F-16 Block 52+ Greek skins στο Aegean 1.1

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

F-16 Block 52+ Greek skins στο Aegean 1.1

Δημοσίευση από Eystratiou »

Γεια χαρά σε όλους .
Επειδή στο Aegean θέατρο v1.1 του Falcon BMS 4.32 τα F-16 Block 52+ with and without CFT Greek skins τα έχουν με τουρκικά camo , όποιος θέλει κάνεις τα εξής και έχει πάλι τα ελληνικά :

F-16 Block 52+ with and without CFT Greek skins :
2505.dds , 2506.dds , 2507.dds , 2508.dds , 2509.dds , 2510.dds , 2511.dds , 2513.dds , 2514.dds , 2515.dds and 2516.dds .

1) Όποιος θέλει κρατάει αντίγραφο των παραπάνω 11 αρχείων από τον κατάλογο : X:\....\Falcon BMS 4.32\Data\Add-On Aegean\Terrdata\objects\KoreaObj , όπου X: είναι το γράμμα του σκληρού δίσκου που έχει εγκατασταθεί το Falcon BMS 4.32 .
2) Αντιγραφή και επικόλληση των παραπάνω 11 dds αρχείων από τον κατάλογο X:\....\Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\objects\KoreaObj στον κατάλογο X:\....\Falcon BMS 4.32\Data\Add-On Aegean\Terrdata\objects\KoreaObj .

Τώρα έχετε ξανά τα ελληνικά F-16C block 52+ skins μέσα στο Aegean v1.1 θέατρο .
Νίκος .
ChrisTheo
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 12:31

Δημοσίευση από ChrisTheo »

Aφου κατεβασω το aegean theater v1.1,μετα τι κανω..; Aπλα ενα setup και οταν μπω στο bms θα υπαρχει
το aegean;
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευση από Eystratiou »

ChrisTheo έγραψε:Aφου κατεβασω το aegean theater v1.1,μετα τι κανω..; Aπλα ενα setup και οταν μπω στο bms θα υπαρχει
το aegean;
Γεια σου φίλε μου .
Λοιπόν για να σε βοηθήσω , κοίτα τι κάνεις :
1) Κάνεις setup στο Falcon BMS 4.32 , θα σου ζητήσει να του δείξεις την εγκατάσταση του Falcon 4.0 (για την ακρίβεια αρκεί να του δείξεις το αρχείο "falcon4.exe") .
Εάν δεν το έχεις το Falcon 4.0 , πες μου να σου στείλω σε e-mail το exe , είναι 4,95ΜΒ .
2) Αφού έχεις κατεβάσει το Aegean v1.1 , το κάνεις unzip και μετά κάνεις move τον φάκελο "Add-On Aegean" (μαζί με τους υποκαταλόγους του) στο κατάλογο Falcon BMS 4.32\Data , δηλαδή τελικά θα είναι έτσι : Falcon BMS 4.32\Data\Add-On Aegean .
3) Μετά πας στον κατάλογο : Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\theaterdefinition και μέσα εκεί υπάρχει το αρχείο "theater.lst" . Το ανοίγεις με σημειωματάριο (notepad) και προσθέτεις στο τέλος την γραμμή :
Add-On Aegean\Terrdata\theaterdefinition\Aegean.tdf
Μετά απλά το κάνεις save .

Αυτό είναι , τώρα μέσα στο sim θα πας στην ενότητα theaters και πλέον θα μπορείς να διαλέξεις το Aegean theater .
Τέλος για να έχεις τα ελληνικά F-16C block 52+ (w and w/o CFT) απλά κάνε τα βήματα που λέω παραπάνω .
Αν έχεις κάποιο πρόβλημα , απλά πες μου .
Καλές πτήσεις στο Aegean .
Νίκος Ευστρατίου - Πάτρα .
ChrisTheo
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 12:31

Δημοσίευση από ChrisTheo »

Eυχαριστω πολυ!!


Υ.Γ Συγχαρητηρια για την δουλεια σου σε αυτο το forum και σε αλλα που σε εχω δει επισης.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Eystratiou έγραψε:
ChrisTheo έγραψε:1) Κάνεις setup στο Falcon BMS 4.32 , θα σου ζητήσει να του δείξεις την εγκατάσταση του Falcon 4.0 (για την ακρίβεια αρκεί να του δείξεις το αρχείο "falcon4.exe") .

και εμεις ζητάμε απο τον κόσμο να κατεβάσει όλο το cd ;;;;;

ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ !!!!

Αλλάζω τις οδηγίες
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

> topic moved <
e-HAF Admin
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευση από Eystratiou »

ChrisTheo έγραψε:Eυχαριστω πολυ!!
Υ.Γ Συγχαρητηρια για την δουλεια σου σε αυτο το forum και σε αλλα που σε εχω δει επισης.
Γεια σου φίλε μου .
Χαρά μου να βοηθάω φίλους που αγαπούν το Falcon όπως και εγώ .
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια .
Anzac έγραψε:και εμεις ζητάμε απο τον κόσμο να κατεβάσει όλο το cd ;;;;;
ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ !!!!
Αλλάζω τις οδηγίες
Ειλικρινά δεν το είχα δει , ώστε να στο πω νωρίτερα και να μην ταλαιπωρούνται τα μέλη της e-HAF . Πάντως δεν είναι αργά .
Τώρα τα καλά νέα .
Έχω ήδη τελειώσει με την δημιουργία ρεαλιστικών ραδιοβοηθημάτων και λίστας γι' αυτά .
Απλά επειδή έγινα μέλος του Aegean Theater Team , προσπαθώ και πιέζω τους άλλους creators να δώσουμε από τώρα την δουλειά μου public παντού , σε όλα τα sites . Περιμένω απάντησή τους οπότε και θα σας ενημερώσω άμεσα !
Όλα τα ελληνικά κανάλια και ακτίνες TACAN είναι πλέον ρεαλιστικά και δεν υπάρχουν πλέον conflicts , καθώς επίσης και όλες οι συχνότητες UHF / VHF λειτουργούν άψογα για όλα τα αεροδρόμια !
Τέλος προχώρησα στους χάρτες ΙΑΡ και ο πρώτος χάρτης ΙΑΡ για το αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου είναι έτοιμος (και άψογος !) . Τώρα επειδή ξέρω την αγάπη πάρα πολλών εδώ μέσα στην κοινότητα της e-HAF για το Mirage-2000 , "παράνομα" άλλαξα την σειρά στο πρόγραμμά μου και αντί για την 1η τουρκική βάση με F-16 , ξεκίνησα και δουλεύω τον IAP χάρτη της Τανάγρας .
Περιμένω επίσης απάντηση από τα άλλα μέλη του Aegean Theater Team και για τους χάρτες ΙΑΡ , εαν θα τους δώσουμε public ή αυστηρά μόνο μέσω του επόμενου version .
Οπότε σας παρακαλώ κάντε λίγη υπομονή και θα δείτε άψογα πράγματα για το Aegean , τουλάχιστον από πλευράς μου .
Με πολύ εκτίμηση και αγάπη προς όλα τα μέλη της e-HAF .
Νίκος Ευστρατίου - Πάτρα .
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ελπίζω τα ΜΑΙP να σε βοήθησαν, δυστυχώς και εγώ ακόμα τα περιμένω...
e-HAF Admin
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευση από Eystratiou »

Anzac έγραψε:ελπίζω τα ΜΑΙP να σε βοήθησαν, δυστυχώς και εγώ ακόμα τα περιμένω...
Γεια σου φίλε μου "Anzac" .
Και βέβαια με βοήθησαν και σε ευχαριστώ πάρα πολύ .
Εννοείται πως ότι καινούργιο βρεις δεν χρειάζεται να με ρωτήσεις , απλά στείλε τα στο e-mail μου . Έτσι θα με βοηθήσεις να κρατάω τα ραδιοβοηθήματα και τους ΙΑΡ χάρτες του Aegean θεάτρου του Falcon BMS 4.32 όσο το δυνατόν πιο κοντά στην αλήθεια γίνεται .
Τώρα τα ευχάριστα νέα :
1) Πήρα την άδεια που ήθελα (με πολύ ευγενική πίεση από πλευράς μου) και θα έχετε όλοι εδώ στην e-HAF (και μάλιστα θα είστε οι πρώτοι) τα ρεαλιστικά και πλήρως λειτουργικά και χωρίς λάθη και conflicts ραδιοβοηθήματα και την NavAids λίστα του Aegean θεάτρου του Falcon BMS 4.32 .
Ήδη ανέβασα το αρχείο και παρακαλώ τον φίλο μου "Anzac" να τακτοποιήσει το αρχείο ώστε μετά εγώ να γράψω ένα Post με χρήσιμες οδηγίες και να μπορέσουν τα μέλη της e-HAF να το κατεβάσουν για να χρησιμοποιούν τα νέα ραδιοβοηθήματα .
"Anzac" κοίταξε για pm από εμένα .

2) Ο χάρτης ΙΑΡ της Νέας Αγχιάλου είναι έτοιμος και τώρα δουλεύω τον ΙΑΡ χάρτη της Τανάγρας .
Θέλω να πιστεύω πως και τους χάρτες ΙΑΡ θα με αφήσουν να τους πάρετε εδώ στην e-HAF πριν την επίσιμη release μέσω του επόμενου version του θεάτρου .
Αυτά για τώρα και τα ξαναλέμε σύντομα .
Με εκτίμηση .
Νίκος Ευστρατίου .
sparta
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευση από sparta »

Νίκο συγχαρητήρια για την πολύ και δύσκολη δουλειά στο θέατρο.

Το 1.1 μάλλον έχει ΜΡ critical προβλήματα τα είπαμε και στη bench.


Στα skins έχει γίνει αρκετή δουλειά ιδιαίτερα τις CFT

Tα skins που πετάμε στην 320 είναι σχεδόν έτοιμα

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευση από Eystratiou »

sparta έγραψε:Νίκο συγχαρητήρια για την πολύ και δύσκολη δουλειά στο θέατρο.
Το 1.1 μάλλον έχει ΜΡ critical προβλήματα τα είπαμε και στη bench.
Στα skins έχει γίνει αρκετή δουλειά ιδιαίτερα τις CFT
Tα skins που πετάμε στην 320 είναι σχεδόν έτοιμα
Γεια σου φίλε μου Θανάση .
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια .
Όπως σωστά λες (και τα είπαμε και στο Benchmarksims) το Aegean 1.1 έχει ακόμα αρκετά προβλήματα , αλλά υπάρχει αρκετή "κίνηση" οπότε να περιμένεις κάτι καλύτερο σίγουρα .
Εγώ από πλευράς μου δίνω τον καλύτερο εαυτό μου εκεί στο "Aegean Theater Team" , όχι γιατί δεν αισθάνομαι άνετα και όμορφα εδώ στο "σπίτι" μου στην e-HAF , αλλά γιατί σκέψου πως ότι καλύτερο δίνω εκεί , απλά πάει παντού μέσω του Aegean (και εννοώ διεθνώς , μιας και το Falcon BMS 4.32 έχει τρελή ανταπόκριση και ζήτηση , είναι το νέο military sim standard) και διαφημίζεται η χώρα μας ακόμα καλύτερα .
Απλά σκέψου πως ο λόγος για τον οποίο τελικά και έγινα μέλος του "Aegean Theater Team" ήταν τα χάλια και εντελώς ανακριβή κανάλια και ακτίνες TACAN - λάθος ILS - πολλά conflicts σε TACAN και UHF/VHF - μη λειτουργικοί πύργοι των ελληνικών αεροδρομίων του θεάτρου , την στιγμή που σχεδόν στο σύνολό τους τα τουρκικά (από ότι τελικά είδα) ήταν άψογα . Θέμα "τύχης" , έλλειψη δεδομένων ή σκόπιμο από τον πάντα επιπόλαιο και με εμμονές στην φανφάρα "Red Dog" ?
Τώρα με την σειρά μου τα θερμά μου συγχαρητήρια για τα skins που έχετε φτιάξει στην 320 , απλά είναι υπέροχα !
Θα σε παρακαλέσω μόλις τα ολοκληρώσετε να μου κάνετε την τιμή να τα παραλάβω και εγώ (δεν σου κρύβω πως είμαι φανατικός F-16άρης) .
Και εννοείται πως μόλις απεμπλακώ λίγο από το project του Aegean Team , θα πετάξουμε παρέα , με όλα τα καλά παιδιά εδώ μέσα , και βλέπω πως είναι πάρα πολλά και χαίρομαι γι' αυτό .
Λόγω της εμπειρίας μου στην κατασκευή NavAids και χαρτών IAP είμαι πολύ καλός στην αεροναυτιλία , αλλά θέλω δουλειά στα οπλικά (κυρίως τακτικές) , οπότε μπορείς άνετα να μου δώσεις ένα "χεράκι" γνώσεων , είμαι πάντα ευπρόσδεκτος σε βοήθεια .
Αυτή την στιγμή δουλεύω χάρτες IAP , είναι έτοιμος της Νέας Αγχιάλου και σε 1 μέρα τελειώνω και την Τανάγρα . Μετά μάλλον θα ακολουθήσουν η Λάρισα και η Σούδα από Ελλάδα για να ολοκληρωθούν όλα τα αεροδρόμια-βάσεις των F-16 της Ελλάδας (με εξαίρεση την Τανάγρα που είναι βάση ως γνωστόν των Mirage-2000 και που εκτός προγράμματος από το "Team" έχω φτιάξει , αποκλειστικά και μόνο σεβόμενος τα πάρα πολλά μέλη της e-HAF που λατρεύουν το Mirage-2000 και που αποτελεί δώρο από εμένα προς εσάς) και μετά θα ακολουθήσουν από Τουρκία τα Akinci , Balikesir , Bandirma και Konya που είναι βάσεις των F-16 στην Τουρκία .
Αυτά για την ώρα .
Απολαύστε λοιπόν τα NavAids και τα λέμε .
Με εκτίμηση , Νίκος Ευστρατίου .
Απάντηση