Επίσκεψη 114 ή 111

Συναντήσεις και Events της ομάδας μας
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

kongrigo έγραψε:
mmaker έγραψε:Λοιπόν...
Θα πρέπει,
1)Να επιλέξουμε σε ποια μονάδα θα πάμε.
2)Να παραγγελθεί αντίστοιχο αναμηνστικό δώρο για την μονάδα.
3)Να οριστεί ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ημερομηνία.
4)Βάση της ημερομηνίας να δηλωθεί ποιοί και πόσοι θα δηλώσουν συμμετοχή.
5)Να δηλωθούν τα ονόματα των συμμετεχόντων
6)Τέλος κανονίζουμε μεταξύ μας τις λεπτομέρειες...
αυτά τα έχω γράψει εδω και πολύ καιρό...τώρα κάντε υπομονή...

Λοιπόν, τώρα τα διάβασα όλα τα ποστ.

Πρώτον, επειδή έχω συντάξει αίτημα προς το ΓΕΑ πολλές φορές.

Χρειαζόμαστε:

Πόσα άτομα θα είμαστε και τον Αριθμό Ταυτότητας αυτών εκ των προτέρων. Απ' ό,τι γνωρίζω το άτομο δημοσίων σχέσεων της Πτέρυγας, δηλαδή το άτομο που θα γίνει σκιά του επισκέπτη στην Πτέρυγα εκτός και εάν έχεις γνωστό από μέσα, είναι ΕΝΑ. Δηλαδή, εάν πάμε 15 άτομα, θα φρικάρει ο τύπος. Πέρυσι που πήγα, μου 'λεγε πως του βγήκε η πίστη με τον Τσαλίκη και τα γυρίσματα.

Δεύτερον, πολύ καλή η ιδέα του mmaker, να πάμε με "γλυκά" (sic). Θα πρέπει να πάμε με γεμάτα τα χέρια, δωράκια, αναμνηστικά κ.ο.κ.

Τρίτον, στην επιστολή δεν πρέπει να γράφουμε γενικότητες και αοριστολογίες, ενώ το κείμενο δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τη μια σελίδα. Μια παράγραφος είναι ό,τι καλύτερο. Θα πρέπει να γράψουμε πότε θέλουμε περίπου και που ακριβώς θέλουμε και γιατί θέλουμε. Μην γράψεις δηλαδή Kongrigo (επειδή βλέπω εσύ το ανέλαβες) ότι θα βολτάρουμε σε όλη την Πτέρυγα. Κατά προτίμηση βάζουμε Μοίρες (330, 341). Σημαντικό είναι -για να μην πιέζουμε καταστάσεις- και για να τους διευκολύνουμε να γράψουμε πάνω κάτω τα εξής:

"Ως e-haf, δεν έχουμε ορίσει συγκεκριμένη ημερομηνία για την επίσκεψη. Όποια χρονική στιγμή η Πτέρυγα μπορεί να μας φιλοξενήσει, θα μας χαροποιούσε ιδιαίτερα".

Αυτό πρέπει να το γράψουμε, έτσι ώστε να μην φανούμε πιεστικοί και για να μην αγγαρέψουμε τον παραπάνω τύπο. Αλλιώς θα είναι εάν πάμε μια μέρα που μπορούν και αυτοί (άλλη διάθεση έχουν) και αλλιώς μια μέρα που τους επιβάλλεται, έμμεσα, από εμάς.

Όταν και εάν το αίτημα εγκριθεί θα μας δώσουν το τηλέφωνο του επικεφαλής της Μοίρας Φρούρησης, της 111ΠΜ με τον οποίο θα γίνουν οι τελικές συνεννοήσεις.

Τώρα εάν μαζευτούμε 15 άτομα, πως θα μετακινούμαστε από τον ένα χώρο στον άλλο είναι πρόβλημα. Και αυτό διότι δεν είναι γιορτή της ΠΑ για να κάνεις ποδαρόδρομο στην Πτέρυγα.

Τέταρτον, η απάντηση έρχεται συνήθως 4-5 ημέρες μετά την αίτηση. Τόσο η αίτηση όσο και η απάντηση στέλνονται με FAX!!! Eπομένως, δεν πρέπει να βιαζόμαστε. Ας έχουμε τα δωράκια έτοιμα, ποιοί θα έρθουν ΣΙΓΟΥΡΑ, και μετά βλέπουμε για την ημερομηνία.

Είπα Ιούνιο για να έχουμε περιθώριο χρόνου.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

Αν το ξανασκευτίτε για μετα τον Ιούνιο ειμαι μεσα.Τοτε θα έχω εξεταστική. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

akoustika
****\NTG/****
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

η επιστολη ετοιμαζεται απο τον kongrigo αλλα δεν ειναι μια σελιδα

οστοσο θα ερθει πρωτα στο forum για κοινοποιηση και περεταιρω διορθωση...
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Προτείνω,

Ανεξαρτήτως απάντησης να στείλουμε στον Α/ΓΕΑ και τον εκπρόσωπο Τύπου από ένα DVD με τα promotion video, θα εντυπωσιαστούν !!!

Για το ποιες Μοίρες να επισκεφτούμε, προτείνω οπωσδήποτε το ΣΜΕΤ-εξομοιωτή

Για να συνοψίζουμε…για τα δωράκια

-Αφίσες
-Λαβαράκια με το e-HAF
-Και DVD με τα promotion video (που να μην αντιγράφονται)
-έχει να σκεφτεί κάποιος άλλος κάτι άλλο…χαμηλού κόστους δώρο

Anzac:
Αν και έδωσες τιμή για τα λάβαρα, μπορούμε να γίνουμε πιο συγκεκριμένοι, για να δούμε το τελικό κόστος του όλου project και αν μπορούμε να το καλύψουμε…

Επίσης μήπως θα πρέπει να γίνει συνάντηση (Πανόρμου) για λεπτομέρειες ή στο TS, το πότε και πόσοι, κλπ
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Τα promo video είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ. Το promo του EMF όμως, θέλει editing για κάποιους ειδικούς λόγους...
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

πως να σου δωσω τιμη που εχουν απαντησει μονο 4-5 ατομα ?

ειπατε 15 .... ειδες εσυ να απαντανε 15 ?
να τα αγορασω και να τα βαλω στην ντουλαπα μου ?

no way

EMF video ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α !!!!!
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

και για να εξηγουμαι να μην παρεξηγουμαι

για οποιον ενδιαφερετε για λαβαρακια

* ανοιχτε ενα νεο τοπικ - δεν θα κατσω να ψαχνω χυμαδουρα ενδιαφερομενους διασπαρτα σε πολλες σελιδες τοπικ

* αναφερατε τον ακριβη αριθμο/ποσοτητα

* μαζευτε τα χρηματα

και μονο τοτε θα προxωρησω σε παραγγελια

αν θελετε να το αναλαβω εγω....

διαφορετικα σας δινω το contact και βαζετε αλλον υπευθυνο του project
e-HAF Admin
pilot747
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: 14 Οκτ 2005, 12:27
Τοποθεσία: Τρίκαλα (αν και σπουδάζω Πάτρα)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pilot747 »

Παιδιά για μετά τον Ιούνιο είμαι και εγώ μέσα!!!! Μέσα σ΄αυτόν τον μήνα δεν μπορώ και εγώ για τον ίδιο λόγω με τον συνάδελφο thundercat!!!!

Όσον αφορά το ότι είναι πολλά άτομα και ίσως δεν δεχτούν χωριζόμαστε σε όσες ομάδες χρειάζεται (πχ 2 των 7 ή 3 ανάλογα με πόσα άτομα πρέπει να είμαστε για να μας δεχτούν) και επισκεπτόμαστε 2 ή 3 διαφορετικές μονάδες σε κόντινές ημερομηνίες (ανάλογα με το πότε θα γίνουν δεκτές) και στο τέλος μοιραζόμαστε με τους υπόλοιπους τις εμπειρίες μας!!!!!!!

Απλά μια ιδέα που δεν ξέρω κατά πόσο είναι πραγματοποιήσιμη! ;)
Start with doing what is nescessary, then what is possible, and all of a sudden you manage what is impossible.
Frans of Assisi
Εικόνα
Armada
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 27 Οκτ 2004, 23:12
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Armada »

Το καλοκαίρι του 2003 επισκέφτηκα την 110 Πτέρυγα Μάχης στη Λάρισα ως επικεφαλής ομάδος 65 περίπου ατόμων...
Προηγήθηκαν έγγραφα για σχετικές άδειες κ.λ.π. και φυσικά όπως είπε κι ο Mystic_J δεν πήγαμε με άδεια χέρια :wink:
Ξενάγηση σε μοίρα με F16 δεν θυμάμαι ακριβώς ποιά ήταν, λίγα λόγια στο χώρο του Breifing μας φιλοξένησαν σε ένα χώρο πάρκου-καφετέριας και μας κέρασαν :!: και μετά επίσκεψη στην 337 όπου εκείνη τη μέρα επιχειρούσε και ήταν και λίγο δύσκολα.
Όταν όμως υπάρχει και κάποιος από μέσα για να πεί και κάτι σχετικό τότε αρκετά πράγματα διευκολύνονται.Αυτά...

...και αν είναι σε περίοδο που δεν έχουμε κάτι θα προσπαθήσω κι εγώ...Αν μπορούσαμε να προσδιορίσουμε συγκεκριμένη ημερομηνία από τώρα καλόν θα ήταν ....μακάρι να γίνει...
Armada ή απλά....Γεώργιος...
Εικόνα
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Διάβασα όλα τα ποστς και είμαι και εγώ μέσα! Αν αποφασιστεί να πάρουμε ως δωράκια λάβαρα, είμαι επίσης μέσα. Απλά ενημερώνω...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Κλειδωμένο