Patch 391 μοίρας

Περιοχή προσφοράς εθελοντικών εργασιών
Απάντηση
Copper
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 01 Αύγ 2008, 01:00
Τοποθεσία: LGLR

Patch 391 μοίρας

Δημοσίευση από Copper »

Δείτε εδώ μια πρόταση για ένα νέο patch της 391, άν όντως πρόκειται να αλλάξει:
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Μου αρέσει πολύ το concept!!!!! νομίζω όμως ότι δεν έχει πετύχει πολύ η αναπαράσταση του υφάσματος! όπως και να έχει σε ευχαριστούμε τόσο για αυτό όσο και για τον Ηρακλή!!!!
Εικόνα
Copper
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 01 Αύγ 2008, 01:00
Τοποθεσία: LGLR

Δημοσίευση από Copper »

panpan έγραψε:Μου αρέσει πολύ το concept!!!!! νομίζω όμως ότι δεν έχει πετύχει πολύ η αναπαράσταση του υφάσματος! όπως και να έχει σε ευχαριστούμε τόσο για αυτό όσο και για τον Ηρακλή!!!!
Παρακαλώ. Όσο για την αίσθηση του υφάσματος, είναι κάτι που μπορεί να γίνει εύκολα. Απλά θέλω τη γνώμη σας για το γενικό αποτέλεσμα.
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Re: Patch 391 μοίρας

Δημοσίευση από Mystic_J »

Woodpecker έγραψε:Δείτε εδώ μια πρόταση για ένα νέο patch της 391, άν όντως πρόκειται να αλλάξει:
ΕικόναΕικόνα

Tίμο, κάντου μια τιμητική πλακέτα. Πολύ καλά. Παίξε λίγο με το ύφασμα και είναι ready και αυτό.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Παρατήρηση: Γίνεται το F-16 στο patch να έχει φορτωμένο 2χ370 δεξαμενές και 2AIM-120 (στους πυλώνες 1 και 9 δλδ στους πιο ακριανούς) 2 ΑΙΜ-9 στους 2 και 8 και στους άλλους καμια βόμβα για να δηλώσει τον Α2Α και Α2G χαρακτήρα της Μοίρας. Αν όχι, never mind. Μια χαρά είναι και έτσι.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Copper
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 01 Αύγ 2008, 01:00
Τοποθεσία: LGLR

Δημοσίευση από Copper »

Mystic_J έγραψε:Παρατήρηση: Γίνεται το F-16 στο patch να έχει φορτωμένο 2χ370 δεξαμενές και 2AIM-120 (στους πυλώνες 1 και 9 δλδ στους πιο ακριανούς) 2 ΑΙΜ-9 στους 2 και 8 και στους άλλους καμια βόμβα για να δηλώσει τον Α2Α και Α2G χαρακτήρα της Μοίρας. Αν όχι, never mind. Μια χαρά είναι και έτσι.
Χμ.. εχθρός του καλού το τέλειο ε; Οκ, αύριο θα είναι έτοιμο.
Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Woodpecker έγραψε:
Mystic_J έγραψε:Παρατήρηση: Γίνεται το F-16 στο patch να έχει φορτωμένο 2χ370 δεξαμενές και 2AIM-120 (στους πυλώνες 1 και 9 δλδ στους πιο ακριανούς) 2 ΑΙΜ-9 στους 2 και 8 και στους άλλους καμια βόμβα για να δηλώσει τον Α2Α και Α2G χαρακτήρα της Μοίρας. Αν όχι, never mind. Μια χαρά είναι και έτσι.
Χμ.. εχθρός του καλού το τέλειο ε; Οκ, αύριο θα είναι έτοιμο.
Βαλε το στανταρ loadout νακο, τι τις θες τις βομβες? Αντε το πολυ πολυ να βαλουμε μονο τους πυλωνες στους 3 και 7. :wink:
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36866
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

να κάνω και εγώ μια πρόταση

επειδή βλέπω βρήκες τον Αίολο σε στρογγυλό

πως θα ταίριαζε άραγε αν τον έβαζες μπροστα απο το haf roundel ; να ενώσεις δηλαδή τα layers και να προεξέχει ο Αίολος

φυσικά τότε το haf roundel θα είναι ποιό μεγάλο απο ότι τώρα
e-HAF Admin
Copper
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 01 Αύγ 2008, 01:00
Τοποθεσία: LGLR

Δημοσίευση από Copper »

Έτοιμα:
ΕικόναΕικόνα

Εντυπώσεις;
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Άψογος!! Προτιμώ το δεύτερο από πάνω με το κόκκινο περίγραμμα.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Copper
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 01 Αύγ 2008, 01:00
Τοποθεσία: LGLR

Δημοσίευση από Copper »

Εδώ είναι:
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36866
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

θα το προτιμούσα και σε μή ραμένη έκδοση, για τις ανάγκες τις ιστοσελίδας μας

εαν είναι εύκολο, θα ήμουν υπόχρεος

το ίδιο και για της 322 που έφτιαξες

ευχαριστώ
e-HAF Admin
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Να ρωτησω κατι? Το σημα ειχε μεχρι τωρα ασπρο και μπλε, τωρα μπαινει μαυρο κ κοκκινο. Ενταξει το αλλαξαμε αλλα τι κοκκινο περιγραμμα ρε νακο??

Ενταξει και το 5 που ειναι μπλε ασπρο μπλε δεν ειναι φοβερο, αλλα ας δουμε λιγο τα σηματα των μοιρων μας...το περιγραμμα ειναι σχεδον παντα ιδιο με το backround χρωμα. Μονο η 347 εχει μαυρο περιγραμμα αντι για κοκκινο που θα επρεπε.
Αν μπορεις κανε μαυρα τα 2 περιγραμματα να το δουμε κ ετσι.
Δλδ μαυρο περιγραμμα, ασπρο φοντο στα γραμματα, μαυρο 2ο περιγραμμα και το υπολοιπο ως εχει.
Δοκιμασε και το μαυρο,ασπρο,μπλε. Ευχαριστω και σορρυ για την ταλαιπωρια και το πρηξιμο.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Στάθη, το δεύτερο από την κάτω σειρά δεν συνάδει στα χρώματα του περιγράμματος με το αρχικό 391 Patch? Άσπρο και κυανό έχει.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Πιστεύω ότι εφόσον το κύριο χρώμα της μοίρας είναι το μπλε να μην αλλάξει αυτό σε κόκκινο. Δηλαδή τα patch που μου αρέσουν είναι τα 1,4 και 5. Όμως το 5 μοιάζει με το είδη υπάρχον οπότε θα έλεγα το 4 ως μια ωραία επιλογή.
Κάτι άλλο, γιατί στο patch αναγράφετε το όνομα της μοίρας? Δεν έχω δει patch ελληνικών μοιρών να αναφέρουν το όνομα τους επάνω. Συνήθως βλέπουμε τα “ΜΟΙΡΑ”, “M” ή “ΜΠΚ” και παλαιότερα τα “ΜΒ” και “MAH”.
Ας κάνει ο Νακος την τελική επιλογή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Icarus την 23 Νοέμ 2008, 00:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
Απάντηση