(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

Νέο μέλος - Ερώτηση

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Καλωσορίσματα - Ευχές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Canario5

Ένταξη: 10 Μάι 2014
Τελευταία Επίσκεψη: 15 Μάι 2014

Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάι, 2014 12:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Νέο μέλος - Ερώτηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ τους πάντες και καλώς σας βρήκα.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω και οποιος έχει σχετική εμπειρία , αν θέλει ας με βοηθήσει.
Εχω τον επεξεργαστή i7-4770k και την Nvidia Geforce 770 καθώς και 8GB RAM με WIN7 64bit αυθεντικό. Το BMS μου κάνει κάποια "παγώματα" οθόνης (σου δίνει μία αισθηση οτι δουλεύει ο δίσκος εκείνη την ώρα και κολλάει , παρόλο που δεν γίνεται κάτι τέτοιο).Μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορεί να υπάρχει το πρόβλημα ;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Moderator
Moderator

Ένταξη: 05 Ιούν 2005
Τελευταία Επίσκεψη: 05 Δεκ 2016
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάι, 2014 2:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήλθες!!
Το πρόβλημα στο κάνει μόνο στο BMS; Έχεις βάλει και το 7o update και γενικά ακολούθησες το επίσημο setup κατά γράμμα;
Σε άλλα παιχνίδια στο κάνει;
Έχεις κάνει όλες τι αναβαθμίσεις των WIN 7; SP1 κ.λ.π. ;Των drivers ;
Την ώρα που είσαι στο BMS γίνεται κάποια άλλη απαιτητική εργασία στα WIN ;
Δες αυτά και βλέπουμε.

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Επιστροφή στην κορυφή
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot

Ένταξη: 01 Απρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 13 Μάι 2017

Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάι, 2014 8:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα καρέ το δευτερόλεπτο σου δίνει το BMS?
Για να το δεις πατάς ctrl z τα αφήνεις και γρήγορα πατάς το r.

Αν (που μαλλον αυτό συμβαίνει) σου δείνει πάρα πολλά (70 - 100) θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να τα κατεβάσεις γιατί δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Επιστροφή στην κορυφή
Canario5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάι, 2014 11:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manik έγραψε:
Καλώς ήλθες!!
Το πρόβλημα στο κάνει μόνο στο BMS; Έχεις βάλει και το 7o update και γενικά ακολούθησες το επίσημο setup κατά γράμμα;
Σε άλλα παιχνίδια στο κάνει;
Έχεις κάνει όλες τι αναβαθμίσεις των WIN 7; SP1 κ.λ.π. ;Των drivers ;
Την ώρα που είσαι στο BMS γίνεται κάποια άλλη απαιτητική εργασία στα WIN ;
Δες αυτά και βλέπουμε.

Φίλε μου το πρόβλημα το αντιμετωπίζω μονο στο BMS.Παίζω με Update 3. Το θέμα είναι οτι πρίν κάνω αναβάθμιση τον υπολογιστή μου έπαιζα πάλι με Update 3 και το BMS έπαιζε τέλεια.Το παράδοξο είναι οτι απο γενιά επεξεργαστή Intel Quad πήγα σε Intel i7 . Οσο αφορά τα γραφικά απο GTX 580 1,5MB (μου κάηκε δυστυχώς) πήγα σε GTX 770 2MB.
Όλα τα άλλα που μου γράφεις τα έχω up to date !
Δοκίμασα να κλείσω το V-Sync (μέσα απο το BMS αλλα και απο το NVidia Control Panel και το πρόβλημα λύθηκε , αλλα γιατί με θεωρητικά πιο χαμηλής δυνατότητας μηχανημα στο παρελθόν και με V-Sync Enabled το BMS δεν είχε κανένα πρόβλημα ; Αυτό είναι το θέμα μου.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάι, 2014 12:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arty έγραψε:
Πόσα καρέ το δευτερόλεπτο σου δίνει το BMS?
Για να το δεις πατάς ctrl z τα αφήνεις και γρήγορα πατάς το r.

Αν (που μαλλον αυτό συμβαίνει) σου δείνει πάρα πολλά (70 - 100) θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να τα κατεβάσεις γιατί δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Τελικα το κάνει γιατί εκείνη την ώρα τα FPS πέφτουν μεταξύ 35-50 ! Προτείνετε κάτι ?

Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάι, 2014 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι να πας στο Update7.
To vsync on στις ρυθμίσεις της κάρτας off μέσα στο setup του Falcon.
Σε γενικές γραμμές έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα με τις κάρτες της σειράς 7xx της Nvidia...

Επιστροφή στην κορυφή
Arty

Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάι, 2014 11:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης: "I fixed my own stuttering issues on an nVidia chipset by disabling triple buffering and changing pre-rendered frames to 1 in nVidia control panel."

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Καλωσορίσματα - Ευχές Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials