Μηπως μετα το Falcon ξεκιναει κατι αλλο?....

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Παιδιά τη σακούλα την έγραψα για πλάκα, μη με παρεξηγείτε, είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το Fo θα βγει κάποτε και θα είναι και πολύ καλό από την πρώτη στιγμή :wink:
Εικόνα
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

panpan έγραψε:Παιδιά τη σακούλα την έγραψα για πλάκα, μη με παρεξηγείτε
Τώρα είναι αργά, εκκρεμεί το ΒΑΝ σου.
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Sierraxray έγραψε:
νομίζεις όπως και κάποιοι άλλοι?????
Αυτό πήγαινε για μένα.

Επειδή μας το έκλεισε το post ο Anzac πές μου από περιέργεια αν εννοούσες αυτό που έστειλα σαν λίνκ (τελευταία μου απάντηση) όταν μίλαγες για ESP.

(Αυτό για να μην το ξαναψάχνεις)
http://www.microsoft.com/esp/

Καταρχάς σωστά, μπερδεύτικα sorry!

Δεν χρειάζεται να το ξαναψάχνω, αυτή είναι η public σελίδα που έχει φτιαχτεί για τον κόσμο για να ενημερωθεί για το τι είναι γενικά το ESP. Είμαι σε θέση να γνωρίζω και να συμμετέχω σε ποιό deep επίπεδο απο το public, οπότε ξέρω και τι είναι ικανό να κάνει..
Εικόνα
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

οπότε ξέρω και τι είναι ικανό να κάνει..
Δέν αμφιβάλλω (εγώ δηλώνω παντελώς άσχετος σε θέματα προγραμματισμού) και η άποψη που σου μετέφερα ήταν εκείνη πολλών FSusers του εξωτερικού (γιατί προσωπικά λόγω παρελθόντoς με αυτούς μιλάω για το FS). Παρένθεση. Μερικοί που δέν τους ξέρω προσωπικά αλλά λαμβάνω σοβαρά τις απόψεις τους, είναι ήδη ανάμεσα σε Add-on developpers (FS-Clouds, F18 του Accelleration pack, Leonardo SH και άλλα).

Για να σου δώσω δίκιο όλοι είπαν ότι το περιβάλλον ESP δίνει εκπληκτικές δυνατότητες απλά για τα δικά τους δεδομένα δέν είναι κάτι που μας αφορά για τα επόμενα κοντινά χρόνια (δέν θα μπορούμε δηλαδή να τις εκμεταλλευτούμε πλήρως). Το ότι η Microsoft Διατηρούσε ξεχωριστή ομάδα για την εξέλιξη του ESP και άλλη (ACES) για το FS αποδεικνύει:

α) ότι εκεί (ESP) είναι το μέλλον,
β) ότι όμως ακόμα δεν αφορά εμάς αλλά επαγγελματικά Setups.

Με αυτά που έμαθα για τις δυνατότητες του ESP και βέβαια το προτιμώ και προφανώς αν το FO τα παει καλά σε αυτόν τον τομέα με χαροποιεί.
Συγκεκριμένα, από το να παραλάβω τώρα έναν εξομοιωτή που δέν μπορώ να αξιοποιήσω πλήρως, προτιμώ να τον αφήσω να εξελίσσεται στο μάξιμουμ, και μετά όταν υπολογιστές και συνδέσεις θα εξελιχθούν να τον βγάλουν και στην αγορά. (μιλάω για το FO πάντα). Έν ολίγοις για μένα καλά κάνουν και αργούν, αρκεί να βγεί καλή δουλειά.

Στο FS είναι διαφορετικό. Ολοι παρακαλάνε για μιά φορά να σταθεροποιηθεί η βερσιόν και να κάτσουμε να εκμεταλλευτούμε τις δικές της δυνατότητες που είναι μεγάλες και ανεξερεύνητες στο FSX. To ESP ας προχωράει παράλληλα αλλά προς το παρόν ας δούμε οριζόντια εξέλιξη (add-on-expansions) και όχι κάθετη (αλλαγή βερσιον).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sierraxray την 01 Φεβ 2009, 19:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

raptor έγραψε: Αλλά όταν βγεί το πακέτο απο την DCS θα είναι απλό tetris..
Και εγώ το ίδιο πράγμα πιστεύω... Δεν τους εμπιστεύομαι αυτούς στο DCS. Μου θυμίζουν Lock-on δουλειά! :lol:
Γιώργος
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Sierraxray έγραψε: όμως ακόμα δεν αφορά εμάς αλλά επαγγελματικά Setups.

Γι'αυτό έχει σχεδιαστεί, για να μπεί σε νέα πεδία και εφαρμογές. Αλλά θα γίνει available και σε εμάς, οπότε.. :twisted:

Σωστά και για το FOps. Να θυμάστε οτι είναι απο hardcore simmers για hardcore simmers, με ότι καταλαβαίνετε.. :twisted:
Εικόνα
Απάντηση