Ζήτηση joystick

Αγγελίες Μελών

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
BadKarma
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 23:36

Ζήτηση joystick

Δημοσίευση από BadKarma »

Σαν νέος στο χώρο αναζητώ ένα low budget joystick για να ξεκινήσω και αν "με πάει" να κινηθώ σε κάτι πιο αξιόλογο.

Εννοείται ότι αναφέρομαι σε 2ο χέρι.

Μέχρι τώρα έψαχνα για κανένα Thrustmaster T κάτω από 50 ευρώ (καινούργιο) αλλά πραγματικά για έναν τόσο rookie σαν κι εμένα και με σχετικά αμφίβολο μέλλον λόγω έλλειψης χρόνου δεν ξέρω αν αξίζει.

Είμαι από Λάρισα οπότε θα με εξυπηρετούσε εάν μου στελνόταν με ΚΤΕΛ για μείωση της τιμής (μεταφορικά δικά μου εννοείται).

Εάν έχετε προτάσεις δεχόμεθα και ΠΜ...
Αρχίσανε τα φωτορυθμικά...
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.583338

Το joystick δεν είναι θέμα εμπειρίας ή κάτι άλλο αλλά καθαρά χρημάτων που μπορείς να διαθέσεις και του πόσο θα το χρησιμοποιήσεις. Τα λεφτά του εδώ στην e-haf θα τα βγάλει όποιο και να πάρεις...
DAREDEVIL
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008, 22:31
Τοποθεσία: KAVALA

Δημοσίευση από DAREDEVIL »

Ρωτα τον Greg εχει ποσοστα στο Πλαισιο :twisted: :twisted: :twisted:
BadKarma
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 23:36

Δημοσίευση από BadKarma »

Cipher έγραψε:χρημάτων που μπορείς να διαθέσεις και του πόσο θα το χρησιμοποιήσεις
Πολύ σωστά αλλά επειδή δεν ξέρω το 1ο δεν μπορώ να υπολογίσω και το 2ο. Εάν κολλήσω και "βγάζω ώρες" σαφώς και θα σκεφτόμουνα κάτι καλύτερο. Εάν όμως ασχοληθώ περιστασιακά είτε με το OF είτε με άλλο fs τότε ένα 2ο χέρι φθηνό θα βόλευε και εμένα και πιθανόν και κάποιο μέλος του site που θα ήθελε να ξεφορτωθεί κάτι.

1000 φορές αυτό από το να πάρω κανένα καινούργιο υπερβολικά απλό joystick της τάξης των 15 ευρώ.

ΑΝ υπάρχει...Εάν δεν υπάρχει έχει ο Θεός...Κάτι θα κάνουμε (ας εγκαταστήσω πρώτα το game και βλέπουμε... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
Αρχίσανε τα φωτορυθμικά...
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Κοίτα φίλε.. το βασικό σου πρόβλημα θα είναι ότι να πάρει ένα τον 15 ευρώ θα είναι πεταμένα λεφτά αν κολλήσεις γιατί κατά 99% μετά θα πάρεις κάτι καλύτερο.. άρα ξεκινάς από την αρχή με κάτι που δεν είναι και άσχημο αλλά ούτε πολύ ακριβό και ακόμα και αν κολλήσεις θα μπορείς να κάνει σωστά την δουλειά σου...

Αλλά γενικά είναι καθαρά θέμα χρημάτων..
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Πήγαινε δώσε 40 ευρώ και πάρε το T. Flight HOTAS X της Thrustmaster και ξεμπέρδεψες. Για πάντα. (όχι κόψιμο καλωδίων και αλλαγές πηνίων και πυκνωτών κτλ.)

Αν ξεκινήσεις με καλό joystick, μη φοβάσαι τίποτα. Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός. Οπότε πήγαινε και χτύπα το T. Flight που σου άρεσε κιόλας.

ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ... ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

BadKarma έγραψε: 1000 φορές αυτό από το να πάρω κανένα καινούργιο υπερβολικά απλό joystick της τάξης των 15 ευρώ.

ΑΝ υπάρχει...Εάν δεν υπάρχει έχει ο Θεός...Κάτι θα κάνουμε (ας εγκαταστήσω πρώτα το game και βλέπουμε... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
υπάρχει κατάστημα e-shop στην ηρώων πολυτεχνείου(αν δεν σου αρέσει να μπλέκεις με κάρτες, αντικαταβολές κλπ..) αλλά δες κ την τιμή του στο πλαίσιο..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

gerodinis έγραψε:ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ... ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...
Άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης :)
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Μπορείς πάντα να πάρεις και αυτό!

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14062
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Cipher έγραψε:Μπορείς πάντα να πάρεις και αυτό!

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14062
Εννοείται...και ειδικά για μέλη της eHAF μπορώ να ρίξω κι άλλο την τιμή. :)
Απάντηση