*** Epilogh ADSL provider???***

Θέματα που δεν ανήκουν σε καμία άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Επισκέπτης

*** Epilogh ADSL provider???***

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Geia sas paidia borite na mou protinete kapio ADSL provider wste na balw internet spiti? isws to balw gia ligo xroniko diasthma gia kana 4 mhno dioti feugw flebarh fantaros.

perimenw protaseis!!!

:wink:
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Αντώνη σου προτείνω να κοιτάξεις του forum του ADSLgr (www.adslgr.com), εκεί σίγουρα θα βρεις πάρα πολλές πληροφορίες, υπάρχει και υποκατηγορία για κάθε provider.

Προσωπικά χρησιμοποιώ ACN 256/128 από τον Νοέμβριο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πιάνω 32-33 σταθερά σε downloads συνέχεια, ενώ με 384 (Tellas & Forthnet) που δοκίμασα είμουν στα 37-38 οπότε δεν αξίζει χρηματικά να πάω πάνω από 256. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική η κατάσταση γιατί μετράει η περιοχή σου και το είδους του DSLAM που θα πέσεις.

Βέβαια η ACN από ότι έχω διαβάσει στο forum των GreekOpFor δεν έχει απευθείας σύνδεση με Forthnet που είναι ο server των παιχνιδιών και επειδή πάει μέσω Αμερικής είναι πολύ αργή.
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Palpatine έγραψε:Βέβαια η ACN από ότι έχω διαβάσει στο forum των GreekOpFor δεν έχει απευθείας σύνδεση με Forthnet που είναι ο server των παιχνιδιών και επειδή πάει μέσω Αμερικής είναι πολύ αργή.
nomizo pos kaneis lathos

h anafora afti itan gia tin eteria Vivodi kai oxi ACN
e-HAF Admin
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Από post του Olympus:

Θελω να πω σε ολα τα Μελη μας που σκεφτονται να βαλουν DSL οτι ειναι καλυτερα να μην βαλουν ACN η VIVODI.
Ο λογος ειναι οτι ολοι οι server μας τρεχουν σε Forthnet και δεν υπαρχει καλη επικοινωνια με αυτους (γινεται μεσω ΑΜΕΡΙΚΗΣ ).
Προτιμηστε καποια αλλη εταιρεια διοτι θα εχετε προβλημα με τις δυο προηγουμενες.


Link
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

deite olo to post sto link.paidia me vivodi den exoyn kanena provlhma stoys grof servers!a h vivodi dinei tzampe egatastash modem nomizw.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Dreamlord
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 02 Απρ 2004, 13:18
Τοποθεσία: Σε πολύ κλειστό Dogfight...
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dreamlord »

Εγω έχω σύνδεση Forthnet 384/128 και είναι πολύ καλή και σταθερή. Φιλοι μου μου έχουνε πει οτι και η ΟΤΕnet είναι παρα πολύ αξιοπιστη, οποτε θα σε συμβουλευα να προτιμήσεις μια απο αυτές τις δυο. Παντως, ό,τι και να διαλέξεις, μεινε μακρια απο το modem της Intracom (Jetspeed 520).....Μιλαμε για ό,τι πιο αναποδο έχει δημιουργηθεί στον χώρο της πληροφορικής στην Ιστορια....είμαι παθών και μαθών....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

φτηνη και καλη ??? :roll:
Spike
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 09 Μάιος 2004, 18:42
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Spike »

viper έγραψε:φτηνη και καλη ??? :roll:
Forthnet. Ασυζητητί. Τώρα πλέον με τις νέες τιμές από 18 Οκτωβρίου δεν θα πιάνεται. Δες κι εδώ http://www.adslgr.com/forum/thread10047.html
Απάντηση