Το λένε "εξομοιωτή πτήσης" και δε δαγκώνει...

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Αφήστε το παιδί να διαβάσει βρέ! :lol:
Εικόνα
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

gerodinis έγραψε: Κάτσε να έρθει το καλοκαίρι και θα κάνω αερομαχίες με όποιον θες (guns only αν θέλετε).

Καταρχήν, το guns only df είναι το τελευταίο πράγμα που γίνεται στο commit αυτήν την στιγμή.Και έτσι να μην ήταν ξανασκέψου το όμως γιατί στο commit υπάρχουν άτομα που όταν κουραστούν απο τα online setup ή γενικώς απο όλη την μέρα, βάζουν df guns only εναντίων 5 ΑΙ ACE, έτσι για να χαλαρώσουν και να ξεκουραστούν.(δεν είμαι εγώ μέσα σε αυτούς αλλά υπάρχουν πίστεψε με)

Ενδεικτικά για το τί μας απασχολεί στο commit αυτήν την στιγμή:
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF% ... %BA%CE%BF)
Αστακός (μαλακόστρακο)
Βιολογία
Αμερικανικός αστακός

Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του είναι το σκληρό, κόκκινο κέλυφος και οι μεγάλες δαγκάνες του. Ζει στο βυθό της θάλασσας, ακόμα και σε μεγάλο βάθος, συνήθως κοντά σε βράχια. Όταν ενηλικιωθεί φτάνει να έχει βάρος μέχρι 1 κιλό, αν και έχουν βρεθεί αστακοί με πολύ μεγαλύτερο βάρος.
Eρωτήσεις:
:arrow: Ο αστακός παίρνει Μ στο RWR αν δεχτεί fox-3?

:arrow: Πόσους αστακούς έχει η Ελλάδα και πόσους η Τουρκία και που τους έχουν παρκάρει?

:arrow: Οι αστακοί στο κυνήγι επιχειρούν μόνοι τους ή τους υποστηρίζουν και τίποτα καραβίδες?

αυτά για να πάρεις μια μικρή γεύση για το τι συμβαίνει στο commit και με τι θα ασχολείσαι αν/όταν με το καλό αποφασίσεις να μας έρθεις.
Πρός το παρόν συμφωνώ με τον προλαλήσαντα για το διάβασμα:Uber Alles
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

cosa έγραψε:γιατί στο commit υπάρχουν άτομα που όταν κουραστούν απο τα online setup ή γενικώς απο όλη την μέρα, βάζουν df guns only εναντίων 5 ΑΙ ACE, έτσι για να χαλαρώσουν και να ξεκουραστούν.(δεν είμαι εγώ μέσα σε αυτούς αλλά υπάρχουν πίστεψε με)
Κι εγώ. Αλλά βάζω 1 vs. 1 συνήθως, έτσι να περάσει η ώρα.

Αλλά γιατί το βλέπεις αρνητικά; Εγώ έχω καταρρίψει Eurofighter ενώ είχα φάει ριπή και είχε κολλήσει κάτω το σύστημα προσγείωσης (είχα τη φαεινή ιδέα να πατήσω το G...). Αφού αυτό προσφέρει αύξηση των επιδόσεων (εξάσκηση δηλαδή). Πού είναι το κακό; Ίσα-ίσα που βελτιώνεσαι κιόλας.
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
aanikos
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Δεκ 2008, 17:25
Τοποθεσία: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

Δημοσίευση από aanikos »

Εγώ πάντως είμαι άσος στο guns only.
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Οταν λέω οτι δεν είμαι εγώ μέσα σε αυτούς δεν το βλέπω αρνητικά.Απλώς λέω οτι δεν είμαι τόσο καλός σαν αυτούς.

Οσοι πάντως νομίζετε οτι είστε καλοί ή ακόμα και "ασσοι" περάστε και απο τη μηχανή του κιμά εεε του commit ήθελα να πώ ,και εκεί θα δούμε τι ψάρια πιάνει ο καθένας.
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Επειδη πολλους ασσους γεμισε τελευταια η ομαδα θα πω μια ιστορια αληθινη που λεει και ο μανωλης κονταρος στην μαντιναδα τα ΕΚΑΜ:

Οταν το 2002 μπηκα στην τοτε vhaf κερδιζα το mig29 που ηταν τοτε ο πιο δυσκολος αντιπαλος για την πλακα μου στο ace στο guns only. Ετσι λοιπον πιστευα οτι ειμαι ο καλυτερος και οτι μαμουσα και εδερνα. Ετσι γεματος θαρρος και αυτοπεποιθηση επαιξα το πρωτο μου DF με τον σημερινο Geraki και τον τοτε Spike το φλεβαρη του 2002 και ημουν σιγουρος οτι θα τους ριξω και τους 2 στο ACT setup που πεταξαμε τοτε.
Τελικα μετα την πρωτη στροφη και ενω εγω ακομη εψαχνα να βρω που πηγαν οι αλλοι 2 ειχα ηδη γινει Kill! Μετα απλα παρακολουθουσα κανα 5λεπτο τους αλλους δυο στο βαρελι και ειχα μεινει αφωνος με αυτα που εκαναν....για την ιστορια στην vhaf παιζαμε χωρις padlock.

Μετα απο 7 χρονια (με διακοπες/παυσεις/κτλ) και αφου εχω παιξει με ατομα τιτανοτεραστια με ace factor 10+, εχοντας παιξει στην πυραμιδα, και εχοντας 4/4 συμμετοχες σε ανολοκληρωτα και ολοκληρωμενα τουρνουα εντος της ομαδας μας το μονο που καταφερα ηταν να κερδισω 2 συνεχεις φορες το ενδο/ehaf-ικο τουρνουα... :f16:

Τα παντα ολα λοιπον απο τον παντοτε απολαυστικο και παντοτε 16αρη Νικο Jester Αλεφαντο! :lol:
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

aanikos έγραψε:Εγώ πάντως είμαι άσος στο guns only.
καλα, περνα μια βολτα απο jester, xristara & migiagi και αν συνεχισεις να θεωρεις τον εαυτο σου ασο εγω θα πεταξω το Χ-52 μου απο το παραθυρο :shock:
οι AI δεν εχουν καμοια απολυτως σχεση με τον πραγματικο χειριστη..
πχ δεν υπαρχει ΑΙ που να σε παιζει λουπες με σκοπο να σε κανει ground kill...
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
aanikos
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Δεκ 2008, 17:25
Τοποθεσία: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

Δημοσίευση από aanikos »

Καλά πρώτον θα αργήσω να μπω στο ts και δεύτερον μέσα σε μια βδομάδα έκανα 130 guns only και όλα won.Φαντάσου τι θα προκύψει στο μέλλον.Επίσης δεν έχω τα χρόνια εμπειρίας που έχουν αυτοί και το 'άσος' το εννοούσα με παιδιά της ηλικίας μου που κανένας από τους φίλους μου δεν με έχει νικήσει αλλά ούτε και ο θείος που υποτίθεται ότι είναι πιο έμπειρος από ένα παιδί 14 χρονών.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Μην μασάς.

Το σίγουρο είναι ότι εαν πετάξεις Online δεν θα χάσεις.

Η απόφαση δική σου ...
e-HAF Admin
aanikos
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Δεκ 2008, 17:25
Τοποθεσία: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

Δημοσίευση από aanikos »

Ένα μικρόφωνο θέλω ακόμα και θα πετάξω online.
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

aanikos έγραψε:Ένα μικρόφωνο θέλω
Έτσι είπε και ο Ταμπάκης και είδες πού κατέληξε... :lol1: :lol1: :lol1:
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Το πιο σίγουρο είναι ότι πετώντας on-line εξασκείται κανείς απείρως καλύτερα από ότι αν πετά ενάντια στους ΑΙ.

Και ακόμα πιο σίγουρο είναι ότι έχουμε βγει εντελώς εκτός θέματος, με τη σιωπηλή συγκατάθεση του admin. Πού είναι το κράτος; :lol:
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Αυτό που έμαθα αμέσως από τις online πτήσεις και θα το θεωρώ δεδομένο σε κάθε αναμέτρηση, είναι ότι όσο καλός και να είσαι, πάντα θα βρίσκεις το "δάσκαλό" σου. Πολλές φορές μπορείς να τον βρείς και ανάμεσα σε συμπαίκτες που ήταν κατώτεροι από σένα σε επιδόσεις, αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο πήραν γρήγορα "μπόι". Αρκεί για ένα τρίμηνο να μήν πετάξεις και ήδη είσαι πίσω.

Αλλο ένα που έμαθα είναι ότι στον εξομειωτή "you fly..., die, and then you hit refly"... Αυτή η δυνατότητα με κάνει να μήν έχουν επιπτώσεις τα λάθη μου, σε αντίθεση με τους πιλότους της πραγματικότητας, όπου η Τακτική Γνώση, κοστίζει σε ζωή... Αντιθέτως σε μένα η τακτική γνώση κοστίζει μόνο σε χρόνο εξάσκησης, και αυτό είναι το μόνο που θα με διαχωρίζει από τους άλλους, όχι κάποιο ξεχωριστό χάρισμα ή ικανότητα. Έτσι δεν θα με πειράξει καθόλου να χαρώ μία COOP με μέτριους ή κακούς εικον.πιλότους, που ξέρουν μόνο ν'απογειώσουν το αεροπλάνο και να το φέρουν πίσω στη βάση. Ακόμα και αυτό, στη μακρινή εποχή του ΒΠΠ ήταν άθλος...
Ομοίως δεν θα ήθελα να με σνομπάρουν σε μιά COOP οι πιό έμπειροι από τη στιγμή που είναι κάτι εικονικό που το κάνουμε για διασκέδαση.
Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Sierraxray έγραψε:δεν θα ήθελα να με σνομπάρουν σε μιά COOP οι πιό έμπειροι από τη στιγμή που είναι κάτι εικονικό που το κάνουμε για διασκέδαση.
Απο την στιγμη που στην ομαδα υπαρχουν ranks/ace factor/ανταγωνισμος/κτλ και απο τη στιγμη που η εμπειρια αποδεικνυεται αναντικαταστατη ειναι λογικο να υπαρχει ιντριγκα. Αλλο το σνομπαρισμα. Το οτι το κανουμε για διασκεδαση ειναι παλι αλλο. Γιατι καποιοι απλα το εν λογω hobby το βλεπουν κατι παραπανω απο διασκεδαση.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

@Kypselos.
Έκανα ένα λάθος (είναι δική μου παράλειψη). Επειδή διαβάζουν και καινούριοι αυτό το φόρουμ και μπορεί να παρεξηγήσουν τα λόγια μου, να τονίσω ότι δέν αναφέρομαι στις Online συνευρέσεις της E-HAF αλλά του IL2, και άλλων εξομοιωτών που χρησιμοποιώ. Το τονίζω για να μήν φανεί αδίκως ότι έχω κανένα παράπονο από τις συγκεκριμένες μοίρες της Ε-HAF αφού δεν είμαι ούτως ή άλλως χρήστης του Falcon πιά. Δέν αμφιβάλλω ότι στην E-HAF αποθαρρύνετε και σείς τέτοιες στάσεις. Και στο IL 2 ευτυχώς υπάρχουν πολλά άτομα που το βλέπουν όπως εγώ και σείς.
Δυστυχώς λόγω χρόνου, δέν μπορώ να ξεκινήσω ξανά με τον Falcon αλλά ευχαριστώ για την πρόσκληση :wink:

@Jester
Έχεις δίκιο σ'αυτό που λές, και όπως λές σίγουρα όλοι θα έχουμε υπάρξει και ανταγωνιστικοί από τη στιγμή που υπάρχει ranking ακόμα και άν λέμε ότι καταδικάζουμε τον ανταγωνισμό. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι πολλοί το ελέγχουμε καλά το πάθος μας αυτό βάζοντας μπροστά την ομαδική διασκέδαση.
Εικόνα
Απάντηση