Basic Theatre Construction HELP...!!!!

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

condor έγραψε::twisted: έλα καμιά βόλτα απο το ts.. δεν δαγκώνει.. :wink:
για τον Ραφαήλ λες ;
e-HAF Admin
Προπέλας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 07 Απρ 2009, 11:46
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Προπέλας »

Ειμαι στην e-haf κανα χρόνο ! Αν ειχα 5 cents για καθε φορα που άκουσα το "βγαινει το EMF" και για το "το νεο ΒΜS ερχεται..." θα ειχα λυσει το οικονομικο προβλημα των τρισέγγονων μου !

Ουδεν μονιμότερον του προσωρινου κύριοι...
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

μα... έρχεται... γιατί το λες αυτό;
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Με συγχωρείς φίλε μου αλλά επειδή έχω μιλήσει με παιδιά που είναι στο ΕΜΦ να ξέρεις ότι δεν είναι εύκολο να κατασκευαστεί κάτι τόσο μεγάλο...Εξάλλου προσπάθησα και γω να μπω αλλά δε μπόρεσα λογω χρόνου.
Απαιτεί πολύ χρόνο και υπομονή, οταν είναι να βγει θα βγει απλώς κάνε υπομονή όπως κάνουμε όλοι.
Τουλάχιστον να μη δείχνουμε τη δυσαρέσκεια μας τόσο πολύ το αντίθετο μάλιστα.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Aegeus έγραψε:Με συγχωρείς φίλε μου αλλά επειδή έχω μιλήσει με παιδιά που είναι στο ΕΜΦ να ξέρεις ότι δεν είναι εύκολο να κατασκευαστεί κάτι τόσο μεγάλο...Εξάλλου προσπάθησα και γω να μπω αλλά δε μπόρεσα λογω χρόνου.
Απαιτεί πολύ χρόνο και υπομονή, οταν είναι να βγει θα βγει απλώς κάνε υπομονή όπως κάνουμε όλοι.
Τουλάχιστον να μη δείχνουμε τη δυσαρέσκεια μας τόσο πολύ το αντίθετο μάλιστα.
Κοιτά συμφωνώ εν μέρη με Cipher και με εσένα .. το κακό είναι ότι έχουμε να δούμε κάποια πρόοδο εδω και πολύ καιρό πάνω από 1 χρόνο ... για αυτό είναι όλοι έτσι απογοητευμένοι .. δυστυχώς η ευτυχώς είναι θέμα πλασαρίσματος .. δηλαδή εάν ήμουν εγώ επικεφαλής του project ανά τακτά χρονικά διαστήματα δηλαδή ανά 4-5 μήνες θα έδειχνα μια ελαxιστη δουλεία που μπορεί να έχει γίνει ,εάν δεν έχει γίνει βγάζω έξω κάποια screenshots,ωστε να κρατάς ζεστό τον ενθουσιασμό και την προσδοκία ώστε να περιμένω και άλλο ακόμα χρονικό διάστημα και να μην υπάρχουν μουρμούρες και σχόλια, το project είναι το ποιο μεγάλο στο οποίο έχει γίνει προσπάθεια να δημιουργηθεί και το ποιο ρεαλιστικό από ότι φαίνεται, πρέπει να θυσιάζονται μέρες και μήνες εργασίας και για κάποιον που έχει δουλέψει έστω και λίγο με LE , F4browse για αλλαγή έστω και ένα skin h A/C FM χρειάστηκε μέρες ψαξίματος , φανταστείτε να έχεις να κάνεις με την δημιουργία ενός ολόκληρου θεάτρου με νέα DB νέα όλα , παίρνει χρόνια και όχι μονό μηνες από την άλλη το να μην δείχνω τώρα κάτι η να λέω θα βγει νέο video και νέα screenshots εδω και κάνα χρόνο .. δυσαρεστεί τον τελικό χρήστη , είδαμε τι ενθουσιασμός υπήρχε με τα πρώτα screenshots release kai video ,ακόμα και σε περιοδικό μπήκε η προσπάθεια των παιδιών που θυσιάζουν πολλά!!!, θα μου πεις καλύτερα να το δούμε όλα στο τέλος ΣΩΣΤΟΣ ..!!!! αλλά γενικά είναι θέμα "marketing" ακόμα και με "amature game developers." Μικρές μπουκιές ορεκτικού ,ώστε να απολαυσης καλύτερα το κυρίως πιάτο !!!

Γνώμη μου !!!!
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Aegeus έγραψε:Με συγχωρείς φίλε μου αλλά επειδή έχω μιλήσει με παιδιά που είναι στο ΕΜΦ να ξέρεις ότι δεν είναι εύκολο να κατασκευαστεί κάτι τόσο μεγάλο...Εξάλλου προσπάθησα και γω να μπω αλλά δε μπόρεσα λογω χρόνου.
Απαιτεί πολύ χρόνο και υπομονή, οταν είναι να βγει θα βγει απλώς κάνε υπομονή όπως κάνουμε όλοι.
Τουλάχιστον να μη δείχνουμε τη δυσαρέσκεια μας τόσο πολύ το αντίθετο μάλιστα.
Η αλήθεια είναι ότι όλοι το περιμένουμε πως και πως.. απλά μάλλον είναι θέμα αποτυχημένου project management. Μάλλον υπάρχει έλλειψη από άτομα που θα το δουλεύουν (και το λέω αυτό γιατί ακούω ότι δουλεύετε χρόνια τώρα) αλλά κυριαρχεί μυστικοπάθεια αντί να ζητηθεί βοήθεια αν όχι από την κοινότητα, τουλάχιστον από την e-haf. Καλά κάνουν τα παιδιά και το δουλεύουν μόνοι τους, και καλά κάνουν και το κρατάνε μυστικό.. απλά αν σου πω και εγώ ότι δουλεύω σε μία καινούργια έκδοση του falcon και στο λέω καιρό με το δίκιο σου θα με παρεξηγήσεις.. ειδικά αν δεν βλέπεις ποτέ δείγμα. πάντα χωρίς παρεξήγηση τα παραπάνω.

Anyway όπως είπα, αξιέπαινη η προσπάθεια των παιδιών και το αναμένουμε... :)
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Ναι αλλά δε μπορούμε να πούμε ότι το παρατήσανε κι όλας...Αλλά σίγουρα θα εκπλαγείτε.
Πιστέψτε με είναι πολύ κοπιαστικό παιδιά....Και συνεχίζουν...
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

μακάρι!!!! :D :D :D
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Δεν μπορείτε να καταλάβετε κάποια απλά πραγματάκια γιατί το μόνο που ενδιαφέρει κάποιους είναι να δούν κάποια "πρόοδο" μέσα απο screenshots (!) και να το παίξουν έξυπνοι με "advises".. Ο μετέπειτα θόρυβος και σχόλια που δημιουργούνται απο τέτοια screenshots και το κλίμα και η πίεση που δημιουργούν στους developers είναι ο κύριος λόγος που ομάδες σαν το EMF, BMS, Fighter Ops, είναι κλειστές, για να προστατέψουν την ομάδα και την δουλειά τους απο τέτοια άτομα και καταστάσεις. Και το χειρότερο που δεν καταλαβαίνουν αυτοί οι εξυπνάκηδες είναι οτι αμαυρώνουν ολόκληρη την Ελληνική κοινότητα.. Relax guyz..

Αφιερωμένο απο κάπου αλλού:
... έγραψε: When you're making troll posts you disencourage other members and the devs. Moreover you are contributing to creating a bad mood around here which kind of gets on my nerves as i have to read through all this nonsense. If you are a fan stay with the team. If you can't take it don't spoil the others. Or as my grandma always told me: "if you haven't anything nice to say, simply shut up".
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

raptor έγραψε:
Αφιερωμένο απο κάπου αλλού:
... έγραψε: ....Or as my grandma always told me: "if you haven't anything nice to say, simply shut up".
αυτό αν το έγραφε μέλος της eHAF εδω μέσα, θα είχε φάει σούτ με την μία

Oστόσο να θυμίσουμε πως η e-HAF έδωσε κατα την σύσταση του EMF, αρκετό κόσμο απο το προσωπικό της, ώστε να βοηθήσει στο development του project. ΚΑΠΟΙΟΙ απο την e-HAF είστε ακόμα εκει, κάποιοι όχι. Αν όμως επιθυμεί κάποιος να βοηθήσει, είναι ελεύθερος να πάει.

Να θυμίσω επίσης πως η e-HAF για αρκετό καιρό έκανε hosting το EMF σαν subforum.

Απο όταν απέκτησε όμως δικό της χώρο, έριξε μαύρη πέτρα και δεν υπάρχει ουδεμίας μορφής συνεργασία μεταξύ e-HAF και EMF.

Και για να μην είμαι αχάριστος και τονίζω μόνο αυτά που με συμφέρουν, η βοήθεια του Γιάννη (Acidrain) προς την e-HAF και εμένα προσωπικά, ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ και ΑΝΕΚΤΙΜΙΤΗ.
e-HAF Admin
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Το θέμα για μένα είναι ότι πιθανώς να μπορούσαν αρκετοί να βοηθήσουν να τελειώσει αλλά...
Απάντηση