e-HAF Future

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

e-HAF Future

Δημοσίευση από Anzac »

Θα ήθελα την γνώμη όλων, όσον αφορά την ομάδα μας.

:arrow: Πως βλέπετε το μέλλον της e-HAF ;

:arrow: Υπάρχει κάτι που δεν έχουμε κάνει και θα πρέπει να κάνουμε κάποια στιγμή ;

:arrow: Υπάρχει κάποια άλλη ενδιαφέρουσα πρόταση ;
e-HAF Admin
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

1) Λαμπρό (sic)

2) Θα σκεφτώ

3) Να φύγει από το main forum της e-haf ό,τι έχει να κάνει με το πτητικό κομμάτι του commit. Δλδ, εικονική ασφάλεια πτήσεων, flight server admin, τακτικές & ελιγμοί, manuals.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Mystic_J έγραψε:
3) Να φύγει από το main forum της e-haf ό,τι έχει να κάνει με το πτητικό κομμάτι του commit. Δλδ, εικονική ασφάλεια πτήσεων, flight server admin, τακτικές & ελιγμοί, manuals.

Αυτο με μια κίνηση δεν γίνεται. Θα πρέπει να γίνουν όλα τα πόστ copy-paste με re-posting

Εκτός αυτού, δεν θα έχουν πλήρη πρόσβαση όσοι δεν είναι εγγεγραμένοι στο Commit ως ιπτάμ(e)νοι
e-HAF Admin
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Anzac έγραψε:
Mystic_J έγραψε:
3) Να φύγει από το main forum της e-haf ό,τι έχει να κάνει με το πτητικό κομμάτι του commit. Δλδ, εικονική ασφάλεια πτήσεων, flight server admin, τακτικές & ελιγμοί, manuals.

Αυτο με μια κίνηση δεν γίνεται. Θα πρέπει να γίνουν όλα τα πόστ copy-paste με re-posting

Εκτός αυτού, δεν θα έχουν πλήρη πρόσβαση όσοι δεν είναι εγγεγραμένοι στο Commit ως ιπτάμ(e)νοι
Γίνεται και αλλιώς αλλά δεν βλέπω που βλάπτουν εδώ που είναι...

Όσο για τις ερωτήσεις θα έλεγα ότι είναι μεγάλη συζήτηση... Γενικά πάντως νομίζω ότι η e-haf είναι σε πολύ καλό επίπεδο ως κοινότητα και ανεβαίνει συνεχώς. :)
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: e-HAF Future

Δημοσίευση από manik »

Anzac έγραψε:Θα ήθελα την γνώμη όλων, όσον αφορά την ομάδα μας.

:arrow: Πως βλέπετε το μέλλον της e-HAF ;
+1 όπως είπε ο Νάκος.
:arrow: Υπάρχει κάτι που δεν έχουμε κάνει και θα πρέπει να κάνουμε κάποια στιγμή ;
Κάποιον διαγωνισμό με δωράκια και κάποια events εκτός από τις μπυροσφηνακοπατατοκαραοκεμαχίες στην Πανόρμου.
:arrow: Υπάρχει κάποια άλλη ενδιαφέρουσα πρόταση ;
Να κατέβεις για Πρωθυπουργός......και εμείς για Υπουργοί :lol: :lol:
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Αν κρύψουμε τις επικεφαλίδες και βάλουμε κάποιον άσχετο να διαβάσει τα θέματα που ποστάρονται τον τελευταίο μήνα(και λίγο πιο πίσω) θα μας πεί οτι πρόκειται για το φόρουμ κάποιου ακροδεξιού κόμματος.
Με λύπη μου βλέπω οτι έχουν εκλείψει τα ποστ καθαρά αεροπορικού ενδιαφέροντος , τα περισσότερα ποστ που γίνονται είναι για το αν γυαλίσαμε τα torm1, ω οι σκοπιανοί το ένα , ω οι σκοπιανοί το άλλο, ω το αιγαίο μας παιρνουν , ω τη θρακή μας παιρνουν, σκοτώστε τους αλβανούς και τέτοια.
Αναλόγως βλέπω οτι και τα άτομα που συμμετέχουν δεν έχουν καμία σχέση ή ενδιαφέρον για τον χώρο της αεροπορίας και είναι περισσότερο Τουρκοφάγοι ή λίγο πιο πολύ Ελληνες απο όλους εμάς τους υπόλοιπους.

Αυτά τα έγραψα για να δικαιολογίσω την απάντηση μου για την πρώτη ερώτηση για το μέλλον της e-haf.
Στο μέλλον λοιπόν απο όσο εκτιμώ εγώ αυτό το φόρουμ θα συνεχίσει να χάνει την ταυτότητα του.(εάν δεν γίνει κάτι)

Στη δεύτερη ερώτηση η απαντησή μου δεν έχει να κάνει με δωράκια και τέτοια αλλά με δραστηριότητες που θα αυξήσουν το κύρος της ehaf, όπως επισκέψεις σε μοίρες, μουσεία, ή events σχετικά με το αντικείμενο που αγαπάμε.(δεν γνωρίζω κατά πόσο αυτό είναι εφικτό οπότε το καταθέτω προς εξέταση)

Για την τρίτη κατά σειρά ερώτηση , δεν έχω κάτι αυτή τη στιγμή αλλά θα απαντήσω προσεχώς και αυτό είναι δέσμευση

Αυτά αφορούσαν την μισή e-haf που είναι το public forum.Για το commit τι να πω εγώ, η δραστηριότητα του μιλάει απο μόνη της, είναι ο παράδεισός μου, αλλά επειδή το commit είναι cosa nostra θα δώσω τις παρατηρήσεις μου κατ ιδίαν, εάν και εφ' όσον μου ζητηθεί.
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
skend
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 12:03
Τοποθεσία: 6.4 Nm final RWY36 ELEFSIS AB

Δημοσίευση από skend »

cosa έγραψε:Αν κρύψουμε τις επικεφαλίδες και βάλουμε κάποιον άσχετο να διαβάσει τα θέματα που ποστάρονται τον τελευταίο μήνα...
Σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο cosa συμφωνώ απόλυτα μαζί του τα θέματα που κυριαρχούν ειναι κοινωνικά πολιτικα παρά για το αντικείμενο του forum.

Επειδί υπάρχω σε πολλά σχετικά forum και η δραστηριότητα και πληθώρα θεμάτων που συζητούνται εδω δείχνουν ότι τα μέλη αυτής της κοινότητας δεν φέρουν παροπίδες και αν και λατρεύουν τα ΣΥΝΕΦΑ δεν πετάνε χωρις έλεγχο σε αυτά θα πρότεινα την δημιουργεία blog πέρα απο το παρόν forum γιατί οι ελεύθερες φωνές πρέπει να ακούγονται σε όλους και παντού.

Για τους Τουρκοφάγους cosa υπάρχει αρκετό φαεί για όλους ! ;)

Για τους περισσότερο Ελλήνες άστο για την ώρα της Κρίσης να το αποδείξουν :)

Σας Ευχαριστώ
Mε Εκτίμηση
Εικόνα
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

εμενα με καλυπτει ο cosa.

μπαινω εδω μονο για κανα πμ

εχω βαρεθει να διαβαζω οτι κουλο γραφει ο καθενας και εαν το κανει και πολυ να ανοιγουμε και μια νεα ενοτητα.
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

εχω βαρεθει να διαβαζω οτι κουλο γραφει ο καθενας
Same. Το main forum της e-haf έχει χάσει την ταυτότητά του. Μέχρι και spam email ποστάρουν ορισμένα μέλη.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Μπορεί να ξεφεύγουμε μερικές φορές, αλλά δεν είναι και πολλοί αυτοί που ποστάρουν ενδιαφέροντα αεροπορικά θέματα. Για να μην πω ότι είμαι ο Νο1 στην αναζήτηση τους....

Θέλετε να κόψουμε ότι δεν είναι αεροπορικό (εκτός απο Σώματα Άμυνας Ασφάλειας) ;
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Ποιό θεωρείτε το ποιό δυνατό κομμάτι του παρόντος φόρουμ ;
e-HAF Admin
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Συμφωνω με το Cosa ΑΠΟΛΥΤΑ.

Εδω βγαλαμε κανονισμο λειτουργιας για να μη ποσταρονται αρλουμπες και εχουμε ανοιξει 1000000 ενοτητες, για να μην πουμε οτι το φορουμ εχει 2πλο κ 3πλο ποστς ιδιου θεματος.

Καποτε ειχαμε πει θα λεμε μονο για αεροπλανα, υπολογιστες, αντε και 2-3 αρλουμπες.
Τωρα λεμε μονο για τη Βουλη, τους 300, τη Eurovision, γκρινιαζουμε, βριζουμε, κτλ...κοινως ενα φορουμ αεροπλανικο παει να γινει καφενειο οπου ο καθενας εχει αποψη επι παντος επιστητου...Ασε που πεφτουνε κ μπινελικια χωρις να γινουν edit απο mods... και για ολα φταιει ο vamos kostakis/gerodinis που κανουν 100000 ερωτησεις/spam τη μερα :lol: :lol: :lol:
Για να μη μιλησω για spammer ποστερς που το μονο που λενε ειναι Φοβερο, τρομερο, μπραβο, καλως ηρθες, κτλ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Σιγουρα καλη η πολυφωνια καλα ολα, αλλα μη ξεχασουμε κ απο που ξεκινησαμε η τι foroym ειμαστε!

Τα πιο δυνατα κομματια του παροντος φορουμ κατ εμε ειναι η ενοτητα Επισημο Σεταπ, Οδηγος Εγκαταστασης, Falcon 4.0, ΠΑ, Software/Hardware.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Καλημέρα,

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, περί απώλεια της ταυτότητας του forum κλπ.

Παλιά υπήρχαν σοβαρές αεροπορικές συζητήσεις. Δυστυχώς πλέον αυτό δεν υπάρχει. Νομίζω ότι οδεύει σε ένα ποικίλης ύλης forum με κάποια παραπάνω βαρύτητα στην ΠΑ (χωρίς, πλέον, εξειδίκευση).

Για να το πω απλά, πληροφορίες / συζητήσεις / σκέψεις / αναλύσεις με θέμα την ΠΑ, πλέον αναζητώ σε άλλα forum

Το να κόψουμε ότι δεν είναι αεροπορικό δεσμεύομαι να απαντήσω. Θέλω να το σκεφτώ. Μια γρήγορη και μη δεσμευτική απάντηση είναι, ναι.

Το ποιο δυνατό σημείο του forum νομίζω ότι είναι το brand name του.

Υ.Γ

Αναφέρομαι μόνο στο ελεύθερο τομέα. Στην περιοχή των πτήσεων δεν γνωρίζω τι γίνεται, αλλά από ότι καταλαβαίνω καλά πάει το πράγμα.
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Αρχής γενομένης απο τώρα, οι αρλούμπες κώβονται μαχαίρι, μέχρι να πέσουν και νέες προτάσεις στο τραπέζι.

Οι Κύριοι Moderators μπορούν να σπλιτάρουν στα off topics ότι θεωρούν άχρηστο, ακόμα και αν αυτό το έχω κάνει εγώ ο ίδιος.

:scrable:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 15 Μάιος 2009, 07:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

Jester έγραψε:Τα πιο δυνατα κομματια του παροντος φορουμ κατ εμε ειναι η ενοτητα Επισημο Σεταπ, Οδηγος Εγκαταστασης, Falcon 4.0, ΠΑ, Software/Hardware.
Να συμπληρωσω και τα jokes που μας κανουν να γελαμε :lol:
Απάντηση