Ειδίκευση αεροναυπηγών

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Λογική πατάτας......bardon κιόλας....
e-HAF Admin
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Καλως ή κακως ετσι ειναι.
Οποιος δε γουσταρει παει εξω κ τελειωνει η υποθεση.. :wink:
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Άβαταρ μέλους
backseater
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006, 22:53

Δημοσίευση από backseater »

Fantasma,

τζάμπα καις μελανι...οι άνθρωποι τους τα δίνεις έτοιμα στο πίατο, μπουκία στο στόμα, μασημένη τροφή, τυφλοσούρτη, και σε κυττάζουν στα μάτια λες και ήρθες από τον Άρη..
άσε που όταν τα χώνουμε παρεξηγίεται ο δίνα, και ο τάδε να ούμε και όταν τα χώσει στο σύστημα στρατολογίας ο bixe, χαλιούνται να ούμε κατάλαβες..?

σου πετάνε και ένα Ε όχι δα, και άντε να καθαρίσεις...τι να του εξηγήσεις του αλλουνού τώρα?
τι να λέμε, άσε τα παιδάκια να γίνουν αεροναυπηγοί και μηχανικοί και μετά να τους σουτάρουν απο τον έναν ΟΑΕΔ στον άλλο όταν δεν θα τους απορροφήσει η ΠΑ ούτε η ΟΑ ούτε η ΑΣ η ΕΑΒ η ΥΠΑ, και μετά θα ξυπνήσουν..γιατί πρέπει πρωτίστως να βολευτούν οι δικοί τους...τι θα βολέψουν αυτόν που έκανε μεταπτυχιακό στο Κράνφηλντ...?
τότε θα λένε "να ρε γιατί φώναζε το Φάντασμα, και ο άλλος ο ξινόγλυκο-γραφικός", έτσι?

Κατάλαβες τώρα γιατί φωνάζουμε στα αλλά thread?
μόλις έιδες τι κάνουν οι πισωγλέντηδες με τους ελικοπτεράδες τους είσαι μέσα έτσι? αλλά κατά τα άλλα να προσέξουμε μην παρεξηγηθεί κανένας δικός μας...!

Είδες πόσοι μικροί από εδώ θέλουν να γίνουν αεροπόροι, μηχανικοί σου λέμε πάνε μίλα σε κανενα ΥΠΑΜ και μας λές ποίος είναι αυτός?

εσύ δηλαδή που έχεις εκπαιδεύσει τους μισούς εδώ δεν θέλεις να προκόψουνε? για την νέα γεννιά μιλάω..

εσύ, ο άλλος που φωνάζεις, εάν δεν περάσεις ΣΙ, τι θα κάνεις?

οχι λογική, αυτό είναι παραλογισμός!


Σας τα λέμε χαρτί-καλαμαρι τι κάνουνε οι ξένοι πως τραβάνε κόσμο στην ΠΑ και στα Αεροπορικά τους σώματα και όλο γκρινίαζετε..ο άλλος φώναζε, έλεγε για αεροπορική παιδεία.. και μόλις περασε μέσα κουβέντα δεν άκουσα έκτοτε..

Εντάξει δεν πειράζει έτσι-έτσι πηγαίντε εσείς και μην κάνετε παράπονα, όλα καλά θα πάνε, έχει προβλέψει για όλα η υπηρεσία..!!

ακούς εκεί να προβλέψει η στρατολογία να σε πάει ΠΑ επειδή έχεις σπουδάσει αεροναυπηγός, και μάλλιστα να θες να γίνεις υπόλογος ή βοηθός υπολόγου, Τι είπες τώρα πας καλά?και οι μόνιμοι τι θα κάνουν, άσε που είμαστε πλήρης μην σου πω υπέρπλήρεις στις υπηρεσίες..!
15 χρόνια ασχολούνται με τις απαλλαγές με εσάς θα ασχολίοονται?

για να κλείσω...
δεν το έχετε καταλάβει, πως μου το είπε ο άλλος..μόλις ήρθαν κάποτε κάποιοι στην εξουσία τους είπαν:

Διαλύστε τα όλα ρε, να μην υπάρχει τίποτα, αυτό είπαν, διαλύστε τα όλα....


τι να πούμε τώρα?
Εσύ μην πεις τίποτα, ξέρω-ξέρω είμαι γραφικός όσο δεν πάιρνει...!!
Εικόνα

... they shall mount up with wings as eagles;
-Isaiah 40:31
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

νομίζω πως δεν εγινα κατανοητός κύριε backseater

σποντούλες και ειρωνεία για μέλη της e-HAF και για τις εκφράσεις τους, είναι η τελευταία φορά που θα ανεχτώ απο το πρόσωπο σας

τα είπαμε και σε άλλο thread αλλα η ειρωνεία βλέπω συνεχίζεται

:scrable:
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
backseater
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006, 22:53

Δημοσίευση από backseater »

mr. Anzac,

άλλος έβρισε με τους μούτσους και τους καπετάνιους (ούτε σπόντες, ούτε ειρωνίες). and you looked the other way..!

χαίρομαι για τα αντανακλαστικά σας αλλά δεν καταλαβαίνετε ότι (άθελα) προκαλείτε όταν δεν βάζετε στον πάγο αυτόν που βρίζει ανάμεσα μας..εάν τον είχατε βάλει στη θέση του από προχτές, δεν θα φτάναμε ως εδώ!

μελέτησα τον κανονισμό της e-haf όπως με προτρέψατε, αλλά διεπίστωσα ότι όταν ένα μελος υβριστεί από ενα άλλο μέλος θα πρέπει να έχετε την καλοσύνη και εσείς να διερυνήστε ποιός βρίζει ποιόν...εγώ δεν έβρισα κανέναν εδώ μέσα και εσείς παραβλέψατε αυτόν ο οποιος έβρισε...και έθιξε κάποιους από τις ΕΔ. αλλά να μην σας φέρνω σε δύσκολη θέση, όπως λένε και οι κανονισμοί. (δεν στο λέω ειρωνικά έτσι, μην παρεξηγείσε με το κάθετι, καλο-προαίρετα) αντιθέτως αμέσως πίαστηκαμε με το τι έγραψα!

Στην απάντηση ενός συναδέλφου διαβάσαμε όλοι την φράση με τους μούτσους και τους καπετάνιους στην οποία απαντήσατε δίχως επεξηγήσεις και κοινώς πέρασε στο έτσι..ντουκου (?????)
γιατί επειδή ο εν λόγω κύριος είναι στραταίος?

άρα ποιός παραφέρετε?

Κατα τα άλλα είσαστε τυπικοί σε αυτά που γράφω έστω και με γρίφους ή ανέκδοτα... (ο καθε ένας έχει τον τροπο του...) λυπάμαι εάν σας ενόχλησα, ή ειρωνεύτικα όπως λέτε καποιους, αλλά και εσείς με αποκαλείτε γραφικό, εδώ και τόσο καιρό, έτσι δεν είναι? και στο κατω κάτω της γραφής δεν γράφω ψέυδή στοιχεία..

και στο παρελθόν όποτε δεν άρεσαν σε πολλούς τα γραφόμενα μου ειπώθηκαν δίαφορα..so what..?

εάν το προειδοποείν ή το ανοιγώ ματία άλλων, σας ενοχλεί τόσο πολύ να μην σας ταλαιπωρώ άλλο...νομιζω ότι δεν αξιζει η περίπτωση!

Οπότε θα σας παρακαλέσω και εγώ για 2 φορά να διερευνήσετε με τον τροπο σας (δίχως να σας κάνω υποδείξεις, δίχως παρεξήγηση παλι) τι ενοούσε ο εν λόγω κύριος!

Thank you in advance mr. administrator.

(εκτιμώ οτι είμαι crystal clear. τώρα πια συνενοηθήκαμε to the point, έτσι δεν είναι?)
Εικόνα

... they shall mount up with wings as eagles;
-Isaiah 40:31
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

Ολα τα μελη της ομαδας προσπαθουν να εκφρασουν την αποψη τους σε ενα θεμα στο ποσοστο που τους επιτρεπει οι γνωσεις τους.Αυτο που ζηταμε ειναι να γινετε να γινετε σε ηρεμο κλιμα βρισκωντας που συμπιπτουν οι γνωμες τους και που οχι.Σιγουρα διαφορετικες αποψεις παντα θα υπαρχουν.Λογικο ειναι.
Το θεμα ειναι να γραφουμε προσεκτικα και να ξαναδιαβασουμε το τι γραφουμε γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγειτε ευκολα.Αν καπου υπαρχουν σημεια τριβης με καποιο αλλο μελος υπαρχουν τροποι να βρεθουν ποια ειναι αυτα και να βρεθει η λυση.Προτρεπουμε παντα σε τετοια θεματα τα pms οχι για να συνεχιστει ενας καβγας και να μεγαλωσει(που εχει παρατηρηθει κατι τετοιο στο παρελθον) ΑΛΛΑ για να βρεθει που εγινε η παρεξηγηση.
Πχ σε αυτο το τοπικ http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.ph ... ght=#75924
ο τροπος γραφης σου ευκολα μπορει να χαρακτηριστει επιθετικος και ειρωνικος απο καποιους ασχετως αν αυτα που λες ειναι σωστα η οχι και οτι τα γραφεις με τις καλυτερες προθεσεις...σιγουρα τα γραφεις.Εκεινος που τα διαβαζει προσπαθει να καταλαβει τις θεσεις σου πανω στο θεμα..οχι τις προθεσεις σου...τις θεωρει δεδομενες..ΑΛΛΑ πεφτει σε τοιχο....
O Tιμος αυτο προσπαθει να σου επισημανει, εχοντας ενα παραπανω βαρος απο ολους μας .
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Εκτος τουτου υπαρχουν και τα emoticons :wink:
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

backseater έγραψε: Κατα τα άλλα είσαστε τυπικοί σε αυτά που γράφω έστω και με γρίφους ή ανέκδοτα... (ο καθε ένας έχει τον τροπο του...) λυπάμαι εάν σας ενόχλησα, ή ειρωνεύτικα όπως λέτε καποιους, αλλά και εσείς με αποκαλείτε γραφικό, εδώ και τόσο καιρό,
Σας αποκαλώ εγώ εδώ και καιρό ΓΡΑΦΙΚΟ ?

ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ?

εχετε θίξει άπειρες φορες το θέμα των έφεδρων σε σημείο που το έχουμε καταλάβει όλοι μας
σε κάθε ποστ σας είναι αδύνατο να μήν πείτε κάτι για τους έφεδρους
έτσι και εγώ μια φορά σας απάντησα χωρίς να σας προσβάλω, και είπα "μήν γίνετε στο τέλος Γραφικός με το θέμα των εφέδρων"

ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΙΠΑ

τώρα εσείς απο πού αντλείτε την υποψία πως σας αποκαλώ ΕΓΩ και ΣΥΝΕΧΕΙΑ γραφικό, ΠΕΡΙΜΕΝΩ να μου το αποδείξετε

γιατί αν μη τι άλλο εσείς προσβάλετε εμένα κάθε φορά που απαντάτε έχοντας μέσα σαν σπόντα το "γραφικός"

θέμα 2ο

τους Άγγλους αν τους λενε πισω******ες στον στρατό , είναι δικαίωμα τους. Αυτο δεν σημαίνει πως στο φόρουμ μπορείτε να το γράφετε και εσείς έτσι χύμα και τσουβαλάτα. Λογοκρίνετε το μόνος σας με **** όπως αναφέρει και ο κανονισμός

θέμα 3ο

εκτός του ότι ο συνάδελφος κος Pappas δεν μου έχει δώσει ποτέ αφορμή για να του κάνω παρατήρηση, στο πόστ που αναφέρετε πως προσβληθήκατε εσείς , δέν αναφέρετε σε εσάς ούτε σε άλλο μέλλος της ehaf, και επίσης λογόκρινε και την φράση μόνος του

Για αυτό ξεκαθαρίζω, και αναφέρω πως με βάση τον κανονισμό μας
Επιθέσεις χρηστών σε χρήστες, Συντονιστές ή Διαχειριστές , θα αντιμετωπίσουν μηδενική ανεκτικότητα. Συγκεκριμένα, η Δυσφήμιση, ο Χλευασμός, η Επιθετική Ειρωνεία, η Ύβρης και κάθε είδους προσωπικές ή μη Προσβολές στους συνομιλητές αυτού του Group είναι αιτία Λήψης Δραστικών Μέτρων από την Διαχείριση.
02. Η κριτική είναι καλοδεχούμενη, όταν είναι κόσμια και αναφέρεται σε ιδέες και διατυπώσεις και όχι σε πρόσωπα. Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους. Δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιείτε «κοινές» υβριστικές / βλάσφημες κλπ λέξεις οι οποίες «Χαρακτηρίζουν» Πρόσωπα, Άτομα ή Ομάδες. Παράβαση αυτού είναι αιτία Παρατήρησης.
για αυτό λοιπόν, για να μήν περάσουμε σε άλλο στάδιο (νομίζετε πως χρειάζεται?) δεν θα ήθελα να ξαναδώ σπόντες με γραφόμενα άλλων συναδέλφων , συν των δικών μου γραφόμενων
e-HAF Admin
Fantasma337
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 06 Ιουν 2004, 22:49
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fantasma337 »

Όταν μηχανικός του Εμπορικού Ναυτικού με ποντοπόρα ταξίδια παρουσιάζεται πεζικό, η Στρατολογία πού είναι???

Όταν Μηχανικός Αεροσκαφών όχι μόνο δεν παρουσιάζεται στην ΠΑ αλλά στον ΕΣ και μάλιστα στο ΠΖ αντί στο ΤΧ, η Στρατολογία τί κάνει???

Όταν η επάνδρωση μονάδων είναι σε επίπεδα χχ% έχουμε καιρό για πολυτέλειες τέτοιου τύπου???

Στον Αρχάγγελο ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑ??? Στον φετεινό θα καταδεχθεί να μας τιμήσει με την παρουσία της ή θα είναι απασχολημένη να δεί ποιός Τραγουδιάρης έχει πρόβλημα υγείας???

Όταν τα σχέδια τοποθέτησης εφέδρων τα κλέβει ο κάθε πουλημένος για να εξυπηρετήσει επί χρήμασι τον τάδε τραγουδιστή (την πιθανότητα αντίγραφο να έχει πουληθεί στην Άγκυρα την έψαξε κανείς???) ο νέος που αγαπά την Αεροπορία και θέλει να γίνει Μηχανικός ή Χειριστής, ΤΙ πρέπει να κάνει άραγε???

Φιλότιμο υπάρχει???
ACIG Team Member
Εικόνα
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)
Απάντηση