Ερώτηση για το NAVAL στο Threat Warning Prime Panel

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Ερώτηση για το NAVAL στο Threat Warning Prime Panel

Δημοσίευση από Sugarmate »

Στα κουμπιά που βρίσκονται δίπλα ακριβώς από το RWR (Threat Warning Prime Panel), υπάρχει το κουμπί <Unknown>/NAVAL (το πρώτο αριστερά στην κάτω σειρά).

Αυτό μέσα στο sim ενεργοποιείται ως εξής: πατώντας οπουδήποτε μέσα στο κουμπί με το ποντίκι, εκτός από το κέντρο (που βρίσκεται το σύμβολο του πλοίου), ενεργοποιεί το UNKNOWN mode. Για να ενεργοποιήσεις το NAVAL πρέπει να πατήσεις στο κέντρο του κουμπιού, στο σύμβολο του πλοίου.

Αυτό δε μπορεί να γίνεται στην πραγματικότητα, εκτός αν το συγκεκριμένο κουμπί είναι στην πραγματικότητα δύο ομόκεντρα και αυτόνομα κουμπιά, αλλά δε φαίνεται να είναι έτσι.

Η ερώτηση λοιπόν είναι: πώς ακριβώς λειτουργεί αυτό το κουμπί στην πραγματικότητα; Έχω φτάσει στο σημείο που φτιάχνω το συγκεκριμένο πάνελ για το κόκπιτ μου και έχω απορία πώς να φτιάξω το συγκεκριμένο πλήκτρο.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με λεπτομέρειες για το θέμα, τον ευχαριστώ προκαταβολικά. :D
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Το ένα mode ενεργοποιείτε με short-push (<1sec) και το άλλο με long (>1sec) όπως και άλλοι αντίστοιχοι διακόπτες του ECM.

Ποιό είναι ποιό όμως δεν ξέρω γιατί είναι USAF RWR.
Εικόνα
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

raptor έγραψε:Το ένα mode ενεργοποιείτε με short-push (<1sec) και το άλλο με long (>1sec) όπως και άλλοι αντίστοιχοι διακόπτες του ECM.

Ποιό είναι ποιό όμως δεν ξέρω γιατί είναι USAF RWR.
Χμμμ... λογικά το UNKNOWN θα είναι με το short-push και το Naval με το long...

Ευχαριστώ raptor!


ps: Ποιοι άλλοι διακόπτες λειτουργούν έτσι;
Απάντηση