FREE FALCON 5 - Released

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Greg έγραψε:Mπέρδεμα με το OF .Ενώ έκανα αυτά που λέει ο Xrhstaras μετά το OF ενώ περνούσε τον Validator μου έβγαζε ένα σφάλμα για την ανάλυση.Ότι να ναι :cry:
Υποψιάζομαι ποιο είναι το "πρόβλημα σου" και λύνεται απλά με διαγραφή του display.dsp αρχείου από το φάκελο config του Οpen Falcon.

Πιο σύντομα ακόμα στην καρτέλα Launch Area του Rapace Launcher επιλέγεις το κουτάκι Delete diplay.dsp κι όταν μπεις μέσα στο game πήγαινε στο Graphics και φτιάξε την ανάλυση από 16bit σε 32 bit. :wink:

Υπάρχει και αντίστοιχο thread στο Προβλήματα σε Setup.

Check here--> Error: 81.\device.cpp
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Είναι οκ Xrhstara ευχαριστώ.δεν ήταν αυτό.εβαλα πάλι τα keys και έστρωσε...ότι να ναι :?
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

nik chris έγραψε:
''Papa.k'' έγραψε:
Εγώ πάντως όπως τό βαλα... τό βγαλα...
Προσωπικά πάντα δέ μου άρεσε...
+1
Τελικά +1 κι εγώ...Bye bye
aanikos
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Δεκ 2008, 17:25
Τοποθεσία: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

Δημοσίευση από aanikos »

Αν το βάλω πάνω στο Αlied force,θα είναι καλύτερο από το να είναι μόνο του;
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

όχι , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ακριβώς σετάπ. γνώμη μου, μην χαλάσεις το σετάπ του allied σου για το FF5 :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

HAS system

Εικόνα

SA 6 Ivasion

ΕικόναΕικόνα
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Ως γνωστόν, η σύμπραξη FF+RV δεν υφίσταται πλεόν.. Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν.. Επίσης να γνωρίζετε ότι πολλά από τα edits του FF5 είναι encrypted οπότε δεν μπορεί κανείς να παρέμβει και να τα τροποιήσει. Η νέα λειτουργία των HARM ήταν προϊόν της ομάδας RV οπότε δεν πρόκειται (τουλάχιστον) προς το παρόν να υποστηριχθεί αν υπάρχουν bugs.

Η ομάδα RV ετοιμάζει νέο patch stand-alone, αλλά δεν ξέρω πάνω σε τι θα βασίζεται. Πιθανολογώ το FF4 μιας κι αυτό δεν έχει κωδικοποιημένες-κλειδωμένες πληροφορίες.

Επίσης, μάλλον και η BMS ετοιμάζει νέο patch.

Θέλω να δω ποιος θα πατσάρει τι.. :roll:
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Doc έγραψε: Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν..
Μια ζωη ετσι δεν ηταν? Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Jester έγραψε:
Doc έγραψε: Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν..
Μια ζωη ετσι δεν ηταν? Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....

Ή όπως το είχε αποκαλέσει ένας φίλος μας,

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...
Εικόνα
Sparky
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 26 Ιουν 2007, 02:35
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Sparky »

Με τις απονηωσεις ρε παιδια τι γινεται.Εμενα σε αποστολη που ξεκιναει σε αεροπλανοφορο με βγαζει με τη μουρη του αεροπλανου προς τη θαλασσα στα 200 ποδια περιπου και λογικο ειναι να συντριβω.Με τις προσνιωσεις ειχα ενα θεμα αλλα τα καταφερα.
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Η απονήωση είναι πανεύκολη. Στο deck, πατάς Ctrl-K (το hook είναι, αλλά σε αυτή τη φάση προσομοιώνει τη σύνδεση στον καταπέλτη). Ταυτόχρονα ανοίγει και το "τοιχάκι" πίσω σου. Δίνεις full ΑΒ και μαζεύεις το hook (Ctrl-K πάλι). Σε dt βρίσκεσαι στον αέρα, δίνεις climb, μαζεύεις σκέλη και flaps.
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

raptor έγραψε:
Jester έγραψε:
Doc έγραψε: Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν..
Μια ζωη ετσι δεν ηταν? Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....

Ή όπως το είχε αποκαλέσει ένας φίλος μας,

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...
Για μένα το πρόβλημα είναι ότι εφαρμόζεται το "όλοι οι "καλοί" χωράνε".. Στην FreeFalcon υπήρχαν άτομα τα οποία έφτιαξαν απλά ένα skin και αμέσως έγιναν developers..

Ξέρει κανείς πάνω σε τι θα πατήσει το EMF?
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Doc έγραψε:
raptor έγραψε:
Jester έγραψε:
Doc έγραψε: Οι λόγοι δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν..
Μια ζωη ετσι δεν ηταν? Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Ετσι κ αλλιως οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι εδω και τοσα χρονια πια...αντε του χρονου παμε για 10ετια απο την ομαδα eFalcon που ειχε βγαλει τα πρωτα patch για να ακολουθησουν το RP5, κτλ...eFalcon,F4UT, FF, SP,RV, OF, BMS, AF,Cobra τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια στην ευρεση ονοματων....

Ή όπως το είχε αποκαλέσει ένας φίλος μας,

"Η ΚΑΤΑΡΑ"

...
Για μένα το πρόβλημα είναι ότι εφαρμόζεται το "όλοι οι "καλοί" χωράνε".. Στην FreeFalcon υπήρχαν άτομα τα οποία έφτιαξαν απλά ένα skin και αμέσως έγιναν developers..

Ξέρει κανείς πάνω σε τι θα πατήσει το EMF?
Θα σε παραπεμψω σαββα και συναδελφε στο φορουμ της ομαδας. :!:
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Αν θυμάμαι καλά είχαμε κάποτε πετάξει μαζί dogfight στα πλαίσια της 330Μ επί εποχής vhaf? Με Palpatine, Sting?
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Palpantine.... τι να απέγινε ο άγγελος άραγε...
Απάντηση