Digital Combat Simulator (πρώην Black Shark)

Lomac Lock-On Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Digital Combat Simulator (πρώην Black Shark)

Δημοσίευση από Pacman »

Αν θυμάστε το Black Shark που θα κυκλοφορούσε ως πρόσθετο του Lockon, έγινε μια αλλαγή στα σχέδια.

Το black shark θα κυκλοφορήσει ξεχωριστά ως Digital Combat Simulator, στο οποίο αρχικά θα πετάτε με το KA-50.
Θα ακολουθήσει η κυκλοφορία του Α-10 ως πρόσθετο, το οποίο αναμένεται να είναι πολύ ρεαλιστικό αφού η εταιρεία κατασκεύασε τον αντίστοιχο εξομοιωτή για την εθνοφρουρά των ΗΠΑ.
Μετά το Α-10 ακολουθεί η κυκλοφορία του Apache, στο οποίο θα μπορούν να παίζουν 2 παίχτες στο ίδιο ελικόπτερο (ο καθένας στη θέση του).
Όπως θα φαντάζεστε φυσικά όλα αυτά θ' αργήσουν ολίγον, οπότε ας δούμε πως θα είναι το πρώτο κομμάτι που αναμένουμε λίαν συντόμως.

Μίλησα λοιπόν με έναν betatester ο οποίος μου είπε πως είναι πάρα πολύ ρεαλιστικό.
Από πλευράς avionics υπάρχει το 99.9% των λειτουργιών (αντε να μην λειτουργούν 1-2 κουμπιά). Λέει πως μπορείτε να ενεργοποιήσετε ακόμα και τους υαλοκαθαριστήρες. Φυσικά το cockpit είναι clickable κτλ κτλ

Από πλευράς flight model είπε πως είναι επίσης πάρα πολύ ρεαλιστικό και πως παίρνει 1-2 μήνες να καταφέρεις να πείσεις το ελικόπτερο να κάνει αυτά που θέλεις εσύ και όχι αυτά που θέλει αυτό.
Όταν όμως το πετύχεις και χαρείς, θα πρέπει να καταφέρεις να το πείσεις να κάνει αυτά που θέλεις εσύ κατά την στόχευση των όπλων, ώστε να βρούν οι μπεκάτσες την ηρεμία τους.

Από πλευράς γραφικών δεν χρειάστηκε να μου πει τίποτα. :D

Οπότε βλέπω να θυμάστε τις εποχές του Longbow (σε βερσιόν ξανθού γένους).
Εγώ που δεν έχω παίξει longbow, αναγκαστικά θα θυμηθώ τις εποχές των Gunship και Gunship 2000.

Περισσότερες πληροφορίες στο 210... εχμ http://www.digitalcombatsimulator.com/
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

a must game for everyone!!!
Απάντηση