(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

Βοηθεια προς νεουρα..

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Home Cockpits
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nik

Ένταξη: 30 Μάι 2010
Τελευταία Επίσκεψη: 20 Δεκ 2011
Τόπος: Ρεθυμνο
Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιάν, 2011 1:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Βοηθεια προς νεουρα.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια με εχετε βαλει στο τρυπακι να κανω και εγω το δικο μου. Ειδα τη γνωστη διευθυνση http://shop.viperpits.org/index.php , αλλα εχω ερωτησεις.
1. Τα εξαρτηματα ερχονται μαζι με το software. Δηλαδη θελει απλως εγκατασταση ή θελει και γνωσεις συνδεσμολογιας.
2. Υπαρχει περιπτωση να γλυτωσεις το τελωνειο.
3. Υπαρχει καπου , το πως τα συνδεεις αυτα και πως λειτουργουν με το OF.
4. Υπαρχει κατι αλλο σε ελλαδα μερια ή καποιος που να ασχολειται με αυτες τις κατασκευες.
5. Οτι αλλη πληροφορια καλοδεχουμενη.
Επιστροφή στην κορυφή
raptor

Ένταξη: 31 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 08 Δεκ 2018
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιάν, 2011 2:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βοηθεια προς νεουρα.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik έγραψε:
Παιδια με εχετε βαλει στο τρυπακι να κανω και εγω το δικο μου. Ειδα τη γνωστη διευθυνση http://shop.viperpits.org/index.php , αλλα εχω ερωτησεις.

Join the club Cool

nik έγραψε:
1. Τα εξαρτηματα ερχονται μαζι με το software.

Γενικά αυτά τα 2 δεν έρχονται μαζί. Σε λίγες περιπτώσεις, πχ τα DED/PFL του Pegasus, απλά εγκαθιστάς το πρόγραμμα στο pc σου, συνδέεις το DED μέσο usb και παίζει απευθείας όταν τρέχει το Falcon.

nik έγραψε:
Δηλαδη θελει απλως εγκατασταση ή θελει και γνωσεις συνδεσμολογιας.

Εκτός και αν πάρεις κάτι που σου λέει οτι είναι plug-and-play, όλα τα άλλα θα χρειαστούν κάποια δουλειά. Κολητίρι και καλάϊ στο χέρι και ξεκίνα προπόνηση.. Laughing

nik έγραψε:
2. Υπαρχει περιπτωση να γλυτωσεις το τελωνειο.

Οτιδήποτε δεν προέρχεται απο Ευρώπη περνάει τελωνείο, υπολόγιζε έως και 50% του αναγραφόμενου κόστους σε φόρο εκτελωνισμού, αναλόγως του πως έχει ξυπνήσει ο τελώνης / αν μάμησε το προηγούμενο βράδι / αν θέλει να πάει 3ημερο στην Αράχοβα στα επόμενα χιόνια. Το τρυκ είναι να ζητάς απο τους αγοραστές να αναγράφουν μικρότερο κόστος στη συσκευασία, δεν το δέχονται όλοι γιατί το αναγραφόμενο κόστος είναι αυτό που ασφαλίζεται απο τις μεταφορικές..

nik έγραψε:
3. Υπαρχει καπου , το πως τα συνδεεις αυτα και πως λειτουργουν με το OF.

Παντού στο VPits..

nik έγραψε:
4. Υπαρχει κατι αλλο σε ελλαδα μερια ή καποιος που να ασχολειται με αυτες τις κατασκευες.

Με το F-16 ασχολούνται λίγα άτομα.. Θα τους καταλάβεις αν δείς όλα τα Post σε αυτή την κατηγορία.

nik έγραψε:
5. Οτι αλλη πληροφορια καλοδεχουμενη.

Διάβασε τα πάντα απο το Viperpits, θα σου πάρει χρόνο αλλά είναι επένδυση: θα καταλήξεις σε τι και πως το θέλεις, και μετά που θα το βρείς/φτιάξεις, πόσο χρόνο θα σου πάρει και πόσο θα κοστίσει.

Και το σημαντικότερο: Άν θές να φτιάξεις κάτι πολύ καλό θα σου πάρει ΠΟΛΥ χρόνο, πάνω απο 5-6 χρόνια με την προυπόθεση οτι διαθέτεις τα χρήματα και ασχολήσε εντατικά. Άν θες την πλειοψηφία των gadgets απο real stuff βάλε και άλλο χρόνο να τα βρείς και να τα κερδισείς στο eBay.

Αλλά το αποτέλεσμα είναι ανώτερο απο οποιουδήποτε real F/S.. Εκτος και αν πάσχεις απο μελανχολία δες τα cockpits των πχ Nigel, Kukki, Red Dog, Lighting στο VPits και θα καταλάβεις..

Ένταξη: 30 Μάι 2010
Τελευταία Επίσκεψη: 20 Δεκ 2011
Τόπος: Ρεθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιάν, 2011 10:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο σχετικο ψαξιμο ειπα να ξεκινησω τις αγορες με τα παρακατω για τα οποια θα ηθελα τη γνωμη σας πριν προχωρησω:
1. http://www.simw.com/sen/mfd-cougar-pack.html (Για να κανω τις δυο MFD)
2. http://www.simw.com/sen/ch-multi-function-panel.html ( Αυτο το προωριζω για ICP, δεν ξερω αν γινετε και πως αλλα ειδα σε φωτο οτι φτιαχτεται. Αν καποιος γνωριζει ασ μου πει.
3. Τελος για την πρωτη αγορα ψαχνω και κατι για DED

Απο οτι καταλαβα τα δυο πρωτα τα βαζεις με USB, κατι τετοιο ψαχνω και για το 3ο .
Περιμενω συμβουλες απο οποιον επιθυμει, ειδικα για το πως θα κανω το 2 ICP και καποια προταση για το 3.
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Αύγ 2018

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιάν, 2011 11:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 1. το έχω, είναι όλα τα λεφτά !!!!
και οι βάσεις που βλέπεις κάτω, βγαίνουν. τα κοτζάρεις μπροστά απο μια οθόνη και είσαι τζέτ !

για το 2. λίγο μεγάλο δεν είναι για icp ;

απο κάτω βάζεις φώτο και απο πάνω τα κουμπιά όπου θες εσύ ( μαγνητικά είναι ; )

προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό σαν λύση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Home Cockpits Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials