχουν πει οτι εχει κλεισει, δεν το εχω διαπιστωσει, απλα ετσι μου ειπε καποιος.

The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Επιστροφή στην κορυφή
WingedWolf

Ένταξη: 11 Σεπ 2005
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Νοέ 2011
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ, 2007 5:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.airliners.gr/community/index.php
Εδώ κανε αυτήν την ερώτηση εκεί ειδικεύονται στην πολιτική αεροπορία δες στην ενότητα Επάγγελμα αεροπορία Wink αν θες την γνώμη μου εκεί να πας είναι οτι ποιο οργανωμένο υπάρχει στην Ελλάδα εγώ όταν πάω για PPL εκεί θα πάω τώρα είμαι στο στάδιο της συγκέντρωσης του ποσού είμαι στο 1/7
Wink Laughing

LantirN έγραψε:
Μου εχουν πει οτι εχει κλεισει, δεν το εχω διαπιστωσει, απλα ετσι μου ειπε καποιος.

όχι βεβαία Wink
http://www.egnatia-aviation.com/

Ένταξη: 27 Μάι 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 16 Δεκ 2016

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ, 2007 6:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eυχαριστω για τη βοηθεια σας παιδια. Φιλε Wingedwolf το Link που μου εστειλες ειναι αρκετα κατατοπηστικο.Σου ευχομαι κ σε σενα καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.. Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
LantirN

Ένταξη: 11 Ιούν 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 04 Μάρ 2017
Τόπος: 4.7D in SUD 260R

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ, 2007 7:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι ειχα διαβασει στο pprune αλλα μαλλον μλκιες θα εγραφαν

The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Επιστροφή στην κορυφή
alepou

Ένταξη: 26 Αύγ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 08 Οκτ 2007
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Σεπ, 2007 12:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαν σχολη ειναι καλη και αρκετα φτηνη.αν ομως θες να ασχοληθεις σοβαρα με το χωρο(και να συνεχισεις με μια σοβαρη εταιρια)αν εχεις τα προσοντα(γνωσεις αλλα και αρκετα $$ σκεψου σοβαρα την Αγγλια η και την Αμερικη. ολα τα υπολοιπα ειναι σχολες ανεργειας ποσο μαλλον στην Ελλαδα(εκτος αν θες απλα ATPL για xoμπι)και οι ουρες εξω απο γνωστες εταιριες συνεχιζονται για 1500 ευρω.....σκεψου το....

φιλικα

alepou
Επιστροφή στην κορυφή
killerwing

Ένταξη: 03 Ιούλ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 18 Μάρ 2014

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ, 2007 5:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα πληρωνα ποτε 40000+ για να εκπαιδευτω με ελληνο-αγγλικα προτυπα. Γινεται χαος στην ΥΠΑ με τις εξετασεις cpl-ATPL.

Καλυτερα να πας phoenix or flight safety στην Αμερικη. Τα διδακτρα ειναι περιπου 40000$ και καθε ωρα πτησης κοστιζει πειπου στα 80-100$ σε 172. Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε ενα πμ να σου συστησω εναν flight instructor και professional pilot σε αεροπορικη εταιρεια στην αμερικη. Ειναι εκπαιδευτης στην phoenix east aviation.
Επιστροφή στην κορυφή
Moved: Παρ 14 Σεπ, 2007 7:46 pm by Anzac
From Γενικά Θέματα to Αερολέσχες
Anzac

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Οκτ 2017

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ, 2007 7:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

>MOVED<
Επιστροφή στην κορυφή
Διεγραμμένο Μέλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάι, 2008 8:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Egnatia aviation Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

FRAGISKOS ANTONAKAKIS έγραψε:
Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα τις γνωμες σας για την συγκεκριμενη σχολη για οσους γνωριζουν.Μιλαω για επιπεδο ATPL. Σας ευχαριστω..

Η συγκεκριμενη σχολη ως νεα, ολη την βλεπουν απο ρομαντικη αποψη και την θεωρουν σαν κατι καλο και ενδιαφερον, σαν πειρασμο θα ελεγα για την Ελλάδα. Εχω ομως πληροφοροθει απο τον κολλητο μου ο οποιος ειναι τρελαμενος με το aviation και θήτεψε για μερικους μηνες στην σχολη τα εξης:
1. Για να παρεις σειρα για το hour building μεχρι και στην σχολη αυτη πεφτει βυσμα!!!!! διοτι δεν φτανουν τα α/φη
2. ακομα δεν εχουν κλεισει 1,5 ετος λειτουργιας και εχουν καψει 2 (δυο) κινητηρες!!!!! (τι εγινε ρε παιδια?)
3. για τον chief instructor εχουν ακουστει διάφορα οτι πετουσε boeing 747 και τον διωξανε... τώρα είτε κατι παίχτηκε με καποιο air incident οπου εφταιγε ο ιδιος και του καναν καποια αναφορα οι ελεγκτες ή κατι παρομοιο
4. οσο για την περιοχη, αστα, ενα θα πω: ξερεις απο ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ? το καλοκαρι γινετε χαμος, μετα τις 7 το απογευμα δεν μπορεις να κυκλοφορησεις, ενω αν επιλεξεις να πας χειμωνα, τα χωρια οπου νοικιαζεις ειναι φαντασματα και δεν κυκλοφορει ΤΙΠΟΤΑ (ουτε τα κουνουπια!!!)
5. Γενικα η Ελλας ειναι ακομα στον αεροπορικο μεσαιωνα και γι'αυτο εξωτερικο και παλι εξωτερικο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Orion

Ένταξη: 16 Μάρ 2005
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Ιούλ 2009
Τόπος: Ηράκλειο - Κρήτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάι, 2008 3:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι μιά απο τις καλύτερες σχολές στηνΕλλάδα απο όσο γνωρίζω, εάν είσαι στην Θράκη θα σου πρότεινα και την αερολέσχη Κομοτηνής για τα μαθήματα και για τις εξετάσεις την Εγνατία.

Ένταξη: 16 Μάρ 2005
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Ιούλ 2009
Τόπος: Ηράκλειο - Κρήτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάι, 2008 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

beanbanni, δέν θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου.

το τί ακούγεται πολλές φορές δέν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Σημασία έχει ότι εκεί κάνουν δουλειά και το έχουν αποδείξει, το ότι δέν φτάνουν τα αεροσκάφη σημαίνει πώς εξυπηρετούν πάρα πολλούς πιλότους σε αντίθεση με άλλες σχολές που έχουν αεροπλάνα αλλα δέν έχουν εκπαιδευόμενους !!

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ακόμη και από Κρήτη υπάρχουν άτομα που πάνε στην Εγνατία για το δίπλωμα τους.

Εάν νομίζετε πως έχει κουνούπια εκεί, μιά βόλτα στον ποταμό Έβρο θα σας δείξει ότι δέν έχετε δεί τίποτε, τα κουνούπια θέλουν νερό και βλάστηση, δύο πράγματα που δέν τα βρίσκεις στην Αθήνα !

δέν καταλαβαίνω επίσης γιατί να πάει κάποιος στο εξωτερικό να κάνει την δουλειά του με τα διπλάσια έξοδα αφού υπάρχουν αξιόλογες σχολές και στην Ελλάδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Διεγραμμένο Μέλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάι, 2008 10:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα αν ειναι να πετας ερασιτεχνικα, καλη ειναι, αλλα αν το σκεφτεσαι επαγγελματικα, αλλο να εχεις πτυχιο απο αμερικη και αλλο ελληνικο, αντε ελα μετα να ζητησεις δουλεια με πτυχιο απο egnatia.... εσυ μπορει να εχεις καποιο γνωστο και να σε βαλει σε μια aegean λογου χαρη, ολοι οι υπολοιποι τί θα κανουμε???? αφου τα ξερεις πως δοuλευοuν τα πραγματα στο Ellada....Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Αερολέσχες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials