FF3.1 (C1.1) Impressions bugs and chrashlogs reporting

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

ευχαριστώ pigase για τα καλά σου λόγια!... :wink:

να την ξαναβγάλω λοιπόν public για όποιον δεν την πείρε απο την vhaf που την ειχα ανεβάση.

εδώ:



http://www.e-haf.org/uploads/Wallpapers/vhaf.jpg



P.S πάλι εκτός θέματος βγήκαμε....!!! :lol: :lol:
PiGaSoS
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 19:06

Δημοσίευση από PiGaSoS »

To S/K anamenetai nea veltiwmenh ekdosh tou Cobra.exe



Basil
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

PiGaSoS έγραψε:To S/K anamenetai nea veltiwmenh ekdosh tou Cobra.exe



Basil



ΠΑΛΙ Σ-Κ...??????!!!!! :evil: :evil: ΦΤΟΟΥΥΥΥΥ!!!! :lol:

ΓΚΡΡΡΡΡΡ........
Εικόνα
PiGaSoS
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 19:06

Δημοσίευση από PiGaSoS »

raptor έγραψε:
PiGaSoS έγραψε:To S/K anamenetai nea veltiwmenh ekdosh tou Cobra.exe



Basil



ΠΑΛΙ Σ-Κ...??????!!!!! :evil: :evil: ΦΤΟΟΥΥΥΥΥ!!!! :lol:

ΓΚΡΡΡΡΡΡ........
Apofasistike mallon apla na mpainei epanw apo to palio exe , oxi redance ;)

Fixxes mexri stigmhs sthn ekdosi Cobra 1.1.1

- All A/C jamming bug fixed.
- Flying greater than 50,000' puts A/C at 14,000' fixed.
- The "taxipoint CTD" reported .
- Midair collisions with "ghost" a/c workaround (hack):
Enable No Collisions in Setup/Simulation page.
There is no points penalty for enabling No Collisions (hardcoded).
This is a temporary fix until we can find the bug.
Enhancement:
- Option to give all aircraft the IFF interrogator.
Add set g_bAllHaveIFF 1 to cobra.cfg.

Einai pisteuw perito na pw na eimaste diakritikoi ....


Basil
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

PiGaSoS έγραψε:
Fixxes mexri stigmhs sthn ekdosi Cobra 1.1.1

- Flying greater than 50,000' puts A/C at 14,000' fixed.

Basil




Ναί, αυτό το έπαθα χτές το βράδυ!...

Λέω και'γώ...! Τί τα σφηνάκια φταίγανε!!!... :lol: :lol:

:wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

παιδια μεταφερω τα ποστ στην ενοτητα :
FreeFalcons-SuperPacks

μιας και ταιριαζει καλυτερα εκει

:D
e-HAF Admin
thanasisdr
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 19:32
Τοποθεσία: Trikala-Athina

Δημοσίευση από thanasisdr »

telika kukloforise to fix i akoma?eleipa gia sabbatokyriako. kai den 3erw an dothike kapoio link...
Εικόνα Εικόνα


--->Thanasis Ntrizos<---
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

no news from the front !
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

να αναφερω και εγω μερικα bugs απο αποκαλυψα στο FF3.1 που ειναι και το dafault setup μας. Εχουμε και λεμε

1. δημιουργησα μια αποστολη εκπ. για βολες με ρουκετες LAU 3.
Στην οθονη Munitions η εικονα του LAU 3 ειναι τελειως ασχετη με το οπλο, δειχνει μια ασχετη βομβα με μαυρη μυτη.

2. εντος πτησης ενεργοποιωντας AG mode & εκτοξευτηρες , δεν υπαρχει πια το σχετικο κυκλακι στοχοποιησης στο HUD για την εκτοξευση .

3. επισης δεν καταφερα με το πληκτρολογιο να γυρισω σε GUNS για AG βολη, παρα μονο με το mouse και στο OSB1 !!!!!

4. αν και πεταγαμε κορεα, το kneepad στο ποδι του πιλοτου ειναι ελλειπες οσον αφορα τα αεροδρομια και τα στοιχεια τους δηλ. Tacan, ils, R/W's κλπ.
δηλαδη ενα κυριοτατο και γνωστο Α/Δ το Mandumi δεν υπαρχει στην λιστα.

μιλαω παντα για το default pit που ερχεται μαζι με το FF3.1, και δεν εχω περασει τα addittional cockpits ....

5. τελος , παλι σχετικα με kneepad, απουσιαζουν ολες οι υπολοιπες σελιδες με ενεργειες που τις βλεπαμε με pageDown.

υπενθυμιζω δεν εχω περασει τα additional cockpits και δεν ξερω αν διορθωνεται με την εγκατασταση τους.

ευχαριστω
e-HAF Admin
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

Anzac έγραψε:να αναφερω και εγω μερικα bugs απο αποκαλυψα στο FF3.1 που ειναι και το dafault setup μας.


einai to ff3,1 default setup ? apo pote?
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Anzac έγραψε:να αναφερω και εγω μερικα bugs απο αποκαλυψα στο FF3.1 που ειναι και το dafault setup μας. Εχουμε και λεμε

1. δημιουργησα μια αποστολη εκπ. για βολες με ρουκετες LAU 3.
Στην οθονη Munitions η εικονα του LAU 3 ειναι τελειως ασχετη με το οπλο, δειχνει μια ασχετη βομβα με μαυρη μυτη.

2. εντος πτησης ενεργοποιωντας AG mode & εκτοξευτηρες , δεν υπαρχει πια το σχετικο κυκλακι στοχοποιησης στο HUD για την εκτοξευση .

3. επισης δεν καταφερα με το πληκτρολογιο να γυρισω σε GUNS για AG βολη, παρα μονο με το mouse και στο OSB1 !!!!!

4. αν και πεταγαμε κορεα, το kneepad στο ποδι του πιλοτου ειναι ελλειπες οσον αφορα τα αεροδρομια και τα στοιχεια τους δηλ. Tacan, ils, R/W's κλπ.
δηλαδη ενα κυριοτατο και γνωστο Α/Δ το Mandumi δεν υπαρχει στην λιστα.

μιλαω παντα για το default pit που ερχεται μαζι με το FF3.1, και δεν εχω περασει τα addittional cockpits ....

5. τελος , παλι σχετικα με kneepad, απουσιαζουν ολες οι υπολοιπες σελιδες με ενεργειες που τις βλεπαμε με pageDown.

υπενθυμιζω δεν εχω περασει τα additional cockpits και δεν ξερω αν διορθωνεται με την εγκατασταση τους.

ευχαριστω


Πρίν λίγο μίλαγα με τον Goose απο κοντά για την εκπαιδευτική σας!... BTW, ωραία frames ρε c!! :lol: :lol: 1-2!!! χαχαχα! Τί έχεις κάνει στο pc σου???!!!

Καταρχάς τί εννοείς "στο FF3.1 που ειναι και το dafault setup μας"...??? Το FF3.1 με το Cobra v1.1.1 έγινε default??? :shock:

Μετά:

1. Το LAU 3 είναι ένα "κέλυφος" που μέσα έχει ρουκέτες... Για να διατηρήσει αεροδυναμικό σχήμα το σύστημα όταν φορτώνεται σε α/φη έχει στο μπροστινό μέρος ενα "καπάκι" απο συνθετικό υλικό που κρύβει το εμπρός μέρος και το view των ρουκετών... Όταν εκτοξευθεί η 1η ρουκέτα αυτή θα σπάσει το κέλυφος το οποίο θα αποκοληθεί τελείως. Στην οθονη Munitions μέσα στο Falcon βλέπεις ακριβώς αυτό το πράγμα... Το σύστημα με το κέλυφος του. Άν σε πτήση ρίξεις με το LAU 3 και έχεις external view θα το δείς να αλλάζει σε αυτό που το είχες συνηθήσει! Δηλαδή θα δείς τις 4 "τρύπες" υποδοχής των ρουκετών... :wink: Μάλιστα άν έχεις φορτώσει 2 LAU 3, με το που θα ρίξεις την πρώτη ριπή, θα αδειάσει μόνο ο ένας φορέας και θα καταλάβεις την διαφορά... :wink:

2. Το κυκλάκι είναι... παρελθόν... Στο Block 52 αναπαριστάτε με μιά γραμμή-μπάρα ακριβώς κάτω απο το Flight Path Marker, το αεροπλανάκι δηλαδή. Άν έχεις σωστή ταχύτητα και έχεις κλίση προς τα κάτω (pitch down) θα το δείς... Αυτή η "μπάρα" σου δείχνει το "εύρος" που θα πέσουν οι ρουκέτες την κάθε στιγμή, ενώ ταυτίζεται σχεδόν με το Flight Path Marker γιατί οι ρουκέτες είναι ευθυγραμμισμένες με τον διαμηκή άξονα του α/φους... :wink:

3. Και εγώ το παρατήρησα αυτό. Έχει σχέση με το KEYBOARD που έχεις φορτώσει, πχ BMS, LAPTOP κτλ κτλ στο setup... :wink:

4 & 5. Σε εμένα δουλεύει κανονικά... Και εγώ έχω clean FF3 + FF3.1 hotfix /cobra v1.1.1 ... στο Laptop here in work! :lol: :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

sdouvvvvvvvvvvv

εννοουσα ff3 cobra
τουλαχιστον ειπα σωστα πως επροκειτε για το 2o default setup που εχουμε

καταραμενα γεραματα !!!
e-HAF Admin
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tουλαχιστον εχεις το Γνωθεις σ' αυτον. :oops: :oops: :oops: Πραγματι καταραμενα γεραματα και εγω :oops: :oops: :lol: :wink:
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

STARSERIF έγραψε:XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tουλαχιστον εχεις το Γνωθεις σ' αυτον. :oops: :oops: :oops: Πραγματι καταραμενα γεραματα και εγω :oops: :oops: :lol: :wink:
μην πρεπει να πιουμε κανα φιλτρο απο μαυρο σκορπιο βενεζουελας ???
e-HAF Admin
Απάντηση