(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

FREE FALCON 5 - Released
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Πακέτα Αναβάθμισης Falcon 4.0
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xrhstaras

Ένταξη: 15 Νοέ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 31 Οκτ 2014
Τόπος: Αθήνα, Κάτω Πατήσια
Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ, 2009 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Greg έγραψε:
Mπέρδεμα με το OF .Ενώ έκανα αυτά που λέει ο Xrhstaras μετά το OF ενώ περνούσε τον Validator μου έβγαζε ένα σφάλμα για την ανάλυση.Ότι να ναι Crying or Very sad

Υποψιάζομαι ποιο είναι το "πρόβλημα σου" και λύνεται απλά με διαγραφή του display.dsp αρχείου από το φάκελο config του Οpen Falcon.

Πιο σύντομα ακόμα στην καρτέλα Launch Area του Rapace Launcher επιλέγεις το κουτάκι Delete diplay.dsp κι όταν μπεις μέσα στο game πήγαινε στο Graphics και φτιάξε την ανάλυση από 16bit σε 32 bit. Wink

Υπάρχει και αντίστοιχο thread στο Προβλήματα σε Setup.

Check here--> Error: 81.\device.cpp

Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 19 Νοέ 2011
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ, 2009 11:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι οκ Xrhstara ευχαριστώ.δεν ήταν αυτό.εβαλα πάλι τα keys και έστρωσε...ότι να ναι Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Greg

Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 19 Νοέ 2011

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ, 2009 3:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik chris έγραψε:
''Papa.k'' έγραψε:

Εγώ πάντως όπως τό βαλα... τό βγαλα...
Προσωπικά πάντα δέ μου άρεσε...

+1

Τελικά +1 κι εγώ...Bye bye
Επιστροφή στην κορυφή
aanikos

Ένταξη: 20 Δεκ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 22 Απρ 2012
Τόπος: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ, 2009 6:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν το βάλω πάνω στο Αlied force,θα είναι καλύτερο από το να είναι μόνο του;
Επιστροφή στην κορυφή
panpan
Moderator
Moderator

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 15 Μάι 2013
Τόπος: Βύρωνας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ, 2009 6:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όχι , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ακριβώς σετάπ. γνώμη μου, μην χαλάσεις το σετάπ του allied σου για το FF5 Smile

Ένταξη: 15 Νοέ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 31 Οκτ 2014
Τόπος: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 5:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

HAS system

SA 6 Ivasion

Ένταξη: 23 Απρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 27 Σεπ 2012
Τόπος: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 6:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ως γνωστόν, η σύμπραξη FF+RV δεν υφίσταται πλεόν.. Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν.. Επίσης να γνωρίζετε ότι πολλά από τα edits του FF5 είναι encrypted οπότε δεν μπορεί κανείς να παρέμβει και να τα τροποιήσει. Η νέα λειτουργία των HARM ήταν προϊόν της ομάδας RV οπότε δεν πρόκειται (τουλάχιστον) προς το παρόν να υποστηριχθεί αν υπάρχουν bugs.

Η ομάδα RV ετοιμάζει νέο patch stand-alone, αλλά δεν ξέρω πάνω σε τι θα βασίζεται. Πιθανολογώ το FF4 μιας κι αυτό δεν έχει κωδικοποιημένες-κλειδωμένες πληροφορίες.

Επίσης, μάλλον και η BMS ετοιμάζει νέο patch.

Θέλω να δω ποιος θα πατσάρει τι.. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Jester
Moderator
Moderator

Ένταξη: 30 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 05 Ιάν 2015
Τόπος: Δρακόλιμνη Γκαμήλας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 8:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Doc έγραψε:
Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν..

Μια ζωη ετσι δεν ηταν? Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
M2k.......F16
Επιστροφή στην κορυφή
raptor

Ένταξη: 31 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Σεπ 2017
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 8:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jester έγραψε:
Doc έγραψε:

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....

Ή όπως το είχε αποκαλέσει ένας φίλος μας,

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...

Ένταξη: 26 Ιούν 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 19 Σεπ 2017
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 9:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τις απονηωσεις ρε παιδια τι γινεται.Εμενα σε αποστολη που ξεκιναει σε αεροπλανοφορο με βγαζει με τη μουρη του αεροπλανου προς τη θαλασσα στα 200 ποδια περιπου και λογικο ειναι να συντριβω.Με τις προσνιωσεις ειχα ενα θεμα αλλα τα καταφερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Sugarmate

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 16 Μάι 2015

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 10:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η απονήωση είναι πανεύκολη. Στο deck, πατάς Ctrl-K (το hook είναι, αλλά σε αυτή τη φάση προσομοιώνει τη σύνδεση στον καταπέλτη). Ταυτόχρονα ανοίγει και το "τοιχάκι" πίσω σου. Δίνεις full ΑΒ και μαζεύεις το hook (Ctrl-K πάλι). Σε dt βρίσκεσαι στον αέρα, δίνεις climb, μαζεύεις σκέλη και flaps.

Επιστροφή στην κορυφή
Doc

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ, 2009 11:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

raptor έγραψε:
Jester έγραψε:
Doc έγραψε:

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...

Για μένα το πρόβλημα είναι ότι εφαρμόζεται το "όλοι οι "καλοί" χωράνε".. Στην FreeFalcon υπήρχαν άτομα τα οποία έφτιαξαν απλά ένα skin και αμέσως έγιναν developers..

Ξέρει κανείς πάνω σε τι θα πατήσει το EMF?
Επιστροφή στην κορυφή
Jester
Moderator
Moderator

Ένταξη: 30 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 05 Ιάν 2015
Τόπος: Δρακόλιμνη Γκαμήλας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ, 2009 12:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Doc έγραψε:
raptor έγραψε:
Jester έγραψε:
Doc έγραψε:

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...

Για μένα το πρόβλημα είναι ότι εφαρμόζεται το "όλοι οι "καλοί" χωράνε".. Στην FreeFalcon υπήρχαν άτομα τα οποία έφτιαξαν απλά ένα skin και αμέσως έγιναν developers..

Ξέρει κανείς πάνω σε τι θα πατήσει το EMF?

Θα σε παραπεμψω σαββα και συναδελφε στο φορουμ της ομαδας. Exclamation

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
M2k.......F16
Επιστροφή στην κορυφή
Doc

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ, 2009 12:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θυμάμαι καλά είχαμε κάποτε πετάξει μαζί dogfight στα πλαίσια της 330Μ επί εποχής vhaf? Με Palpatine, Sting?
Επιστροφή στην κορυφή
Cipher

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Μάι 2017
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ, 2009 1:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Palpantine.... τι να απέγινε ο άγγελος άραγε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Πακέτα Αναβάθμισης Falcon 4.0 Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 6 από 7

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials