F/a-18 / Αερομοντελισμός / Ερωτήσεις για F4AF

Περιοχή συζήτησης για Στατικά & Τηλεκατευθυνόμενα Μοντέλα

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

F/a-18 / Αερομοντελισμός / Ερωτήσεις για F4AF

Δημοσίευση από Antwnis »



Γεια σας παίδες,πρώτη φορά ποστάρω εδώ λόγω σχολής και δουλειάς κυρίως,αλλά το περασμένο καλοκαίρι έτυχε να ξαναπιάσω την παλιά τέχνη(στατικός αερομοντελισμός) και με ότι ασχολιόμουν πριν χρόνια.Συγκεκριμένα ψάχνω σάν τρελός κάποια τεύχη του παλιού περιοδικού AIRPLANE : 11,15,46,52,56,78,66,70,62,83 +++ ότι άλλο βγήκε μετέπειτα τελος πάντων..
Απο κρήτη είμαι,μήπως ξέρει κανείς αν αυτό τον καιρό γίνεται καμία έκθεση μοντελισμού ;έχω χάσει τεύχη και επεισόδια απ'το άθλημα δηλαδή..
Ακόμα θέλω λίγο βοήθεια σε ένα εξωμοιωτή που είχα σταμπάρει απο παλιά,το janes f/a-18,στο οποίο αν και κάνω όσο πιο σωστά μπορώ τα βήματα - αλλαγή ανάλυσης,path,το γραψα και σε cd,patchάρισμα κλπ κλπ- εξακολουθεί να μου βγάζει οτι δέν έχω το σωστό cd(στο νετ δεν βρίσκω πάντως καποιο crack).Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό το παιχνίδι,για να βγάλω άκρη; ( έχω AMD 3700, 6800gt, ram με το κιλό,xp sp3) Μέχρι τώρα έλιωσα τα Sturmovik, lockon, f-22 L3,WoV αλλά το άλλο είναι απωθημένο.. :P
Α,όσο για το F4AF,να ρωτήσω,έχει γίνει πιο βατός-όσο το δυνατόν γίνεται- ο χειρισμός του παιχνιδιού με τις προσθήκες και το modding του F4.6 ; Ρωτάω γιατί έφριξα όταν προσπάθησα να το παίξω.... Πάντως στο Lock on που εγκατέστησα το eHAF mod ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις τα bugs στις αποστολές!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antwnis την 07 Νοέμ 2008, 00:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

για το 1ο σκέλος δεν μπορώ να σε βοηθήσω

το janes F-18 νομίζω το έχω, αλλά γιατί να πας σε κάτι τόσο παλιό , με παλιά γραφικά και χωρίς ρεαλισμό , και να μην ξεκινήσεις να πετάς με Falcon 4.0 + OF4.6 να δεις και ρεαλισμό σε μαχητικό που δεν έχεις δει σε κανένα άλλο sim ;

Άσε που αμα γουστάρεις σωνει και καλά το F-18, το βάζεις και στο Falcon και περνάς και το cockpit του (full fanctional) και κάνεις και αποστολές κανονικά , ίσως και απο αεροπλανοφόρο (αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω με απόλυτη ακρίβεια, αλλά νομίζω ισχύει)
e-HAF Admin
sjmygian
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2006, 15:16
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση από sjmygian »

Σχετικά με έκθεση μοντελισμού στην Κρήτη, έχω την εντύπωση ότι γίνεται (ή έγινε) μία στα Χανιά, καθώς και ότι θα ακολουθήσουν μία ή δύο στο Ρέθυμνο (και ίσως άλλη μία στο Ηράκλειο)
e-ΑΡΧΗ ΑΝΔΡΑ ΔΕΙΚΝΥΣΙ
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Για τα τεύχη τουλάχιστον, το αξίζω να μου πει καποιος. Ξανατσεκάρετέ το πάντως παίδες.Το "σαν τρελός" παρεξηγήσατε; ε.. μου πέρασε,πείτε πως δεν το γραψα σιγα μην μπειτε και μεσα

Αφού σχεδόν έλυσα όλα τα άλλα..
Δημήτριος Δρέσιος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάιος 2010, 18:53

Δημοσίευση από Δημήτριος Δρέσιος »

Anzac έγραψε:

Άσε που αμα γουστάρεις σωνει και καλά το F-18, το βάζεις και στο Falcon και περνάς και το cockpit του (full fanctional) και κάνεις και αποστολές κανονικά
Ωπα αδερφε χτυπησες ευαισθητη χορδη. Γινεται πιο λιανα αυτο το τελευταιο; Δεν εχω δει post. Μηπως δε βλεπω καλα;
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Re: F/a-18 / Αερομοντελισμός / Ερωτήσεις για F4AF

Δημοσίευση από condor »

Antwnis έγραψε:Α,όσο για το F4AF,να ρωτήσω,έχει γίνει πιο βατός-όσο το δυνατόν γίνεται- ο χειρισμός του παιχνιδιού με τις προσθήκες και το modding του F4.6 ; Ρωτάω γιατί έφριξα όταν προσπάθησα να το παίξω....
μια κρίσιμη ερώτηση..
τι ενοεις ΒΑΤΟΣ???
:roll:
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Κανείς δεν έχει αυτό που έψαχνα (απο τότε); είναι και δύσκολοι καιροί, διώχτε τεύχη παιδιά...

Τι να εννοώ ρε patriot, δες και ημερομηνία λίγο :roll:
Για την "ελληνοβαλκανική έκδοση" του falcon έψαχνα αδερφέ. Τι και πως τροποποιήθηκε.. σόρυ και για το μικρο εψιλον και τα ισαγογεικα αλλά όλοι αρχίζουν απο κάπου.
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Δημήτρη δες(βρες γιατί...) και αυτό και διάλεξε αφος: The FreeBirds - Episode
Δεν ξέρω,απο δω μέσα πρέπει να το βρήκα μαζί με άλλα τρελά..
Απάντηση