Ελλάδα στο Lockon

Lomac Lock-On Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pappas Evagelos
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2004, 10:15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από Pappas Evagelos »

Anzac έγραψε:....το καλοστημενο παιχνιδι των "μιζαδορων".....
ΟΧΙ.

Σύγκρουση των τευτονικών πλακών Αμερικής Ρωσσίας στο Αιγαίο... :wink:

Pap
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

καλα Ε! ζωγραφισες !
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
pavloudis
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 19:18
Τοποθεσία: ellada evros, metaxades
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pavloudis »

viper έγραψε:
pavloudis έγραψε:εγώ να ρωτίσω κατι...
δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο βαρανε τα sparrow's ο 120 medium range ο sidewinder για κλιστες αερομαχιες κ ο aim7???εν τον εχω δουλεψει ποτε!
για αερομαχιες εχεις τον AIM-9 οι αλλοι ειναι για πιο μακρινα :wink:

AIM-7 & SPARROW ειναι το ιδιο πραγμα
hehe ναι το ξερω απλα μια εγραφα aim7 κ μια sparrow κ στο τελος μπερδευτικ α κ γω! 8)
PAVLOUDIS
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

OK έτοιμο!
Το κατεβάζετε από εδώ:http://www.e-haf.org/mambo/index.php?op ... info&id=92

Λειτουργεί σε Lockon - Flaming Cliffs v1.12a και προσθέτει την Ελλάδα στις διαθέσιμες χώρες, ώστε να μπορείτε να φτιάχνετε αποστολές, βιντεάκια κτλ με αυτή.

Πρώτα κατεβάστε το Loman 5 (γνωστό και ως Modman 5). Το πρόγραμμα αυτό σας επιτρέπει να οργανώνετε τα mod σας σε διάφορους εξομοιωτές και να κάνετε εγκατάσταση/αφαίρεση όποιων θέλετε. Το mod χρησιμοποιεί το modman 5 σαν installer.
Αυτό το έχω βρει στο www.lockonfiles.com. Κάνετε εγγραφή στο site, Πηγαίνετε downloads downloads/modman-loman/ και κατεβάζετε το MOD MANAGER LOMAN 5
(edit: http://www.lockonfiles.com/modules.php? ... #dldetails ).

Τρέξτε το, επιλέξτε Flaming Cliffs, μετά πατήστε Addon Manager, Add addon to the list κι επιλέγετε το archive που κατεβάσατε.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Ξετσεκάρετε το "when possible, always install textures in CDDS"

Πατήστε Install.

Αν είναι στη λίστα με πράσινο φωτάκι, όλα πήγαν καλά.
Τρέξτε το Lockon.
Αν πάτε στο Pilot's log θα μπορείτε να φτιάξετε Έλληνα πιλότο (με προκαθορισμένη φάτσα τον Κούρκουλο).
Αν θέλετε να φτιάξετε μια αποστολή πηγαίνετε κανονικά στον mission editor. Στην αρχή επιλέγετε coalitions. Βάλτε την Ελλάδα στην coalition που θέλετε. Αν πατήσετε save θα σωθούν οι coalition σαν default.
Μετά συνεχίζετε όπως πάντα.

Αν φτιάξετε online αποστολή, θα πρέπει οι συμπαίχτες σας να έχουν και αυτοί το mod, αλλιώς θα υπάρχει πρόβλημα.

Αυτά και σας ευχαριστώ για την βοήθεια :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pacman την 17 Δεκ 2006, 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

Ωραιος..Εγω δυστυχως εχω μονο το πρωτο Lock-on και με 512 μνημη σερνωταν.Τωρα με 256 δεν τολμαω καν να σκευτω να το βαλω.
Anyway οταν ειναι δυνατον ριξε και κανα screenshot να βλεφαριασουμε και εμεις οι πτωχοι και ψωριαρηδες:D :D :D :D
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Ναι είναι πειναλέο το Lockon.
Αν κάποιος μου στείλει directory listing του Lockon 1.02 και μετά μου στείλει τα αρχεία που ζητήσω, μπορώ να κάνω έκδοση και γι' αυτό.
Λίγο μπελάς βέβαια.
Καλύτερα να βάλετε FC που είναι και καλύτερο! :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καινούργιος κι εγώ στην αεροπορική σας παρέα σας χαιρετώ και εύχομαι το καλύτερο για όλους σας. Θα ξεκινήσω βέβαια ζητώντας μια χάρη για το LOCK ON.Συγκεκριμένα,φίλε pacman, συγχαρήτηρια για το πολύ ωραίο HAF add-on που εφτιαξές για το LockON FC.Επειδή ακόμα πάιζω με την έκδοση 1.02 (περιμένοντας βέβαια το DCS BLACK SHARK) θα σου ζήτουσα να έκανες τις κατάλληλες τροποποιήσεις ώστε το HAF add-on να το χαιρόμαστε και εμείς με την παλιά έκδοση του LockON.Επιπλέον θα ήθελα να μου πεις πώς αφου κάνεις extract ένα skin και του πραγματοποιήσεις τις απαραίτητες αλλαγές σαν BMP αρχείο έστω με το Paint των Windows έπειτα το κάνεις πάλι insert σαν DDS αρχείο στο CDDS browser και συγκεκρίμενα εκεί απο όπου το πήρες στο World Textures,στο Ship Textures ή αλλού. Όσον αφορά την directory list του Lockon 1.02 είναι η ίδια σχεδόν με αυτή του FC αλλά χρειάζονται οι εξής αλλάγες:
Από τα S-300 κρατάς μόνο τα παρακάτω:
S-300PS 40B6M tr
S-300PS 40B6MD sr
S-300PS 64H6E sr
S-300PS 5P85C ln
S-300PS 5P85D ln
S-300PS 54K6 cp

Και επιπλεόν τα ΤΟΜΑ Marder μάλλον δεν θα τα αγοράσουμε,οπότε τα βγάζεις.
Mi-24W, έχει παρόμοια η Κυπρος (Mi-35P)
Βάλε και Avenger γιατί μοιάζουν πολύ με τα ASRAD-Hellas καθώς και Gepard για να εξομοιώνονται κάπως τα πολύβολα του σύστηματος Bέλος (GDF των 35mm).

'Ολα τα υπόλοιπα αεροπλάνα,οχήματα κτλ, μένουν ίδια.

(Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ζήτα μου να σου δώσω)
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Γεια σου Τόλη.

Αν βρω χρόνο και όρεξη θα κάνω τις τροποποιήσεις, αλλά είναι λίγο δύσκολο (να βρω χρόνο ν' ασχοληθώ).
Έτσι κι αλλιώς της πλάκας mod είναι. Θα ήταν καλλίτερο αν έκανα κι ελληνική μετάφραση του FC συμπεριλαμβανομένων των ελληνικών φωνών (ζητείται καλλίφωνος :)), βελτιωμένη συμβατότητα με άλλα mod (modman 6), κτλ.
Αν υπήρχε κι ένα καλό παιδί να φτιάξει 3d models για T-2 και Τ-37, το πρώτο θα έπαιρνε τη θέση του SU-25 και το δεύτερο τη θέση του A-10 και θα το ρίχναμε στην εκπαίδευση.
Αν υπήρχε κι ένα καλλίτερο παιδί να φτιάξει ελληνικό χάρτη θα το ρίχναμε στην εκπαίδευση στην σωστή τοποθεσία.

Τα αρχεία που κάνεις extract και τα επεξεργάζεσαι τα βάζεις στο temp textures ή κάπως έτσι. Δες στο mod που τα βάζω γιατι δεν θυμάμαι.

Υ.Γ. Για όσους είναι και μιραζάκηδες...
Κάτι Γάλλοι έφτιαξαν ένα mod της Γαλλικής Αεροπορίας το οποίο αντικαθιστά τα 3d models και τα cockpit τα αντίστοιχα γαλλικά.
Βέβαια τα cockpit τα άλλαξαν όσο είναι δυνατό, όμως μοιάζουν λίγο.
Επίσης τα flight model αναπόφευκτα δεν είναι του mirage αλλά του αρχικού σκάφους του οποίου το 3d model αντικαταστάθηκε, αλλά ας μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας! :)
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Nεο HAF mod. Download from lockonfiles.com

Δημοσίευση από squid »

Pacman αυτο εδω μαλλον δεν ειναι δικο σου ε? http://www.lockonfiles.com/modules.php? ... #dldetails

Νεο HAF mod


http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=8624
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος squid την 30 Δεκ 2007, 00:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Όχι είναι κάποιο άλλο.
Ωραίο φαίνεται αν και δεν το έχω κατεβάσει. Βασικά ούτε το δικό μου χρησιμοποιώ πλέον! :D

Απ' ότι διάβασα σε αυτό πετάς και τα F-16 και τα Mirage. Στο δικό μου δεν τα έκανα playable γιατί τα flight model των AI δεν είναι για να τα πετάει παίχτης, εκτός και αν σας αρέσουν τίποτα F-5 που πιάνουν τρελές ταχύτητες και τραβούν 20-30G για πλάκα.

Πάντως το παλικάρι είχε την υπομονή και κάθησε κι έφτιαξε αποστολές πακέτο για το mod... έτσι μου' ρχεται να το κατεβάσω! :D

Πολύ καλό mod έχουν κάνει οι Γάλλοι, που έφτιαξαν cockpit και 3Δ μοντέλα από Mirage F1, 2000 κτλ. Τα αεροπλάνα αυτά όμως αντικαθιστούν τα playable του παιχνιδιού για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Απάντηση