Aces High II

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Aces High II

Δημοσίευση από Jojo »

Για ρίξτε μια ματιά: http://www2.hitechcreations.com/frindex.html
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
sisifos
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2008, 22:42

Δημοσίευση από sisifos »

Γιώργο ασχολούμαι κάνα δίμηνο τώρα. Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο ακόμα κι απ' το IL-2 γιατί προσφέρει πολύ περισσότερα πράγματα. Άσε που βρίσκεις συνεχώς καμιά 300-400 άτομα online σε κάθε σέρβερ του. Το μόνο αρνητικό είναι ίσως ότι απαιτεί μηνιαία συνδρομή (γύρω στα 10€) αλλά για όποιον σκοπεύει να ασχοληθεί σοβαρά το αξίζει. Παίζει και 15ήμερο trial για όποιον θέλει να το δοκιμάσει.
Έχω γράψει και ένα μικρό review που μπορείτε να διαβάσετε εδώ http://apaixtos.net/2008/09/25/aces-high-ii/
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Το δοκίμασα και πιστεύω είναι άδικο να υπάρξει σύγκριση με το IL-2. Τα γραφικά είναι απλά μούφα και η ρεαλιστικότητα του IL-2 ΑΠΛΑ δεν πιάνεται. Έχει και την συνδρομή, μια μέρα το 'βαλα και το πέταξα!
Γιώργος
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Δεν το έπαιξα, αλλά από τα στιγμιότυπα διακρίνω γραφικά CFS 3. Έχω δει και εξομοιωτές με DirectX 7 με καλύτερα γραφικά.
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Είναι θέμα γούστων το ποιός προσφέρει μεγαλύτερη ικανοποίηση.
Σε θέμα ρεαλισμού (και κατ'επέκταση ρεαλισμού και στις τακτικές που χρησιμοποιούνται) είναι ο IL2 ξεκάθαρα και χωρίς αμφιβολία.
Σε θέμα πληρότητας (πολλά μοντέλα αεροσκαφών, μεγαλύτερη ονλάιν κοινότητα κλπ) μπορεί να είναι καλύτερο το Aces-High.
To Θέμα είναι ποιό μας ενθουσιάζει.

Υπάρχουν φορές που όλους μας πιάνει η μανία για ρεαλισμό, και φορές που θέλουμε κάτι πιό μετριασμένο σε αυτόν τον τομέα, αλλά που να μας κάνει να περάσουμε μιά διασκεδαστική βραδιά χωρίς να ζορίζουμε το μυαλό μας σε εξουθενωτικούς χειρισμούς και τακτικές.

Αμα σκεφτούμε τί κάνουμε και σε άλλα παιχνίδια θα το καταλάβουμε.
Πχ. μπορεί ο Virtual Battle System 1 να είναι ο καλύτερος "εξομοιωτής" μάχης, αλλά όλοι παίζουν το COD4 γιατί προσφέρει διασκέδαση χωρίς να σπαζοκεφαλιάζεις ιδιαίτερα..

Στο κάτω κάτω δέν πάνε όλοι για το ρεαλισμό στους εξομοιωτές πτήσης.
(Εγώ βέβαια έχω σκάλωμα με τον ρεαλισμό και αυτό πολλές φορές δρά αρνητικά γιατί δεν μ'αφήνει να χαρώ Gameplay σε απλούστερους Simulators...) :?
Εικόνα
Απάντηση