Επί Εσχάτη Προδωσία

Άρθρα γραμμένα απο τα μέλη μας

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
NOMAD
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2009, 18:57
Τοποθεσία: Μακρύγιαλος

Επί Εσχάτη Προδωσία

Δημοσίευση από NOMAD »

Γειά σας φίλοι μου,
Όπως όλοι έτσι κ εγώ δεν αντέχω άλλο αυτή την τρέλα των πολιτικών οι οποίοι ευθύνονται για όλα κ πάντα στις κρίσιμες στιγμές βγάζουν την ουρά τους απ' έξω. Πρέπει να βάλουμε ένα τέλος στον κατήφορο στην οποίο μας έχουν οδηγήσει.
Θα πρέπει να καταλάβουν οι Έλληνες πώς αυτά τα χώματα που πατούμε, πώς η ομορφιά της θάλασσας που μας αγκαλιάζει κ το καταγάλανο του ουρανού δεν το οφείλουμε σε κανέναν παρά μόνο στον καλό Θεό που μας χάρισε εμάς τους Έλληνες τον ομορφότερο τόπο του κόσμου.
Πρέπει να καταλάβουν οι Έλληνες πώς δεν έχουν ανάγκη τους πολιτικούς αλλά αυτοί έχουν ανάγκη εμάς. Θα πρέπει να καταλάβουμε πως κανένας απ' αυτούς δεν είναι της γούνας μας μανίκι.
Όταν άκουσα από τον ίδιο τον πρωθυπουργό να λέει πως κινδυνεύει η εθνικής κυριαρχία πετάχτηκα από τη θέση μου κ ήθελα να γινόταν να περάσω μέσα από το γυαλί της τηλεόρασης κ να τον σπάσω στο ξύλο. Δηλ από ποιον κινδυνεύει κ πώς το λες χωρίς να συμβαίνει τίποτα; Πώς κάθεσαι κ συζητάς για το αν θα πουλήσεις εδάφη της χώρας "σου"; (το βάζω σε εισαγωγικά γιατί κανένας Έλληνας δεν το σκέφτεται). Πώς αφήνεις να αλλονίζουν στα εδάφη σου όλοι όσοι σε απειλούν χωρίς να κάνεις τίποτα; Πώς αφήνεις να παραβιάζουν τα σύνορα σου από θάλασσα, αέρα κ στεριά χωρίς να αντιδράς στο όνομα της οικονομικής κρίσης.
Θα πρέπει όλοι αυτοί οι αληταράδες που κατακλέψαν τον ελληνικό λαό, που τον γέμισαν με απελπισία κ ανασφάλεια να δικαστούν για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΩΣΙΑ. Τί έχει κάνει δηλ αυτός ο λαός που όλοι θέλουν να τον αφανήσουν; Γιατί δεν πίστεύω να υπάρχει Έλληνας που να μην σκέφτεται πως όλα αυτά είναι ένα καλά οργανωμένο σχέδιο για τον αφανισμό του Έθνους μας. Το μόνο που δεν έχουν κάνει ακόμα είναι να μας πουν τεκμήριο γιατί ζούμε κ υπάρχουμε. Αντίσταση αδέρφια. Ξέρω πως όσοι το διαβάσετε θα πείτε: "τί αντίσταση εννοεί ο ποιητής". Μία είναι η αντίσταση: ΜΗΝ τους ψηφίζεται. Πετάχτετους στη θάλασσα.

Ο γέρος Παϊσιος είχε πει: θα προσπαθήσουν να επιβάλλουν σκληρά μέτρα στους Έλληνες, αλλά δυστυχώς γι' αυτούς ο Θεός έχει άλλα σχέδια.
Μας κυνηγούν τον αργιλέ
Γιατί το πίνουν οι μάγκες
Και ζούλα τον φουμάρουνε
Όλοι οι αριστοκράτες
Bishop
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 05 Μάιος 2009, 12:37
Επικοινωνία:

Re: Επί Εσχάτη Προδωσία

Δημοσίευση από Bishop »

NOMAD έγραψε: Γιατί δεν πίστεύω να υπάρχει Έλληνας που να μην σκέφτεται πως όλα αυτά είναι ένα καλά οργανωμένο σχέδιο για τον αφανισμό του Έθνους μας.
Είναι προφανές... Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε...
To predict the behavior of ordinary people in advance, you only have to assume that they will always try to escape a disagreeable situation with the smallest possible expenditure of intelligence
thanosc
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 10 Αύγ 2009, 16:52

Δημοσίευση από thanosc »

Εμείς τους ψηφίσαμε και ξέραμε όλοι μας πολύ καλά τι γινόταν. Απλά πιστεύαμε ότι κάποιος ή το Ελληνικό δαιμόνιο ή η παραποντιά θα μας έσωνε...
Ε κάποιος μας πάει στο ταμείο...

Ναι ο Θεός έχει άλλα μέτρα γι'αυτούς... Offshore καταθέσεις στην Ελβετία ταξίδια και διακοπές στο εξωτερικό κ.λ.π. κ.λ.π.

Ο Θεός έχει σχέδια εμείς δε λέμε να βάλουμε μυαλό... και τα στηρίζουμε όλα σε αγίους και σε Θεούς... ένας από αυτούς το χρήμα...
Άβαταρ μέλους
NOMAD
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2009, 18:57
Τοποθεσία: Μακρύγιαλος

Δημοσίευση από NOMAD »

thanosc έγραψε:Εμείς τους ψηφίσαμε και ξέραμε όλοι μας πολύ καλά τι γινόταν. Απλά πιστεύαμε ότι κάποιος ή το Ελληνικό δαιμόνιο ή η παραποντιά θα μας έσωνε...
Ε κάποιος μας πάει στο ταμείο...

Ναι ο Θεός έχει άλλα μέτρα γι'αυτούς... Offshore καταθέσεις στην Ελβετία ταξίδια και διακοπές στο εξωτερικό κ.λ.π. κ.λ.π.

Ο Θεός έχει σχέδια εμείς δε λέμε να βάλουμε μυαλό... και τα στηρίζουμε όλα σε αγίους και σε Θεούς... ένας από αυτούς το χρήμα...
Γι' αυτό αναφέρω πως πρέπει να ξυπνήσουν κ να καταλάβουν οι Έλληνες. Δηλ ο απλός κόσμος που τους ψηφίζει ενώ τους κλέβουν. Για μένα προσωπικά δεν φταίνε οι πολιτικοί αλλά ο κόσμος. Γιατί ενώ ξέρω ότι κάποιος με κλέβει κ εγώ συνεχίζω να τον ξανά ψηφίζω τότε δε φταίει ο κλέφτης. Γι' αυτό δεν μπορώ να ακούω τη δικαιολογία κ ποιόν να ψηφίσω. Δε θα πω σε κανέναν να ψηφίσει κάποιον συγκεκριμένο αλλά μπορείς να μην ψηφίσεις αυτούς που σε κλέβουν 30 χρόνια τώρα.
Μας κυνηγούν τον αργιλέ
Γιατί το πίνουν οι μάγκες
Και ζούλα τον φουμάρουνε
Όλοι οι αριστοκράτες
Απάντηση