Απορίες σχετικά με το Ανοιχτό Γεράκι 4.3

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Sacerdos
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 26 Φεβ 2007, 23:33
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Απορίες σχετικά με το Ανοιχτό Γεράκι 4.3

Δημοσίευση από Sacerdos »

anka έγραψε:Εγκατέστησα το νέο επίσημο setup των μοιρών 320/321/391 σύμφωνα με τις αναλυτικότατες οδηγίες του Mystic_J και πήγαν όλα καλά. Οι πρώτες εντυπώσεις αναφορικά με το Ανοιχτό Γεράκι είναι απλά εκπληκτικές.
Έκανα μια εκπαιδευτική αποστολή Navigation/Landing με απογείωση και προσγείωση στο αεροδρόμιο της Σούδας.
-Υπάρχει δυνατότητα για εκπαιδευτική αποστολή στο OF4.3+ATO; Νομίζω ότι δεν περιέχονται στο παιχνίδι...κάνω λάθος; :?:
Εικόνα Εικόνα
Ο Τολμών...υψικρατείν στο Αιγαίο!
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Όχι δεν κάνεις κάτι λάθος, στο ΑΤΟ δεν περιέχονται εκπαιδευτικές αποστολές....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Οι εκπαιδευτικές αποστολές για τις οποίες αναφέρει και οδηγίες το manual, υπάρχουν σε περιβάλλον KOREA (σκέτο).

Δέν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, απλά προσπαθείς να κάνεις πράξη αυτά που σου αναφέρει στο manual/training missions section....

Ειδικά για κάποιον που δεν γνωρίζει να σχεδιάσει μια αποστολή μόνος του

Αυτό είναι τα Training Missions. Για να αρχίσει κανείς είναι καλό, αρκεί φυσικά να ακολουθείς τι σου λέει στις οδηγίες και όχι να φορτώσεις μια τυχαία και απλά να βρεθείς στον αέρα με συγκεκριμένο οπλικό φορτίο
e-HAF Admin
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

@nekpap
Η εκπαιδευτική αποστολή Nav/Land που έκανα, ήταν μια απλή αποστολή που σχεδίασα εγώ. Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, δεν υπάρχουν στο ΑΤΟ εκπαιδευτικές αποστολές
FLY LOW - HIT HARD
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ΥΓ. Υπήρχαν παλιά αλλά για άλλο setup (Παλιό FF3).

Στο OF δεν υφίστανται
e-HAF Admin
Sacerdos
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 26 Φεβ 2007, 23:33
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από Sacerdos »

anka έγραψε:@nekpap
Η εκπαιδευτική αποστολή Nav/Land που έκανα, ήταν μια απλή αποστολή που σχεδίασα εγώ. Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, δεν υπάρχουν στο ΑΤΟ εκπαιδευτικές αποστολές
Έτσι εξηγείται...είπα και εγώ "πάλι έχασα το training mission pack"; :wink:
Εικόνα Εικόνα
Ο Τολμών...υψικρατείν στο Αιγαίο!
Sacerdos
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 26 Φεβ 2007, 23:33
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από Sacerdos »

Έκανα εγκατάσταση το επίσημο setup OF 4.4.1 επιτυχώς και επέλεξα μια εκπαιδευτική αποστολή προσγείωσης.Μόλις φόρτωσε και βρέθηκα εντός του πιλοτηρίου του αφους, τόλμησα να κοιτάξω δεξιά (hat switch).Αμέσως η οθόνη μαυρίζει και με πετά στο περιβάλλον των windows!! :!: Μετά που ξαναδοκίμασα αν δεν κοιτάξω δεξιά-αριστερά κλπ όλα λειτουργούν κανονικά στην αποστολή...Τι μπορεί να φταίει; :?: :?:
Εικόνα Εικόνα
Ο Τολμών...υψικρατείν στο Αιγαίο!
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Θα το φτιάξουμε. Έλα TS. Και ο alexander το χε αλλά διορθώνεται εύκολα!
Εικόνα
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

Ε καλά δεν το πιστεύω αυτό που γίνεται....

Νεκτάριε πέτα με διάφορα μοντέλα F-16 και τσέκαρε σε ποιά σε πετάει όξω. Μετά όποιος μπορεί θα σου στέλνει τους αντίστοιχους φακέλους μοντέλων & τέλος το πρόβλημα.
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Στη σχεδίαση αποστολών στο Tactical engagement μπορείς να προσθέτεις threat circles των αντιεροπορικών για να τα βλέπεις στο HSD σου και διάφορα άλλα σημάδια.Αυτά δημιουργούν ένα αρχείο .ini μέσα στο φάκελο campaing.Το πρόβλημά μου είναι πως δε σώζοντε.Τι κάνω λάθος?Τα φτιάχνω όπως θέλω και μετά κάνω απλά save την αποστολή.Τα ini τα τσεκάρησα ανοίγωντάς τα και είναι όλα τα νούμερα μηδενικά μέσα :?
Απάντηση