aegean for bms 4.32

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
VALADIS
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 23 Ιαν 2011, 20:20
Τοποθεσία: almiros

aegean for bms 4.32

Δημοσίευση από VALADIS »

γεια σας γνωριζετε ποτε θα βγει το agean του βμσ 4.32 αν ξερετε απαντηστε μου (θα ειναι καλυτερο αν ναι τι διαφορα θα εχει απο το agean του 4.7) ελπιζω να βοηθησετε????
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: aegean for bms 4.32

Δημοσίευση από Eystratiou »

VALADIS έγραψε:γεια σας γνωριζετε ποτε θα βγει το agean του βμσ 4.32 αν ξερετε απαντηστε μου (θα ειναι καλυτερο αν ναι τι διαφορα θα εχει απο το agean του 4.7) ελπιζω να βοηθησετε????
Γεια σου φίλε μου .
Το Aegean θέατρο για το Falcon BMS 4.32 υπάρχει ήδη . Μπορείς να βρεις εδώ και τις 2 versions , την 1.0 και την 1.1 .
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14659
Η version 1.0 είναι σταθερή για online και η version 1.1 έχει κάποιες διορθώσεις σε σχέση με την 1.0 .
Υπάρχουν και ραδιοβοηθήματα και ελληνικά skins για αυτό .
Εάν δεν σε ενδιαφέρει το online , προτίμησε την 1.1 .
Τώρα όσον αφορά τον εάν είναι καλύτερο , ναι είναι . Το Falcon BMS 4.32 αυτή τη στιγμή πιστεύω είναι η καλύτερη έκδοση του Falcon και σε ρεαλισμό αλλά και σε γραφικά .
Δοκίμασέ το και θα δεις .
Φιλικά , Νίκος .
VALADIS
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 23 Ιαν 2011, 20:20
Τοποθεσία: almiros

aegean for bms 4.32

Δημοσίευση από VALADIS »

ευχαριστω παρα πολυ για της οδηγιες που μου δωσατε αλλα θα ηθελα να ρωτισω κατι ακομα αν μπορειτε να πειτε ακριβως και την καθε κινιση (μεταφορα αρχειων κλπ)γιατι δεν καταβαινω απολυτως δηλαδη βημα βημα και αν ειναι ευκολο τι πρεπει να κατεβασω αν πρεπει να κατεβασω ελπιζω να με βοθησετε γιατι ειμαι μολις 14 χρονων.
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

νομιζω βαλαντη οτι οι οδηγειες ειναι πεντακαθαρες.. διαβασε τες μια μια και νομιζω οτι θα βγαλεις ακρη..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: aegean for bms 4.32

Δημοσίευση από Eystratiou »

VALADIS έγραψε:ευχαριστω παρα πολυ για της οδηγιες που μου δωσατε αλλα θα ηθελα να ρωτισω κατι ακομα αν μπορειτε να πειτε ακριβως και την καθε κινιση (μεταφορα αρχειων κλπ)γιατι δεν καταβαινω απολυτως δηλαδη βημα βημα και αν ειναι ευκολο τι πρεπει να κατεβασω αν πρεπει να κατεβασω ελπιζω να με βοθησετε γιατι ειμαι μολις 14 χρονων.
Φίλε μου Βαλάντη γεια σου .
Χαίρομαι που σε βλέπω από τα 14 να ασχολείσαι με τόσο δύσκολο και σοβαρό εξομειωτή . Μπράβο σου !
Λοιπόν κοίταξε τι πρέπει να κάνεις , υποθέτω ότι το Falcon BMS 4.32 το έχεις εγκαταστήσει και τρέχει κανονικά (γιατί δεν λες κάτι που να εννοεί το αντίθετο , εάν δεν το έχεις εγκαταστήσει , πες μου να σου δώσω και γι' αυτό οδηγίες) :

1) Κατεβάζεις από εδώ το θέατρο Aegean v1.0 :
Link removed...only by pm
Δεν σου λέω για την version 1.1 , γιατί αυτή την στιγμή έχει πρόβλημα ώστε να μπορέσεις να την κατεβάσεις .
Αφού κατεβάσεις το αρχείο "Aegean Theater BMS converted v1.0.rar" που είναι 704ΜΒ , το αποσυμπιέζεις μέσα σε κάποιον κατάλογο (όποιον θες εσύ) .
Εδώ να σημειώσω ότι ίσως σου ζητήσει κάποιον κωδικό για να αποσυμπιεστεί το αρχείο rar , εάν ναι πρέπει να στείλεις ένα "πμ (προσωπικό μήνυμα) στον Διαχειριστή "Anzac" ώστε να του ζητήσεις να σου δώσει τον κωδικό . Αυτό το κάνεις ως εξής : Πας σε κάποια ενότητα π.χ. "Falcon 4.0 Theaters" και μετά στο post "BMS 4.32 και χερσαίες μονάδες" . Το 2ο post εκεί είναι του "Anzac" , οπότε ακριβώς κάτω από την εικόνα που λέει "Server unknow" πατάς επάνω στο "πμ" και του στέλνεις ότι θες τον κωδικό .
Μετά αφού τελικά έχεις αποσυμπιέσει το αρχείο rar , πέρνεις όλο τον κατάλογο (μαζί με τους υποκαταλόγους του και τα αρχεία τους) "Add-On Aegean" και τον πας μέσα στον κατάλογο "Data" , που βρίσκεται μέσα στο κατάλογο του Falcon BMS 4.32 . Δηλαδή τελικά θα είναι έτσι εάν το κάνεις σωστά :
C:\.......\Falcon BMS 4.32\Data\Add-On Aegean (με την προϋπόθεση ότι το Falcon BMS 4.32 το έχεις εγκαταστήσει στον σκληρό δίσκο C) .
Τέλος πας στον κατάλογο "theaterdefinition" από εδώ :
C:\.....\Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\theaterdefinition και εκεί υπάρχει ένα αρχείο το "theater.lst" . Αυτό το ανοίγεις με το σημειωματάριο και προσθέτης στο τέλος του ακριβώς αυτή την γραμμή :

Add-On Aegean\Terrdata\theaterdefinition\Aegean.tdf

Μετά απλά του κάνεις αποθήκευση και κλείνεις το σημειωματάριο .
Είσαι έτοιμος . Πας μέσα στο simulator και στην ενότητα Theaters , διαλέγεις το Aegean .
Εάν έχεις κάποια άλλη απορία , απλά γράψε τη ή πες μου στο e-mail μου: neystratiou@gmail.com , ώστε να σε βοηθήσω .
Καλές πτήσεις στο Aegean λοιπόν Βαλάντη και καλώς ήλθες στην παρέα μας .
Με εκτίμηση .
Νίκος Ευστρατίου .
thanosc
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 10 Αύγ 2009, 16:52

Δημοσίευση από thanosc »

Λοιπόν το έχω εδώ και καιρό... αλλά όλο τούρκικα skins μου έβγαζε και το είχα παρατήσει.
Το ξαναέβαλα για να βγάλω μερικές high res wide φωτογραφίες αλλά ρε παιδιά όλο Τούρκικα Skins μου βγάζει πάλι... φτιάχνω ΤΕ από Αγχίαλο F-16 μου δίνει Τούρκικα. Μ2Κ από Ταναγρα οκ Ελληνικά...
Τι κάνω λάθος?
Εικόνα Εικόνα
the_ripper
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2011, 16:15

Δημοσίευση από the_ripper »

δεν διαλεγεις μαλλον το σωστο φ16 , ποιο εχεις το 1 ή το 11; παντως τα Ελληνικα και στα 2 ηταν τα τελευταια στη λιστα
Εικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

θανο νομιζω οτι ελληνικα F-16 ειναι μονο τα
F-16 Blk52+ W/ CFT HAF
και
F-16 Blk52+ W/O CFT HAF
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
thanosc
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 10 Αύγ 2009, 16:52

Δημοσίευση από thanosc »

condor έγραψε:θανο νομιζω οτι ελληνικα F-16 ειναι μονο τα
F-16 Blk52+ W/ CFT HAF
και
F-16 Blk52+ W/O CFT HAF
Αν έβλεπα το HAF στο τέλος του ονόματος του μοντέλου καλά θα ήταν αλλά δε το βλέπω στις λίστες μου εκεί που είναι τα F-16, και δεν είναι επειδή δε χωράει να εμφανιστεί στην οθόνη.
Εικόνα Εικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

δλδ εχεις 52+ που δεν εχει HAF skin???
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Eystratiou
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2007, 03:34
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευση από Eystratiou »

thanosc έγραψε: Αν έβλεπα το HAF στο τέλος του ονόματος του μοντέλου καλά θα ήταν αλλά δε το βλέπω στις λίστες μου εκεί που είναι τα F-16, και δεν είναι επειδή δε χωράει να εμφανιστεί στην οθόνη.
Θάνο γεια σου.
Λοιπόν η κατάσταση έχει ως εξής:
Στο Aegean v1.1 το μόνο ελληνικό F-16 είναι αυτό: F-16C Block 30 και είναι της "330" μοίρας από Νέα Αγχίαλο.
Τώρα μπορείς να πάρεις από εδώ:
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14707

τα νέα skins της HAF αφού στείλεις ένα "πμ" στον Θανάση "sparta".
Μπορείς επίσης να κάνεις αυτό ως προσωρινή λύση (post #1):
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14613

και μετά να επιλέγεις τα: F-16C Block 52+ W/ CFT και F-16C Block 52+ W/Ο CFT (χωρίς την λέξη HAF στο τέλος).
Ίσως η λέξη HAF να εμφανίζεται στον Μηνά "Condor" αφού έχει βάλει τα eHAFskinsV15.
Ελπίζω να σε βοηθάω λιγάκι.
Νίκος.
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

εχω στο pc
F-16C Block 52+ HAF w CFT
F-16C Block 52+ HAF w/o CFT
F-16D Block 40
ελληνικα.. δεν με το επισιμο σεταπ της e-haf μηλα με τον θαναση..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
thanosc
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 10 Αύγ 2009, 16:52

Δημοσίευση από thanosc »

Ευχαριστώ... Μια λύση που βρήκα είναι να ξεκινάω αποστολές από άλλες βάσεις εκτός από την Αγχίαλο... Έτσι μου εμφανίζει τα Ελληνικά skins...
Ευχαριστώ. Το skin του Phantom είναι κάπως... θα έλεγα...

Λοιπόν ανεβάζω ένα σετ τώρα... Αυτές με τα Ελληνικά με τις CFT είναι πάνω από τη Σούδα. Τα M2K είναι στην Τανάγρα... τα έβγαλα και σε χιόνι... Τα ντουμάνια F4 είναι πάνω από την Αθήνα. Και οι κοινές Μ2Κ με Τούρκικα F-16 είναι πάνω από την Εβοια... Θα βγάλω και μερικές νυχτερινές... Θέλουμε τπτ άλλο από θεματολογία? Για τις φώτο μιλάω και μια παρουσίαση που είναι να γίνει που έλεγε ο Anzac. Θα ήθελα βέβαια να βγάλω τα της 330 αλλά δε πειράζει... Τι να κάνουμε...

Α το link για τις φωτογραφίες...

http://s2.photobucket.com/albums/y3/tha ... S4/AEGEAN/

Έχει πολύ πράμα... Ελπίζω να αρέσουν.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα Εικόνα
Απάντηση