Πρόταση για δημιουργία καινούργιου site

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Καταρχάς το ότι κάνετε προτάσεις σημαίνει πως σας ενδιαφέρει αρκετά ο χώρος ο οποίος επισκέπτεστε, κατα συνέπεια η e-haf, οπότε και σας ευχαριστώ θερμά....

Κατα 2ον, το .org κληρονομήθηκε απο την vhaf η οποία ήταν η 1η μου και πάντα αγαπημένη εικονική ομάδα πτήσεων στην Ελλάδα για Falcon4.

Το .org επίσης αποδείχτηκε αρκετά ποιό οικονομικό όπως επίσης και η φιλοξενία σε Αμερικάνικα Domain Host, αφού οι οικονομικές προσφορές τους και το μέγεθος των πακέτων που προσφέρουν οι Αμερικάνοι με άλλων Χωρών,ακόμα και της Ελλάδας , είναι Μέρα με Μαύρα μεσάνυχτα η διαφορά τους.

Τώρα όσον αφορά την επιλογή της βάσης των Site, Forum & File Area είναι κάτι το οποίο το κάνεις μία φορά, φροντίζεις να μάθεις πως να το patch-άρεις και να το καθιστάς ασφαλές όπως και να του προσθέτεις modules και προσφέρουν διάφορες καινοτομίες οι οποίες δεν ήταν απο μόνες τους διαθέσιμες απο την αρχή.

Υπάρχουν βέβαια και βγαίνουν συνέχεια νέοι κώδικες και νέες σελίδες οι οποίες σου δίνουν την δυνατότητα να "τραβήξεις" την βάση απο το παλίο σου site στο νέο, αλλά μετά ΧΑΝΕΙΣ στην Κυριολεξία όλη την παλιά εμφάνιση για την οποία έφαγες αμέτρητες ώρες για να δημιουργήσεις και επίσης ψάχνεις απο την αρχή πάλι να μάθεις πως δουλεύει και πώς πρέπει να το αναβαθμίζεις και να το ανανεώνεις, κάτι το οποίο προσωπικά εμένα με σκοτώνει.....
e-HAF Admin
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Όμως τι ήταν αυτό που οδήγησε τι διάλυση της Vhaf...και έχουμε κολλήσει εκεί πέρα ακόμη...

Ας πούμε αν το file area ήταν καλύτερα οργανωμένο;π.χ.
τα αρχεία για την εγκατάσταση του Falcon να είναι και εκεί όλα σε μία ενότητα...
επίσης μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τεχνολογία Ajax;
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Aegeus έγραψε:Όμως τι ήταν αυτό που οδήγησε τι διάλυση της Vhaf...και έχουμε κολλήσει εκεί πέρα ακόμη...

ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΣ?

Ας πούμε αν το file area ήταν καλύτερα οργανωμένο;π.χ.
τα αρχεία για την εγκατάσταση του Falcon να είναι και εκεί όλα σε μία ενότητα...
επίσης μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τεχνολογία Ajax;

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ....
e-HAF Admin
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Ας αφησουμε τη vhaf δεν εχει καμια σχεση ουτε με τη διαλυση της ουτε με τιποτα το θεμα που συζηταμε.

Μια χαρα ειναι βρε παιδια.

Το φορουμακι μας το εχουμε, λεμε τα δικα μας εδω, οποιος θελει ερχεται, τι να το κανεις το πιο ομορφο σαιτ?

Ο αλεξ τα ειπε πριν.

Ουτε λεφτα βγαζουμε ουτε τπτ.

Ειμαστε χομπυστες! :wink:
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Σωστός... !!!
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Anyway πρόταση έκανα αλλά όπως λένε σπίτι μου σπιτάκι και φτωχοκαλυβάκι μου...θα συμφωνήσω με εσάς! ότι έγινε έγινε τώρα κοιτάμε μπροστά...και περιμένουμε το EMF.

Υ.Γ. Εννοούσα με το org αλλά μη πιάνεσαι εκεί ας το κρατήσουμε λοιπόν...καλό είναι να μη ξεχνάμε και από που ξεκινήσαμε...
Απάντηση