Εγκατάσταση ODS512 σε CobraOne

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
takmark
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 08:05
Τοποθεσία: Pal. Faliro

Εγκατάσταση ODS512 σε CobraOne

Δημοσίευση από takmark »

Παιδιά βοηθήστε plz...

Έφαγα μια μέρα να κατεβασω το ODS512 και το patch για ΒΜS, διάβασα και τις οδηγίες στο BMS2.0 manual, έτρεξα και τα utilites όλα αλλά CTD μόλις επιλέξω Campaign !!!!

:cry: Ας μου στείλει κάποιος οδηγίες γιατί πολύ γουστάρω έρημο και έτσι!!!

Ευχαριστώ,
Τάκης
takmark

/ Looking for adventure and whatever comes our way... Fire all your guns at once!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πως δουλεύει σ'εμένα:

- Εγκατάσταση ODS512 και εκτέλεση του Activation Patch
- Εκτέλεση του All-in-One theater patch
- Φτιάχνεις μια συντόμευση για το LxNormalFix με παραμέτρους

C:\MicroProse\Falcon4\Utilities\LxNormalFix.exe @Operation @C:\microprose\Falcon4\DesertStormTheaterAddon\terrdata

Δηλαδή, όταν θα κάνεις New Shortcut (Νέα Συντόμευση) στο πεδίο Type The Location Of The Item (Πληκτρολογήστε την τοποθεσία... κάπως έτσι θα γράφει...) θα κάνεις copy-paste το παραπάνω. Εκτελείς τη συντόμευση που έφτιαξες, πίνεις κανένα καφεδάκι και ανοίγεις το Falcon να δεις τι έκανες...

Ελπίζω να βοήθησα...
Monster
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 19:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Monster »

Μόνο που πρέπει να χρησιμοποιήσεις το καινούργιο LxNormalFix γιατί το παλιό δε δουλεύει καλά με 128-segment θέατρα.

()http://e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=2012
Σάκης "Monster" Γκιόκας
391 SQ Pilot
315 SQ CO
Εικόνα
takmark
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 08:05
Τοποθεσία: Pal. Faliro

Δημοσίευση από takmark »

Παιδιά καταρχήν να ευχαριστήσω για την προθυμία σας (κάπως το έχω πάρει πεισματικά το ODS512...).

Ακολούθησα τις οδηγίες και είχα τα εξής αποτελέσματα:

- Ξεπεράστηκε το CTD μετά την επιλογή campaign
- Σε κάποια campaigns e.g. Desert Storm δεν έβγαιναν αποστολές.
- Πατώντας fly όπου έβγαινε αποστολή το σύστημα κρέμαγε στο τελευταίο εικονίδιο πριν το cockpit.

Σε συνέχεια των παραπάνω ξανεγκατέστησα το FF3.1 ΤΗ ΝΥΧΤΑ από την αρχή (σε περίπτωση που προηγούμενες ενέργειές μου όπως ODS- BMS patch, manual pastes art & campaign folders etc. είχαν κάνει τα πάντα μαντάρααα!!).

Θέλω τη συμβουλή σας στο παρόν κομβικό σημείο:
- Να εγκαταστήσω το ODS κάτω από το FF3.1 και μετά να εγκαταστήσω το CobraOne
- Να περάσω το CobraOne και μετά να ξαναδοκιμάσω όπως παραπάνω (αλήθεια μήπως στο argument LNFix το Μicropose πρέπει να γραφτεί με κεφαλαίο Μ?)

Ευχαριστώ και πάλι,
takmark

/ Looking for adventure and whatever comes our way... Fire all your guns at once!
takmark
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 08:05
Τοποθεσία: Pal. Faliro

Δημοσίευση από takmark »

Πάλι τα ίδια!!

Αποστολή βγάζεο το Ιraqi Freedom αλλά πατώνταςFly παίρνω "The handle is invalid. Couldn't read far texture image 113551.......Error 487 .\fartex.cpp Jan 15 2005"

Μήπως να τρέξω και το Texcompress utility?

:cry:
takmark

/ Looking for adventure and whatever comes our way... Fire all your guns at once!
Απάντηση