Aiolos WebSite

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Να το διαχειριστεί, να το αναβαθμίσει, να κάνει την ελληνική version, να κάνει ότι γουστάρει ακόμα και να το αλλάξει από την αρχή
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Να το διαχειριστεί, να το αναβαθμίσει, να κάνει την ελληνική version, να κάνει ότι γουστάρει ακόμα και να το αλλάξει από την αρχή
Στραβωσες για κατι ή ετσι μου φαινεται ???
Το project εσυ δεν το ανελαβες ? και απο μονος σου ?
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

1ον. Ναι, στράβωσα,
2ον. Έχω πολλά πράγματα να κάνω.

Το site το ανέλαβα μόνος μου, αλλά δεν είδα ανταπόκριση, ούτε βοήθεια. Οπότε θα φανεί αν δεν το έκανα "τζάμπα" από το να το αναλάβει κάποιος άλλος. Επιπλέον, το site της e-HAF, πάλι δική μου πρωτοβουλία, μπορεί να αναλάβει να το κάνει όποιος θέλει, αν έχει την όρεξη βεβαια.
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Basili, den thumamai na zitises voitheia.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

επειδη στραβωσες σε παραπεμπω εδω:

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=174

και αυτο

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.ph ... light=site

εγω προσωπικα δεν σου ζητησα ποτε να φτιαξεις ενα νεο site απο την αρχη
το μονο σου σου ζητησα ηταν το Τemplate που εχεις δωσει ενα preview του στο 1ο λινκ.
Δυστυχως ομως δεν μου το εδωσες ποτε οπως και πολλες αλλες δουλειες σου για τις οποιες ειδαμε μονο Preview,
οπως το επετειακο tail art ..... αλλα αυτο ας το συζητησουμε σε αλλο ποστ αν θες

εσυ μονος σου προσφερθηκες να κανεις νεο site, ενω βλεπεις τι κατασταση επικρατει στο ηδη υπαρχον site.

.....οποτε γιατι στραβωσες ????
e-HAF Admin
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

Anzac έγραψε:επειδη στραβωσες σε παραπεμπω εδω:

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=174

και αυτο

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.ph ... light=site

εγω προσωπικα δεν σου ζητησα ποτε να φτιαξεις ενα νεο site απο την αρχη
το μονο σου σου ζητησα ηταν το Τemplate που εχεις δωσει ενα preview του στο 1ο λινκ.
Δυστυχως ομως δεν μου το εδωσες ποτε οπως και πολλες αλλες δουλειες σου για τις οποιες ειδαμε μονο Preview,
οπως το επετειακο tail art ..... αλλα αυτο ας το συζητησουμε σε αλλο ποστ αν θες

εσυ μονος σου προσφερθηκες να κανεις νεο site, ενω βλεπεις τι κατασταση επικρατει στο ηδη υπαρχον site.

.....οποτε γιατι στραβωσες ????
Το παιδί ξεκίνησε μια πολύ ωραία δουλειά... που μοιάζει επιτακτική. Αφηστε τα δέ στο ζήτησε κανείς... θα έπρεπε να πάρει όση υποστύριξη χρειαζότανε απο εσένα τίμο. Αφού όλοι έχουμε συμφωνήσει πως θα πρέπει να γίνει νέο site και τη μορφή που θα έχει αυτό. Πρέπει όλοι να συμβάλουμε σε αυτή την κατεύθυνση και όχι... ντάξει μωρέ φτιάχτο εσύ... και εδώ είμαστε εμέις το παίρνουμε αν είναι καλό. :roll:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

δηλαδη για να καταλαβω και εγω, απο εμενα τι αλλο θελατε ?

μπορω εγω με τις γνωσεις μου να συνεισφερω σε αυτο το κομματι ?

εγω φταιω που στραβωσε ο Βασιλης ?

και εγω στραβωνω που δεν μπαινατε στο site τοσον καιρο και ουτε νεα περνατε ουτε λινκ,
αλλα δεν ειπα τα παραταω
e-HAF Admin
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

Βασιλακη ωραιες οι μλκιες που λεμε μεταξυ μας αλλα αρχιζω και τα παιρνω με τη συμπεριφορα σου.
Το προβλημα σου ειναι οτι δεν δεχεσαι παρατηρησεις.Στατικο σιτε h e-haf δεν βαζει.Παρτο χαμπαρι.Αμα τοσο πολυ σε κοβει να κανεις ενα δικο σου site για την e-haf δεκτο, αλλα μη στραβωσεις αν δεν περασει.Επειτα εσυ κολας στο οτι ο Τιμος δεν σου δινει τους κωδικους του server.
Ε ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ.
Θες και admin? Ποιος αλλος? Ελα τωρα μοιραζουμε access. Να γινουμε ολοι admins.Και εγω που ειμαι πολυ ειναι.
Τα υπολοιπα θα σου τα συρω απο κοντα.
****\NTG/****
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Greeks united again :lol:
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

thundercat έγραψε:Στατικο σιτε h e-haf δεν βαζει.Παρτο χαμπαρι

για πιο λόγο;
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@Timo:
1oν. To template της e-HAF μου το ζήτησες, αλλά σου είπα οτι δεν μπορεί να είναι alternative όπως ήθελες γιατί χρησιμοποιεί και άλλα images και στοιχεία εκτός template τα οποία δεν ήθελες να αλλάξεις.
2ον. Δεν κατάλαβα γιατί δείχνεις το δεύτερο link.
3ον. Το tailart ήταν πάλι δική μου πρωτοβούλια και θες να μου πείς οτι τελικά η e-HAF δεν έχει tailart γιατί δεν ανέβασα εγώ την δεξιά μεριά ή γιατί ξαφνικά σταμάτησε η συζήτηση περι αυτού?
4ον. Όσο αφορά το site του Αίολου, πρωτοβουλία μου, περίμενα καλύτερη υποστήριξη. Σκέφτηκα να βάζουμε και τις αποστολές (briefings & debriefings) αλλά μάλλον σκεφτήκατε οτι μόνο εγώ έπρεπε να μπαίνω, να κοιτάω τα post, να τα μεταφράζω και να τα μορφοποιώ. Σου ζήτησα να μου στέλνετε screenshots από τις online πτήσεις, αυτή την στιγμή υπάρχουν 2 που βρήκα μόνος στο forum
5oν. Σου ζήτησα να μου στείλεις τα απαραίτητα κείμενα για το site της e-HAF, μου έγραψες τα links. Και η μετέπειτα στιχομυθία στο ICQ ήταν η εξής:
"-timo, ananewse ligo ton odigo epibiwsis gia arxarious"
"-os pros ?"
"-den xreiazetai na exei mesa gia to SP3
kai pleon uparxoun kai alles ru8miseis mesa sto Falcon4 apo to CobraOne"
"-an exeis kati etoimo dose mou to na to kano update"
"-egw? apo sena perimena! gia na to anebasw sto site"
"-den boro tora na to tsekaro"
"-kalws opote mporeis"

Η συνομιλία ήταν στις 18/3, ακόμα δεν μπόρεσες?
6ον. Σου ζήτησα τους κωδικούς για να μπορέσω να ανεβάσω τις σελίδες πάνω. Και μου λές να τα ανεβάσω στο aiolos.e-haf.org/ehaf και οτι θα τα πάρεις από εκεί. Αν μετά από τόσο καιρό και τόσο απασχόληση με την e-HAF, αυτή είναι η εμπιστοσύνη σου, άστα!

@thundercat:
1ον. Αυτό είναι το πρόβλημα? Οτι δεν δέχομαι παρατηρήσεις? Όταν κανονίζουμε να έρθεις σπίτι μου να συζητήσουμε για το site και εσύ μου ανοίγεις το Paint των Windows και μου κάνεις μια κυματιστή γραμμή και μου λές: "εκεί θα μπεί το μενού" και σε ρωτάω τι σχέση έχει ένα κυματιστό μενού με την e-HAF, μου λές "για να μην είναι μονότονο", τι περιμένεις να πώ? "Πώς σκέφτηκες κάτι τόσο έξυπνο"?
2ον. Γιατί χρειάζεται δυναμικό site? Μέσω του poll, εγώ καταλαβαίνω οτι απλά θα είναι ενημερωτικό το site και όχι οτι θα αλλάζει κάθε 5 λέπτα, με νέα, νέα κείμενα και downloads.
3ον. Καταλαβαίνεις γιατί ζήτησα τους κωδικούς? Και πιστεύω, θα έπρεπε να μου τους δώσει χωρίς καν να ζητήσω
4ον. Πράγματι ΠΟΛΥ είναι που είσαι admin και δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί!! Γιατί έκανες το γαμάτο site? Γιατί ήσουν αρκετά έξυπνος να ζητάς από άλλους να κάνουν αυτά που έπρεπε να γίνουν? Γιατί έχεις σπάσει ρεκόρ επισκεψημότητας? Για τα πολλά posts? Γιατί ήσουν ο μόνος που είχες την πεποίθηση οτι κάνεις για ΥΠΑ?
5ον. Τα υπόλοιπα? Ποια υπόλοιπα? Νομίζω οτι μαλώσαμε ήδη μια φορά στη σχολή και μία τώρα και είπαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα! Άντε γιατί αρχίζω και τα παίρνω άσχημα!
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Kala iremiste tora. Ego pantos pisteya kai eixa tin entiposi oti to Aiolos website (to opoio mou aresei) den eixe teleiosei akoma, dioti den ipirkse kapoia episimi anafora (apo oti ksero) apo sena Vasili.

Afiste tis dixonoies kai tis BIP tora. Apo edo kai pera tha anevazoyme ta debriefing kai sto site tou Aioloy. Pantos eixa (kai pistevo arketoi) tin pepithisi oti to Aiolos website htan under construction.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

Mystic_J έγραψε:Kala iremiste tora. Ego pantos pisteya kai eixa tin entiposi oti to Aiolos website (to opoio mou aresei) den eixe teleiosei akoma, dioti den ipirkse kapoia episimi anafora (apo oti ksero) apo sena Vasili.

Afiste tis dixonoies kai tis BIP tora. Apo edo kai pera tha anevazoyme ta debriefing kai sto site tou Aioloy. Pantos eixa (kai pistevo arketoi) tin pepithisi oti to Aiolos website htan under construction.

Σωστά! Ας συνεχιστεί η κατασκευή και ας αφήσουμε τις γκρίνιες....!! :D
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:@Timo:
1oν. To template της e-HAF μου το ζήτησες, αλλά σου είπα οτι δεν μπορεί να είναι alternative όπως ήθελες γιατί χρησιμοποιεί και άλλα images και στοιχεία εκτός template τα οποία δεν ήθελες να αλλάξεις.
2ον. Δεν κατάλαβα γιατί δείχνεις το δεύτερο link.
3ον. Το tailart ήταν πάλι δική μου πρωτοβούλια και θες να μου πείς οτι τελικά η e-HAF δεν έχει tailart γιατί δεν ανέβασα εγώ την δεξιά μεριά ή γιατί ξαφνικά σταμάτησε η συζήτηση περι αυτού?
4ον. Όσο αφορά το site του Αίολου, πρωτοβουλία μου, περίμενα καλύτερη υποστήριξη. Σκέφτηκα να βάζουμε και τις αποστολές (briefings & debriefings) αλλά μάλλον σκεφτήκατε οτι μόνο εγώ έπρεπε να μπαίνω, να κοιτάω τα post, να τα μεταφράζω και να τα μορφοποιώ. Σου ζήτησα να μου στέλνετε screenshots από τις online πτήσεις, αυτή την στιγμή υπάρχουν 2 που βρήκα μόνος στο forum
5oν. Σου ζήτησα να μου στείλεις τα απαραίτητα κείμενα για το site της e-HAF, μου έγραψες τα links. Και η μετέπειτα στιχομυθία στο ICQ ήταν η εξής:
"-timo, ananewse ligo ton odigo epibiwsis gia arxarious"
"-os pros ?"
"-den xreiazetai na exei mesa gia to SP3
kai pleon uparxoun kai alles ru8miseis mesa sto Falcon4 apo to CobraOne"
"-an exeis kati etoimo dose mou to na to kano update"
"-egw? apo sena perimena! gia na to anebasw sto site"
"-den boro tora na to tsekaro"
"-kalws opote mporeis"

Η συνομιλία ήταν στις 18/3, ακόμα δεν μπόρεσες?
6ον. Σου ζήτησα τους κωδικούς για να μπορέσω να ανεβάσω τις σελίδες πάνω. Και μου λές να τα ανεβάσω στο aiolos.e-haf.org/ehaf και οτι θα τα πάρεις από εκεί. Αν μετά από τόσο καιρό και τόσο απασχόληση με την e-HAF, αυτή είναι η εμπιστοσύνη σου, άστα!
1. σου ειπα εγω πως με πειραζει αν εχει και αλλα αρχεια το template σου?
εχεις δει ποσα templates υπαρχουν στο site εκτος του e-haf?
o καθενας επιλεγει το δικο του αν δεν του αρεσει καποιο, και αυτος ηταν και ο σκοπος μου, και αν μου αρεσε και ποιο πολυ το δικο σου πολυ πιθανον να το εκανα και προεπιλεγμενο.

2. το 2ο λινκ ειναι η συνεχεια για το 1ο για να καταλαβεις σε τι επιπεδο παιζει το site σε αντιπαραθεση με το forum

3. εσυ και καποιος αλλος προθυμοποιηθηκατε να φτιαξετε ενα επετιακο Τailart, το οποιο και τελικα εμεινε στον δισκο σας και εμεις πηραμε τα ΒΙΠ μας, εκτος και αν το βαλατε στα αρχεια και δεν εχω παρει πρεφα

4. τα screenshots πιανου ηταν ? μηπως δικα μου ? μηπως εγω απο την μερια μου το κανω σωστα και οσοι ψηφισαν για το σιτε σου τι ακριβως θελεις δεν δειχνουν συμμετοχη ? εγω και screenshot σου εβαλα και κωδικη ονομασια για την πτηση σου εδωσα και briefing de-briefing του πακετου που πεταξα. ηθελες να κανω το ιδιο και για τα αλλα πακετα ???

5. μαλιστα κυριε συναδελφε δεν μπορεσα, ειμαι και οικογενιαρχης και εκπαιδευτης στην μοιρα και υπευθυνος του domain κλπ κλπ κλπ.
αν μπορουσες εσυ πιο γρηγορα ας εκανες αυτο που σου ειπα στην στιχομυθεια του ICQ

6. οταν σε ρωτησα αν ηθελες να σου κανω ενα νεο FTP Account για το site μου απαντησες ΟΧΙ και πως θα το εβαζες κατω απο τον ΑΙΟΛΟ και μετα θα το μεταφεραμε.
τους MASTER κωδικους δεν τους δινω σε κανεναν ασχετος εμπιστοσυνης και φιλιας
αν αυτο ειναι προβλημα εμπιστοσυνης , λυπαμαι που θα σε πληγωσω αλλα δεν τους δινω
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

οσο για τον Thundercat ειναι τυπικα Υ/Γ και με δικαιωματα moderator στο Forum & Site

ουτε αυτος εχει MASTER κωδικους και ουτε προκειται να παρει στο μελλον...

οσο για την προσπαθεια του να φτιαξει ενα site και ενα foroum για να ξεκινησει η ομαδα να δουλευει, απο την μερια μου την θεωρω βασικοτατη, και αυτο γιατι μετα το ανεβασμα τους τα ανελαβα ολα μονος μου, και φωτος και θεματα και εξτρα addons και security updating και οργανωση του φορουμ οποτε αν δεν σου αρεσει κατι πες το σε μενα....

ΕΠΙΠΛΕΟΝ, στο νεο στυλ που διαμορφωνεις τον Αιολο αλλα και το Site , εγω δεν θα μπορουσα να σε βοηθησω καθολου γιατι ουτε dreamweaver ξερω ουτε ΗΤML .....

αν αυτο ειναι εγκλημα σκοτωστε με
e-HAF Admin
Κλειδωμένο