Νέες προκλήσεις

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Επίσης πιστεύω ότι οι τούρκοι μετράνε αντιδράσεις…

Δεν νομίζω να είναι τόσο μαλάπες για κάνουν θερμό επεισόδιο την ώρα που στο Αιγαίο έχουμε 58 F16 με JHMICS και 25 Μ2000-5 και 4 ΑΣΕΠΕ !!!

Μόνο αυτά κάνουν την διαφορά σε ένα ΘΕΡΜΟ επεισόδιο

Υ.Γ. Και μην ξεχνάμε τους… «ταλιμπάμ»

Η ώρα περνάει, το δάκτυλο γαργαλάει…
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Dalamar
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: 14 Αύγ 2007, 11:53
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Dalamar »

Μήπως ξέρεις τι ποσοστό των οπλικών συστημάτων μας είναι καθηλωμένα λόγω ελλείψεως ανταλλακτικών, που προκάλεσε ο Professor Horsecap με το μπλοκάρισμα όλων των προμηθειών για 5 χρόνια; Στο ΛΣ φτάνει το 80%. Στην 353 ΜΝΑΣ το 100%. Τι πυρομαχικά έχουμε για τα Leopard 2; Και για να πάω παραπέρα, πόσες αμαξοστοιχίες μπορεί να κινήσει ο ΟΣΕ με 25 μηχανές καθηλωμένες, λόγω ανταλλακτικών πάλι; Δημοσιευμένα στοιχεία είναι, λες να μην το ξέρουν οι μογγόλοι;

Από την άλλη όταν βλέπουν τους ρόζ κομμουνιστές να καίνε ανενόχλητοι την Αθήνα, με την υποστήριξη των ΔΟΛ, Τεγόπουλου και MEGA, λες να μας παίρνουν στα σοβαρά; Δηλαδή το δήθεν Πανεκπαιδευτικό Συλλαλητήριο που οργανώνεται σήμερα σε συνδιοργάνωνση Σταλινικών-Μαοϊκών-Τροτσκιστών δεν είναι σαν να τους λέει "η πόρτα είναι ανοικτή - περάστε";
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Δεν τα ξεχνάω ούτε εγώ. Ουτε αυτά ούτε άλλα πολλά...

...αλλά οι τούρκοι δεν ξεχνάνε ότι...
kongrigo έγραψε: έχουμε 58 F16 με JHMΙCS και 25 Μ2000-5 και 4 ΑΣΕΠΕ !!!
Τα "τρακτέρ" οι "τυρόπιτες" και οι "σκούπες" στον αέρα... :wink:

Μην ξεχνάμε ότι από τώρα και τους επόμενου 18 μήνες η κατάσταση θα είναι ακόμη χειρότερη για αυτούς.

Scalp, F16ADV, klp
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

@Dalamar
Καλά κόψε και κάτι.. λές να δοκίμαζαν να μπούν λόγω επεισοδίων και συλλαλητηρίου τώρα, ή λόγω όλων των παραπάνω αδυναμιών που ανέφερες (άμυνα-ΟΣΕ-κλπ)....
Εικόνα
Dalamar
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: 14 Αύγ 2007, 11:53
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Dalamar »

Γιατί, δεν είναι αλήθεια ότι αποπνέουμε αποδιοργανωση; Θα τολμούσε να γίνει στην Τουρκία το χθεσινό αίσχος των εργατοπατέρων του ΟΤΕ;

Δεν χρειάζεται να κάνουν τίποτα σπουδαίο οι γείτονες ούτε να κάνουν γενικό ντού. Η διεθνής συγκυρία είναι ευνοϊκή για αυτούς: σκέψου στις ΗΠΑ δεν έχουν κυβέρνηση, ο κόσμος όλος ασχολείται με το Μεσανατολικό και το Φυσικό Αέριο. Μπορούν κάλλιστα να επαναλάβουν την επιτυχημένη συνταγή με τα Ίμια σε μια νέα παραλλαγή και τότε εμείς θα ευχαριστούμε τον Πούτιν ή τον Σαρκοζί για τις καλές του υπηρεσίες.
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Sierraxray έγραψε: λές να δοκίμαζαν να μπούν λόγω επεισοδίων και συλλαλητηρίου τώρα,
ε, όλα αυτά συνδιάζονται...
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Dalamar έγραψε:Γιατί, δεν είναι αλήθεια ότι αποπνέουμε αποδιοργανωση; Θα τολμούσε να γίνει στην Τουρκία το χθεσινό αίσχος των εργατοπατέρων του ΟΤΕ;
α. ΟΤΕ δεν έχουν ( άρα δεν φταίει ο ΟΤΕ τους για όλα όπως εδώ )
β. επίσης δεν έχουν δημοκρατία

άρα! καταστολή με πολύ ξύλο και όποιος θέλει ας ξανα κουνηθεί

συγκρίνεται αυτό με Ελλάδα ;
e-HAF Admin
Dalamar
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: 14 Αύγ 2007, 11:53
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Dalamar »

Τώρα αυτό είναι λίγο off topic, αλλά τα χθεσινά αίσχη των συνδικαλιστών του ΟΤΕ δεν έχουν καμιά σχέση με τη Δημοκρατία. Πολλά πράγματα τα έχουμε παρεξηγήσει στη χώρα αυτή (βοηθάνε και τα ΜΜΕ βλέπετε).
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

kongrigo έγραψε:Νομίζω, αυτή την φορά, αν γίνει κάτι, δεν θα περάσει στο απυρόβλητο.

Και η Στρατιωτική ηγεσία, την έχει πατήσει πολλές φορές και αν γίνει κάτι χωρίς δυναμική αντίδραση θα απαξιωθεί τελείως

Και η πολιτική ηγεσία, βλέποντας τις χθεσινές δηλώσεις ΚΑΙ του ΥΠΕΘΑ ΚΑΙ του Αρχηγού της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, φαίνεται, ότι υπάρχει μια κοινή γραμμή. Δεν ξέρω αν υπάρχει «γραμμή» ή έβαλαν λιγουλάκι μυαλό και λειτουργούν από «ένστικτο»…

Ναι, υπάρχει η γραμμή "μην τρίξει η καρέκλα μας" και "ότι προλάβει να αρπάξει ο κώλος μας".. :evil:
Εικόνα
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Dalamar έγραψε:Τώρα αυτό είναι λίγο off topic, αλλά τα χθεσινά αίσχη των συνδικαλιστών του ΟΤΕ δεν έχουν καμιά σχέση με τη Δημοκρατία.
off topic

Τί έγινε;
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Dalamar
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: 14 Αύγ 2007, 11:53
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Dalamar »

Στην Κύπρο του ΑΚΕΛ δε, το μ... χτενίζεται:
Η (εφημερίδα) ''Μάχη'', υπό τον τίτλο ''Τέλος στους Ελλαδίτες Αρχηγούς της Εθνικής Φρουράς'', γράφει ότι, εν μέσω έντονου παρασκηνίου και αντιδράσεων, νέα ρήξη στις σχέσεις της με την Αθήνα επιχειρεί η Κυβέρνηση, η οποία τροχοδρομεί τη λήψη απόφασης αντικατάστασης του Ελλαδίτη Αρχηγού της Εθνικής Φρουράς στην Κύπρο.
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

raptor έγραψε:[Ναι, υπάρχει η γραμμή "μην τρίξει η καρέκλα μας" και "ότι προλάβει να αρπάξει ο κώλος μας".. :evil:
Λες, γιατί το λες αυτό... :lol:

Τόσο γραφικός είμαι :lol:
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
pyrforos
Δημοσιεύσεις: 523
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 20:12
Τοποθεσία: πατριδα ηρωων και Εφιαλτων...

Δημοσίευση από pyrforos »

ναι αυτο εννουσα...
Η ΠΑ ειναι σε ετοιμοτητα 3λ λεει και αναρωτιεμαι....Τσεκαρουν οι γειτονες καταστασεις γιατι ξερουν οτι αν γινει θερμο επισοδειο βουλιαξαμε οικονομικα , η εχει σχεση με τα Ρωσακια?
Εικόνα
Εικόνα
Αντιπλοιαρχος Χ.Καραθανασης Π.Ν.
Αντιπλοιαρχος Π.Βλαχακος Π.Ν.
Σημαιοφορος Ε.Γιαλοψος Π.Τ.
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΙΑΚΗΣ Σμη/γος
Α Θ Α Ν Α Τ Ο Ι
Dalamar
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: 14 Αύγ 2007, 11:53
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Dalamar »

pyrforos έγραψε:εχει σχεση με τα Ρωσακια?
Δε νομίζω ότι όταν ξεκίνησαν οι μογγόλοι την ιστορία τον Δεκέμβριο υπήρχε ο παράγων της Ρωσίας. Αυτός προέκυψε στην πορεία και τον αξιοποίησαν για να ενισχύσουν τη θέση τους. Αυτά που μέτρησαν είναι όσα έγραψα παραπάνω (ΗΠΑ, επεισόδια Δεκεμβρίου, ίσως Παλαιστινιακό), με εξαίρεση το ενεργειακό που επίσης προέκυψε. Βλέπεις ξέρουν να αναγνωρίζουν εγκαίρως τις ευκαιρίες και έχουν την πολιτική βούληση και την ισχύ να τις αξιοποιούν.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Dalamar έγραψε:....και έχουν την πολιτική βούληση και την ισχύ να τις αξιοποιούν.
ΠολιτικοΣτρατιωτική εννοείς !!!
e-HAF Admin
Απάντηση