FreeFalcon3 και SP4

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

FreeFalcon3 και SP4

Δημοσίευση από atsalis_p »

Καλησπέρα σε όλους..
Παρατηρώ ότι η ομάδα βασίζεται ολοκληρωτικά στο freefalcon, είτε στο ‘2’ είτε στο ‘3’
Όλα τα setups είναι σχετικά με το ff, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Υπάρχει και το SP4, γιατί δεν το χρησιμοποιείτε?
Είναι υποδεέστερο?
Για ποιο λόγω προτιμάτε το ff?
Φυσικά το ATO setup θέλει ff, από εκεί και πέρα όμως και αφού υπάρχουν κι άλλα setups γιατί δεν υπάρχει SP4?

Δε μπορώ να αξιολογήσω και να συγκρίνω τα πακέτα, δεν έχω τις γνώσεις, όμως όλο αυτόν τον καιρό που έψαχνα το falcon μόνος μου προτιμούσα το SP4 και δούλευα μονίμως σε αυτό, για κάποιο λόγω to ff δεν με έπειθε.

Εκείνο όμως που ανεπιφύλακτα μπορώ να πω ότι με ενοχλεί στο ff –και με ενοχλεί πολύ- είναι το cockpit του!
Θα μου πείτε πως κόλλησα στη λεπτομέρεια όμως νομίζω ότι και η αισθητική είναι ένα βασικό συστατικό της πώρωσης μας.
Εδώ που τα λέμε δεν είναι μόνο θέμα αισθητικής,
στο SP4 νιώθω ότι έχω ένα αληθινό cockpit μπροστά μου
ενώ στο ff καμία σχέση, μου μοιάζει πολύ ψεύτικο..
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

To FF3 περιλαμβάνει καλύτερα 3D μοντέλα, περισσότερο ρεαλισμό στα όπλα (????), αλλά και συμβατότηα με Cobra1 (exe edits), πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει περισσότερο περιθώριο για εξέλιξη.

Προσωπικά έχω FF3+Cobra1, μόνο που έχω αντικαταστήσει τα μοντέλα των MiG-29A, -29G, -29S, A-6E και EA-6B με αυτά του SP4.2 HiRes καθώς (αυτά και μόνο...) είναι κατά πολύ ανώτερα...
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

Σχετικά με το cockpit εγώ μπορώ να χρησιμοποιώ διαφορετικό απο το default σε online πτήσεις?
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

nai!mporeis!opoio theleis xrisimopoieis!!de pezei rolo stis online pthseis.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Απάντηση