Aiolos WebSite

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

και κατι τελευταιο...

Προσωπικα τιμω , σεβομαι και εκτιμω τους συνεργατες μου, ασχετα αν δεν το δειχνω δημοσια παντα

και δεν συγκρινω την προσφορα τους στην ομαδα , δηλαδη α! εσυ εισαι χαλια και α! εσυ εισαι το πρωτοπαλικαρο μου....

ειμαστε ολοι ισοι , το υπενθυμιζω για οποιον το ξεχναει :idea:
e-HAF Admin
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

GRaecuS έγραψε:@thundercat:
1ον. Αυτό είναι το πρόβλημα? Οτι δεν δέχομαι παρατηρήσεις? Όταν κανονίζουμε να έρθεις σπίτι μου να συζητήσουμε για το site και εσύ μου ανοίγεις το Paint των Windows και μου κάνεις μια κυματιστή γραμμή και μου λές: "εκεί θα μπεί το μενού" και σε ρωτάω τι σχέση έχει ένα κυματιστό μενού με την e-HAF, μου λές "για να μην είναι μονότονο", τι περιμένεις να πώ? "Πώς σκέφτηκες κάτι τόσο έξυπνο"?
2ον. Γιατί χρειάζεται δυναμικό site? Μέσω του poll, εγώ καταλαβαίνω οτι απλά θα είναι ενημερωτικό το site και όχι οτι θα αλλάζει κάθε 5 λέπτα, με νέα, νέα κείμενα και downloads.
3ον. Καταλαβαίνεις γιατί ζήτησα τους κωδικούς? Και πιστεύω, θα έπρεπε να μου τους δώσει χωρίς καν να ζητήσω
4ον. Πράγματι ΠΟΛΥ είναι που είσαι admin και δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί!! Γιατί έκανες το γαμάτο site? Γιατί ήσουν αρκετά έξυπνος να ζητάς από άλλους να κάνουν αυτά που έπρεπε να γίνουν? Γιατί έχεις σπάσει ρεκόρ επισκεψημότητας? Για τα πολλά posts? Γιατί ήσουν ο μόνος που είχες την πεποίθηση οτι κάνεις για ΥΠΑ?
5ον. Τα υπόλοιπα? Ποια υπόλοιπα? Νομίζω οτι μαλώσαμε ήδη μια φορά στη σχολή και μία τώρα και είπαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα! Άντε γιατί αρχίζω και τα παίρνω άσχημα!
Βασιλακη εχεις ενα μικρο προβλημα κατανοησης δεδομενων.Ειτε δε με ακουγες οταν σου μιλουσα ειτε εχεις περιορισμενο IQ.Θελω να ελπιζω το πρωτο.Κυματιστες γραμμες εσυ καταλαβες???
Βασιλακη τι θα πει δυναμικο site?Ξερεις?
Δυναμικο site θα πει πως θα μπορεις να κανεις login, φορμες, να κρατας στατιστικα, να κανεις ενα αλμπουμ φοτογραφιων κλπ. Δυναμικο site θα πει ασφαλεια.
Το (υπαρχον) site που εκανα εγω πριν ενα χρονο δεν ειναι γαματο, αλλα εχει πολλα προβληματακια.Μαλιστα εκεινη την περιοδο που ειχε πεσει η vHaf ο Τιμος εψαχνε να κανει μια καινουρια κοινοτητα και εγω ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑ να κανω το site στον ελευθερο χρονο μου.Που ησουν εσυ τοτε? Ειμαι admin για να διευκολυνω το εργο του Τιμου.Αμα δεν σου αρεσει να γινεις εσυ.Οταν εσυ την παοιζεις με τις ωρες στο σπιτι εγω τρωω διωρα και τριωρα με την 56κ μου να μετονομαζω τα ποστ και να απανταω σε προβληματισμους σας.ΑΥΤΟ θα πει admin.
Κωδικους δεν παιρνεις.
ΥΠΑΣ βγηκα με δημοκρατικες διαδικασιες και να σου θυμισω πως ησουν ο μονος που με καταψηφισες τοτε σε συνολο 15-20 ψηφων.
Το μετρητη επισκεψημοτητας στο site το εβαλε ο Τιμος τη στιγμη που ανακοινωθηκε οτι "ολοκληρωθηκε".
Μου φαινεται οταν θυμωνεις αρχιζεις και τα χανεις.


akoustika
ΥΓ: Διαβασε το 3-4 φορες το κειμενο γιατι θα μου λες αλλα μετα.
****\NTG/****
Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Απο αποψη briefing -debriefing αυτο που ζητατε τουλαχιστον για τις αποστολες της 391 ειναι αδυνατο.οποιοσ θελει να μαθει το γιατι θα με βρει στο ΤΣ κ ασ με ρωτησει.τωρα απο αποψη εβδομαδιαιων αποστολων εχουμε κ εκει καποια προβληματα οργανωσης.δλδ απο τη στιγμη που δεν υπαρχει προγραμμα σχεδιασης αποστολων ο καθενας που κανει μια αποστολη προσπαθει οποτε μπορει να γραψει ενα καλο briefing.οποτε δε μπορει το briefing ειναι μετριοτατο εως μαπα(πχ μαπα ειναι το briefing μου για προχτεσ 2/4/2005).τωρα απο τη στιγμη που το υλικο μας ειναι λιγο κ χωρις οργανωση κ δεν εχουμε κ πολυ χρονο στη διαθεση μας τοτε η αποψη μου ειναι να αφησουμε τις πολλεσ προσπαθειες κ να κανουμε σωστα τις λιγες.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

μια καλη ιδεα ειναι να βαζουμε καπου τις αποστολες με την κωδικη τους ονομασια και την ημερα που πεταχτηκαν μονο !!!

τουλαχιστον σε αυτο το κομματι ειναι καπως ποιο οργανωμενα προς το παρων γιατι γνωριζω για ποιο σεταπ εχει φτιαχτει η εν λογω αποστολη

....και αυτο μεχρι να αλλαξετε παλι επισημο σεταπ :wink:
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@Τίμο:
Το template που έκανα, χαλάει τα υπόλοιπα αφού χρησιμοποιεί βασικά images, όπως το image των downloads.
Για το tailart, είπα οτι όποιος θέλει μπορεί να κάνει την αριστερή πλευρά, αλλά καμία απάντηση.
Δεν σου είπα εγώ πως θα το έβαζα κάτω απο τον Αίολο και μετά θα το μεταφέραμε αλλά εσύ!Απλά ήθελα την δυνατότητα να κάνω άνετα τις όποιες αλλαγές στο site χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τις μεταφορές αφού είσαι και τόσο πολυάσχολος.
Δεν μίλησα για διαχωρισμούς από μέρους σου

@νίκο:
Αρχίζεις και μου τι δίνεις στα νεύρα! Δεν ήταν κυματιστές γραμμές, μία ήταν. Έχε χάρη που δεν έκανα save το σχέδιο σου να πάρουμε και άλλες γνώμες.
Το να με ρωτάς αν ξέρω τι είναι δυναμικό site θα το θεωρήσω ως ρητορική ερώτηση. Εσύ δεν ξέρω από πού ξέρεις τι σημαίνει!
Το που ήμουν τότε, το ξέρεις καλά.
Το αν ήθελα να γίνω admin, να είσαι σίγουρος οτι θα το πρότεινα.
Όταν λες οτι την πάιζω με τις ώρες στο σπίτι μου τι εννοείς? Μήπως νομίζεις οτι έχω και dsl?
Το οτι ήμουν ο μόνος που απάντησε οχι στο να γίνεις ΥΠΑ τι σημαίνει? Οτι είμαι λάθος? Άλλωστε εγώ σε ξέρω καλύτερα από τους άλλους. Και έπρεπε να είσαι ευχαριστημένος που δεν έκανα και post με την ψήφο.
Ο μετρητής επισκεψημότητας στο site που κολλάει στη συζήτηση?

@Νάκο:
το Αίολος δεν έχει τελειώσει. Πώς θα μπορούσε άλλωστε? Και έτσι όπως πήγαινε, θα έμενε under contruction. Οπότε όποιος έχει την... πρωτοβουλία, ας το αναλάβει.

Το κακό είναι οτι όλα ήταν πρωτοβουλία από μέρος μου. Δεν πήρε κανείς καμιά πρωτοβουλία να με βοηθήσει. Έτσι θα ασχοληθώ αποκλειστικά με το simulating κομμάτι του Falcon 4.0, τις πτήσεις δηλαδή.

Kαλα, πόσες φορές αναφέρθηκε η λέξη πρωτοβουλία στο thread? :D
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

Δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα σου.Μου ειπες πως βαρεθηκες και θα τα παρατουσες.Ε καντο.
Τεσπα αποχωρω απο τη συζητηση, δεν με εκφραζει αυτο το επιπεδο.
****\NTG/****
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

χαλαρωσε Νικολα

μιλησα και εγω με τον Βασιλη σημερα και νομιζω εχει λυθει η παρεξηγηση

τωρα αν δεν ενδιαφερεται ποια για το προτζεκτ, no problemo

ο Βασιλης θα μας πει :!:
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όντως, η παρεξήγηση σχετικά με το account λύθηκε. Όσο για τα άλλα, παραμένουν.
Το τι θα κάνω προσωπικά, το αναφέρω ξεκάθαρα στο παραπάνω post.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Όντως, η παρεξήγηση σχετικά με το account λύθηκε. Όσο για τα άλλα, παραμένουν.
Το τι θα κάνω προσωπικά, το αναφέρω ξεκάθαρα στο παραπάνω post.
αρα για να σιγουρευτω και εγω, το project το παρατας?
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

σωστό
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ok

PROJECT ABORTED :!: :!: :!:
e-HAF Admin
Κλειδωμένο