Egnatia aviation

Αερολέσχες και Αεραθλητισμός<br>
Εδω μπορείτε να αναφέρετε και να συζητάτε τα<br>
πάντα που αφορούν Ερασιτεχνικές πτήσεις κλπ.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
FRAGISKOS ANTONAKAKIS
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 27 Μάιος 2006, 13:14

Egnatia aviation

Δημοσίευση από FRAGISKOS ANTONAKAKIS »

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα τις γνωμες σας για την συγκεκριμενη σχολη για οσους γνωριζουν.Μιλαω για επιπεδο ATPL. Σας ευχαριστω..
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Μου εχουν πει οτι εχει κλεισει, δεν το εχω διαπιστωσει, απλα ετσι μου ειπε καποιος.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
WingedWolf
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 15:22
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από WingedWolf »

http://www.airliners.gr/community/index.php
Εδώ κανε αυτήν την ερώτηση εκεί ειδικεύονται στην πολιτική αεροπορία δες στην ενότητα Επάγγελμα αεροπορία :wink: αν θες την γνώμη μου εκεί να πας είναι οτι ποιο οργανωμένο υπάρχει στην Ελλάδα εγώ όταν πάω για PPL εκεί θα πάω τώρα είμαι στο στάδιο της συγκέντρωσης του ποσού είμαι στο 1/7
:wink: :lol:
LantirN έγραψε:Μου εχουν πει οτι εχει κλεισει, δεν το εχω διαπιστωσει, απλα ετσι μου ειπε καποιος.
όχι βεβαία :wink:
http://www.egnatia-aviation.com/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
FRAGISKOS ANTONAKAKIS
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 27 Μάιος 2006, 13:14

Δημοσίευση από FRAGISKOS ANTONAKAKIS »

Eυχαριστω για τη βοηθεια σας παιδια. Φιλε Wingedwolf το Link που μου εστειλες ειναι αρκετα κατατοπηστικο.Σου ευχομαι κ σε σενα καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.. :D :D :D
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Ετσι ειχα διαβασει στο pprune αλλα μαλλον μλκιες θα εγραφαν
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Άβαταρ μέλους
alepou
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007, 23:58
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από alepou »

σαν σχολη ειναι καλη και αρκετα φτηνη.αν ομως θες να ασχοληθεις σοβαρα με το χωρο(και να συνεχισεις με μια σοβαρη εταιρια)αν εχεις τα προσοντα(γνωσεις αλλα και αρκετα $$ σκεψου σοβαρα την Αγγλια η και την Αμερικη. ολα τα υπολοιπα ειναι σχολες ανεργειας ποσο μαλλον στην Ελλαδα(εκτος αν θες απλα ATPL για xoμπι)και οι ουρες εξω απο γνωστες εταιριες συνεχιζονται για 1500 ευρω.....σκεψου το....



φιλικα


alepou
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Δεν θα πληρωνα ποτε 40000+ για να εκπαιδευτω με ελληνο-αγγλικα προτυπα. Γινεται χαος στην ΥΠΑ με τις εξετασεις cpl-ATPL.


Καλυτερα να πας phoenix or flight safety στην Αμερικη. Τα διδακτρα ειναι περιπου 40000$ και καθε ωρα πτησης κοστιζει πειπου στα 80-100$ σε 172. Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε ενα πμ να σου συστησω εναν flight instructor και professional pilot σε αεροπορικη εταιρεια στην αμερικη. Ειναι εκπαιδευτης στην phoenix east aviation.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

>MOVED<
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Re: Egnatia aviation

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

FRAGISKOS ANTONAKAKIS έγραψε:Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα τις γνωμες σας για την συγκεκριμενη σχολη για οσους γνωριζουν.Μιλαω για επιπεδο ATPL. Σας ευχαριστω..
Η συγκεκριμενη σχολη ως νεα, ολη την βλεπουν απο ρομαντικη αποψη και την θεωρουν σαν κατι καλο και ενδιαφερον, σαν πειρασμο θα ελεγα για την Ελλάδα. Εχω ομως πληροφοροθει απο τον κολλητο μου ο οποιος ειναι τρελαμενος με το aviation και θήτεψε για μερικους μηνες στην σχολη τα εξης:
1. Για να παρεις σειρα για το hour building μεχρι και στην σχολη αυτη πεφτει βυσμα!!!!! διοτι δεν φτανουν τα α/φη
2. ακομα δεν εχουν κλεισει 1,5 ετος λειτουργιας και εχουν καψει 2 (δυο) κινητηρες!!!!! (τι εγινε ρε παιδια?)
3. για τον chief instructor εχουν ακουστει διάφορα οτι πετουσε boeing 747 και τον διωξανε... τώρα είτε κατι παίχτηκε με καποιο air incident οπου εφταιγε ο ιδιος και του καναν καποια αναφορα οι ελεγκτες ή κατι παρομοιο
4. οσο για την περιοχη, αστα, ενα θα πω: ξερεις απο ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ? το καλοκαρι γινετε χαμος, μετα τις 7 το απογευμα δεν μπορεις να κυκλοφορησεις, ενω αν επιλεξεις να πας χειμωνα, τα χωρια οπου νοικιαζεις ειναι φαντασματα και δεν κυκλοφορει ΤΙΠΟΤΑ (ουτε τα κουνουπια!!!)
5. Γενικα η Ελλας ειναι ακομα στον αεροπορικο μεσαιωνα και γι'αυτο εξωτερικο και παλι εξωτερικο!!!!
Orion
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 16:57
Τοποθεσία: Ηράκλειο - Κρήτη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Orion »

Είναι μιά απο τις καλύτερες σχολές στηνΕλλάδα απο όσο γνωρίζω, εάν είσαι στην Θράκη θα σου πρότεινα και την αερολέσχη Κομοτηνής για τα μαθήματα και για τις εξετάσεις την Εγνατία.
Εικόνα
Orion
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 16:57
Τοποθεσία: Ηράκλειο - Κρήτη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Orion »

beanbanni, δέν θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου.

το τί ακούγεται πολλές φορές δέν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Σημασία έχει ότι εκεί κάνουν δουλειά και το έχουν αποδείξει, το ότι δέν φτάνουν τα αεροσκάφη σημαίνει πώς εξυπηρετούν πάρα πολλούς πιλότους σε αντίθεση με άλλες σχολές που έχουν αεροπλάνα αλλα δέν έχουν εκπαιδευόμενους !!

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ακόμη και από Κρήτη υπάρχουν άτομα που πάνε στην Εγνατία για το δίπλωμα τους.

Εάν νομίζετε πως έχει κουνούπια εκεί, μιά βόλτα στον ποταμό Έβρο θα σας δείξει ότι δέν έχετε δεί τίποτε, τα κουνούπια θέλουν νερό και βλάστηση, δύο πράγματα που δέν τα βρίσκεις στην Αθήνα !

δέν καταλαβαίνω επίσης γιατί να πάει κάποιος στο εξωτερικό να κάνει την δουλειά του με τα διπλάσια έξοδα αφού υπάρχουν αξιόλογες σχολές και στην Ελλάδα.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κοιτα αν ειναι να πετας ερασιτεχνικα, καλη ειναι, αλλα αν το σκεφτεσαι επαγγελματικα, αλλο να εχεις πτυχιο απο αμερικη και αλλο ελληνικο, αντε ελα μετα να ζητησεις δουλεια με πτυχιο απο egnatia.... εσυ μπορει να εχεις καποιο γνωστο και να σε βαλει σε μια aegean λογου χαρη, ολοι οι υπολοιποι τί θα κανουμε???? αφου τα ξερεις πως δοuλευοuν τα πραγματα στο Ellada....:)
Απάντηση