πως θα γινω πιλοτος?

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
dimitrisf18

πως θα γινω πιλοτος?

Δημοσίευση από dimitrisf18 »

θελω πολυ να γινω πιλοτος ειμαι 13 χρονων τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να πετυχω το στοχο μου? :D περιμενω τις συμβουλες σας.Ευχαριστω πολυ
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

να προσεχεις τα ματια σου!!! ειναι βασικος παραγοντας... (εγω ετσι την πατισα...)
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Ironmike
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: 16 Μαρ 2008, 23:44
Τοποθεσία: Κόρινθος

Δημοσίευση από Ironmike »

Να κλείσεις το PC και την τηλεόραση και να ανοίξεις κανένα βιβλίο,το πιο σημαντικό αυτό είναι.Άν είσαι καλός στα μαθήματα σου δεν θα σε εμποδίσει τίποτα :)
Orion
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 16:57
Τοποθεσία: Ηράκλειο - Κρήτη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Orion »

Το ότι βάζεις τόσο μεγάλους στόχους σε τόσο μικρή ηλικία είναι το πρώτο γιατί φένεται πως έχεις το μικρόβιο, απο εκεί και μετά είναι τα μάτια όπως πολύ σωστά είπε ο contor και φυσικά όσα είπε ο ironmike.

Και αφού το έχεις πάρει απόφαση και αφού δέν έχεις κάποιο σημαντικό πρόβλημα (όπως μυωπίες κ.τ.λ) τότε θα πρέπει να προετοιμαστείς και ψυχικά - σωματικά.

Όταν λές πιλότος να υποθέσουμε οτι ενοείς την Πολεμική Αεροπορία ή πιλότος γενικότερα ?

Εάν ενοείς την Π.Α διάβασε αυτό

http://www.haf.gr/el/career/academies/s ... efault.asp

(Σκοπός | Διδακτικό Προσωπικό | Τμήματα-Κατευθύνσεις | Μαθήματα | Βασικά Στοιχεία Κανονισμού)

Εάν θέλεις απλά να πετάξεις τότε είναι πιό απλά τα πράγματα, απλα θα χρειαστεί να περιμένεις λιγάκι.

Εάν τώρα απλά θέλεις να πετάξεις με το Falcon για παράδειγμα είναι ακόμη πιό απλά τα πράγματα.

Δέν το ξεκαθαρίζεις για αυτό και πιάνω όλες τις περιπτώσεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36866
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

>moved<
e-HAF Admin
Απάντηση