Παλιός μεν, Νέος δε.

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
archery
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 21 Σεπ 2015, 15:34
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Παλιός μεν, Νέος δε.

Δημοσίευση από archery »

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του e-haf.
Ονομάζομαι Χρήστος Ιωάννου, είμαι 55 ετών και εργάζομαι στην Π.Α σαν ηλεκτροτεχνίτης, φορτίζω τις μπαταρίες των Α/Φ, Ε/Π και Επιγείων μέσων.
Είμαι παλιός αθλητής της Τοξοβολίας και έχω δίπλωμα προπονητού της Τοξοβολίας κι εξού και το nick name.
Είχα εγραφεί εδώ και πάρα πολλά χρόνια, (2001-2002) που δεν θυμάμαι, ούτε με ποιο email, αλλά ούτε και με ποιο username.
Είχα αποκτήσει το falcon 4.0 γύρο στο 2000 και σας είχα βρει μιλώντας με ένα παλιό συνάδελφο. Δεν είχα ποτέ πετάξει online και απλά έκανα τις αποστολές του simulator.
Με απορόφησε η προπόνηση της κόρης μου και παράτησα, κυνήγια, αερομοντελισμό και όλα τα δικά μου ενδιαφέροντα, για το καλό του παιδιού, μιας και είχε το ταλέντο. Έχω μερικά χρόνια που ασχολούμαι και πάλι με τον αερομοντελισμό και πριν την κρίση πολύ πιο ενεργά. Πριν μερικές μέρες ξανά εγκατέστησα τον εξομιωτή Falcon 4.0 και βρήκα και εγκατέστησα το Falcon BMS 4.32 μαζί με τα update 1-7. Βρήκα αρκετά tutorials και ξεκίνησα να μάθω την λειτουργία του αρχικά, το ξεκινάω, επικοινωνώ με τον πύργο ελέγχου και εχτές έκανα για πρώτη φορά την απογείωση και την προσγείωση, αρκετά καλά θα μπορούσα να πω. Με δυσκόλεψε αρκετά, διότι δεν γνωρίζω καλά τα Αγγλικά, ας είναι καλά η google με τις μεταφράσεις. Από Joystick, είχα ένα παλιό της Microsoft Side Winder Force Feedback Pro πάρα πολύ καλό, αλλά ήταν με θύρα Com. Τώρα έχω της Logitech Extreme 3D Pro. Θα ήθελα να μάθω να πετάω το Falcon όσο πιο τέλεια γίνεται και θέλω να πιστεύω ότι είμαι αρκετά καλός μαθητής με υπομονή και επιμονή. Δεν αναφέρω τα simulator που έχω δουλέψει ανά τακτά χρονικά διαστήματα, διότι απέχουν πολύ από το συγκεκριμένο. Ελπίζω να μην σας κούρασα.
Τα πάντα είναι δυνατά, φτάνει να το πιστέψεις.
the_ripper
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2011, 16:15

Δημοσίευση από the_ripper »

Καλησπέρα

καλος ορισες στην παρεα

διαβασε εδω για το τι πρεπει να κανεις για την εισοδο σου στην 320 Π.Μ. http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14437
και τις πτησεις.

Ξενοφών.
Εικόνα
archery
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 21 Σεπ 2015, 15:34
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από archery »

Σε ευχαριστώ για το καλοσόρισμα. :D
Τα πάντα είναι δυνατά, φτάνει να το πιστέψεις.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Καλώς όρισες και καλές (ε)πτήσεις.
e-HAF Admin
archery
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 21 Σεπ 2015, 15:34
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από archery »

Καλησπέρα, καλό μήνα σε όλους και καλές αποπροσγειώσεις!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Καλώς σας βρήκα!!!
Τα πάντα είναι δυνατά, φτάνει να το πιστέψεις.
Απάντηση