---> ΝΕΟΣ TEAMSPEAK SERVER <---

Εδώ θα αναφέρουμε Νέα αλλα και Προβλήματα<br>
που αφορούν το Site και το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

---> ΝΕΟΣ TEAMSPEAK SERVER <---

Δημοσίευση από Cannon »

Λόγω του ότι τον τελευταίο καιρό έχουμε έντονο πρόβλημα στο δικτυακό εξοπλισμό που παρεμβάλλεται μεταξύ των 2 Server της eHAF και της γραμμής προς Internet, δεν μπορούν τα μηχανήματά μας να δείξουν τη δύναμή τους για τις υπηρεσίες που προορίζονται.
Ως εκ τούτου, υπάρχει έντονο πρόβλημα πλέον και με τον TeamSpeak Server, με πολύ Packet Loss.

Μέχρι να στρώσει το πράγμα (αγορά και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού που πιθανών να πάρει 2~3 μήνες), έκανα άμεσα κίνηση για TeamSpeak Server στο www.gameservers.com

Παρακαλώ πολύ να ενημερωθείτε άμεσα για τις νέες ρυθμίσεις διαβάζοντας τον Σχετικό Οδηγό.

Αύριο ή μεθαύριο, ο "προβληματικός" TeamSpeak Server θα σταματήσει να λειτουργεί μέχρι ικανοποιητικής απoκατάστασης λειτουργίας του δικτύου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cannon την 29 Σεπ 2008, 08:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captencris
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2007, 20:53
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από captencris »

Μπράβο Κωνσταντίνε!!
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχυνέμεν ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Eπειδή οι λογαριασμοί στον νέο server δεν αντιγράφηκαν, θα σας αποστείλω μέσω του commit, για τα μέλη του commit, mass email με τον κωδικό του anonymous.

Mόνο όσοι δεν λάβετε το email μπορείτε να το ζητάτε με Pm απο εμένα ή άλλον Moderator.

Έπειτα θα γίνετε μόνοι σας registered όπως αναγράφουν και οι οδηγίες.
e-HAF Admin
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Επειδή διαπίστωσα ότι μερικά μέλη μας δεν είδαν αυτό το δημοσίευμα, μήπως θα ήταν καλύτερο να μετατραπεί σε ανακοίνωση; Επίσης μήπως θα ήταν καλό να γίνει μια αναφορά και στην περιοχή του commit για τον νέο server;
FLY LOW - HIT HARD
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Αντώνη όποιος δεν μπαίνει ψάχνεται

όποιος ψάχνεται τον βοηθάμε

έχω ήδη στείλει και mass email σε όλο το commit

αν έχει ξεμείνει κανείς με πρόβλημα εδώ είμαστε, δεν χάθηκε και ο κόσμος...
e-HAF Admin
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

Δημοσίευση από Cannon »

anka έγραψε:Επειδή διαπίστωσα ότι μερικά μέλη μας δεν είδαν αυτό το δημοσίευμα, μήπως θα ήταν καλύτερο να μετατραπεί σε ανακοίνωση; Επίσης μήπως θα ήταν καλό να γίνει μια αναφορά και στην περιοχή του commit για τον νέο server;
Ας μάθουν λίγο να διαβάζουν τότε... Και μόνο κλίκ στο "Teamspeak" στο πάνω μέρος του forum να κάνουν θα δούν οτι κάτι άλλαξε, και πρωτο-πρωτο το pdf με τις οδηγίες...
Πόσο πιό "μασημένη τροφή" πια να το κάνω...
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ε μα....
e-HAF Admin
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Το ξέρω βρε παιδιά, μην βαράτε :lol: :lol: :lol:
Απλά ίσως κάποιοι να μπαίνουν κατευθείαν στο commit χωρίς προηγουμένως να περνούν από το main forum οπότε δεν ενημερώνονται εγκαίρως
FLY LOW - HIT HARD
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Οι ίδιες οδηγίες βρίσκονται και στο teamspeak button του Commit Forum

ΥΓ. Δεν βαράμε
e-HAF Admin
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Θέλω και εγώ το pass που δεν μπαίνω στο commit... May I? :D
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Rambo
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 02 Αύγ 2006, 13:28
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Rambo »

Εχω το εξης προβλημα. Μπηκα εχθες στο teamspeak και ακουγα τις συνομιλιες διακεκομενα. Το paketlost το ειδα και ηταν απο 2 εως 10%. Θεωρητικα δεν ειναι μεγαλο για να ακουω τοση διακοπη. παλαιοτερα με περιπου 40% paketlost δεν ειχα τοσο μεγαλες διακοπες. Τι μπορει να φταιει? Ας μου δωσει καποιος τα φωτα.
Εικόνα

ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

Δημοσίευση από Cannon »

Rambo έγραψε:Εχω το εξης προβλημα. Μπηκα εχθες στο teamspeak και ακουγα τις συνομιλιες διακεκομενα. Το paketlost το ειδα και ηταν απο 2 εως 10%. Θεωρητικα δεν ειναι μεγαλο για να ακουω τοση διακοπη. παλαιοτερα με περιπου 40% paketlost δεν ειχα τοσο μεγαλες διακοπες. Τι μπορει να φταιει? Ας μου δωσει καποιος τα φωτα.
Μήπως είχες ανοιχτό κάνα torrent-άδικο? Είσαι ο μόνος μεχρι τώρα που έχει αυτό το πρόβλημα... :roll:
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Rambo
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 02 Αύγ 2006, 13:28
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Rambo »

Cannon έγραψε:
Rambo έγραψε:Εχω το εξης προβλημα. Μπηκα εχθες στο teamspeak και ακουγα τις συνομιλιες διακεκομενα. Το paketlost το ειδα και ηταν απο 2 εως 10%. Θεωρητικα δεν ειναι μεγαλο για να ακουω τοση διακοπη. παλαιοτερα με περιπου 40% paketlost δεν ειχα τοσο μεγαλες διακοπες. Τι μπορει να φταιει? Ας μου δωσει καποιος τα φωτα.
Μήπως είχες ανοιχτό κάνα torrent-άδικο? Είσαι ο μόνος μεχρι τώρα που έχει αυτό το πρόβλημα... :roll:

Οχι δεν ειχα torrent. Κοιταξα και εγω μηπος εχω κανενα εξτρα procees να τρεχει και δεν ειδα τιποτα.
Εικόνα

ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Το πιο πιθανό να φταίει η γραμμή σου....

Συμβαίνει καμιά φορά... έχω σηκώσει αποστολή με 10 άτομα, και να είμαι ο μοναδικός στο ts που άκουγε με διακοπές.


θα φτιάξει από μόνο του :wink:
Rambo
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 02 Αύγ 2006, 13:28
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Rambo »

Doperman έγραψε:Το πιο πιθανό να φταίει η γραμμή σου....

Συμβαίνει καμιά φορά... έχω σηκώσει αποστολή με 10 άτομα, και να είμαι ο μοναδικός στο ts που άκουγε με διακοπές.


θα φτιάξει από μόνο του :wink:
Τι να πω εχθες προσπαθουσα να σας μιλησω και δεν ξερω εαν μιλαγατε σε μενα. Γενικα παντος η γραμμη μου δεν εχει προβλημα. Θα το ελεγξω παλι σημερα.
Εικόνα

ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Απάντηση