Aναζήτηση του FALCON 4.0

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Aναζήτηση του FALCON 4.0

Δημοσίευση από chunami »

Kαλημέρα,θα ήθελα αν μπορείτε σας παρακαλώ κάποιες πληροφορίες.
Γνωρίζετε κάποιο shopsite για να αγοράσω το FALCON 4.0 γνήσιο με το manual.Aναφέρομαι σ'αυτό που βγήκε το 98 της MicroProse κι οχι το ALLIEDFORCE.
Στην αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κατι σε ελληνικό site,στην amazone.com όμως βρήκα κάποια κομμάτια new αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ το σημείο(π.χ. θα είναι με manual;).
Σίγουρα πάντως δεν το θέλω μεταχειρισμένο.
Κατα δεύτερο λόγο ποιο είναι το πιο αξιόπιστο σημείο πώλησης για το ALLIEDFORCE οχι μεταχειρισμένο πάλι φυσικά.
Kαι βέβαια τι ακριβώς να αναζητήσω.Αν πάρω της LeadPursuit θα περιέχει το development της ΜicroProse και πιο παλιά της Spectrum Holobyte;
Ευχαριστώ.
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

να βρεις Falcon 4.0 καινουριο δεν προκειται.. πανε 11 χρονια.. μπορεις να το κατεβασεις και να το εγκαταστησεις χωρις προβλημα(τοτε δεν ειχαν συστηματα κληδωματος)και να εκτυπωσεις/βιβλιοδεσεις την pdf εκδοση του Manual

για το δευτερο (ALLIED FORCE) μπορεις να πας σε καποιο κλασικο καταστημα πληροφορικης (πχ πλαισιο) Falcon 4.0 Allied Force ειναι ο τιτλος του, σαν εξομιωτης ειναι το Falcon 4.0 της MicroProse με καποια update απο το community και την εταιρια(1.08US patch) σε μια εφαρμογη/cd..(ενα απο τα θετικα που εχει ειναι ο κωδικας του multiplayer)

Υπαρχουν και updates για το Falcon 4.0 της MicroProse τα οποια ξεπερναν κατα πολυ σε ρεαλισμο το Allied force (FreeFalcon & OpenFalcon) αν θελεις να ψαχτεις περισσοτερο.. :wink:
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Δημοσίευση από chunami »

Nα 'σαι καλά ευχαριστώ,δηλαδή απ 'οτι κατάλαβα παω για allied force για αρχή.Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

νομίζω πως θες να το αγοράσεις μόνο και μόνο για το manual, έπεσα μέσα ;

το Allied Force αν το βρείς και το πάρεις, μην περιμένεις Manual σε βιβλίο, το ξεχνάς.

Και για τα 2 πάντως, τα manual υπάρχουν σε Pdf μορφή, και μπορείς να τα κατεβάσεις απο τις περιοχές των αρχείων μας.

www.e-haf.org/PublicFTP
e-HAF Admin
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Δημοσίευση από chunami »

Anzac ευχαριστώ μέσα έπεσες.
Για να εξηγήσω ακριβώς τη περίπτωση μου:
Πριν 5 χρόνια ένας φίλος μου είχε κανει ενα copy απο το γνησιο (98,microprose) και μου είχε δώσει για λίγο καιρο και το manual.
Eνταξει τωρα το simulator δεν το ξερω καλά (μονο free flight κλπ.)κατεβασα και απο internet ενα keymap πληκτρολογίου.

Αλλα τώρα τι συνεβη.Πηγα σε ενα internetcafe και έπαιξα το allied force.
Δεν ξερω γιατί το παλιο του 98 μου φάνηκε πιο real.Δηλαδή το allied force κλίνει πιο πολύ σε παιχνίδι ενώ το παλιο σου δίνει μια αλλη αισθηση.Τώρα ιδέα μου είναι δεν ξέρω.Kαι κατα μια εννοια το θεώρησα σα συλλεκτικό(και είπα να πάω για original copy).Αυτο τo shop λες να μην είναι original;
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/ ... dition=new

Tέλος πάντων όπως και να έχει να σας πω συγχαρητήρια για τη κοινότητα ,πολύ πρωτοτυπη.

Kαι αλλη μια ερώτηση αν εχετε το καιρο,για να ξέρω πως θα κινηθώ.
Στο allied force ξερω οτι εχει theatre δυτική ελλάδα,εσείς στα addon freefalcon,openfalcon για το παλιο του 98 έχετε φτιάξει και για ανατολική;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chunami την 22 Σεπ 2009, 15:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Επειδή το έχω original αυτό που ψάχνεις είναι αυτό:

http://cgi.ebay.co.uk/Falcon-4-0-big-bo ... 286.c0.m14

Αλλά το manual του allied (μόνο σε pdf) είναι πιο πλήρες. Σου συνιστώ όμως να μπεις στο TS και να κάνεις πτήσεις εκεί καθώς και να λύσεις εκεί τις τυχών απορίες σου.

Καλώς ήρθες. :D

:m2k: :m2k: :m2k: :m2k:
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Δημοσίευση από chunami »

cipher ευχαριστω.

μπαινω στο νοημα σιγα-σιγα.οκ αν εχω καμμια σοβαρή απορία ξαναρωταω.(για τα theatre λέω,δεν έκανα καλή περιήγηση).
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

chunami έγραψε: έπαιξα το allied force.
Δεν ξερω γιατί το παλιο του 98 μου φάνηκε πιο real.Δηλαδή το allied force κλίνει πιο πολύ σε παιχνίδι ενώ το παλιο σου δίνει μια αλλη αισθηση.

:lol: :lol: :lol:

Μία μπύρα στο παιδί απο μένα!..

:twisted:
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

raptor έγραψε:
chunami έγραψε: έπαιξα το allied force.
Δεν ξερω γιατί το παλιο του 98 μου φάνηκε πιο real.Δηλαδή το allied force κλίνει πιο πολύ σε παιχνίδι ενώ το παλιο σου δίνει μια αλλη αισθηση.

:lol: :lol: :lol:

Μία μπύρα στο παιδί απο μένα!..

:twisted:
Και από μένα και από τον Cannon! :twisted:
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

chunami έγραψε:(για τα theatre λέω,δεν έκανα καλή περιήγηση).
Θέατρα Ελλάδας-Τουρκίας υπάρχουν και για openfalcon και για Allied Force, δέν είναι όμως δημιουργίες της e-haf
e-HAF Admin
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

chunami έγραψε:Kαι αλλη μια ερώτηση αν εχετε το καιρο,για να ξέρω πως θα κινηθώ.
Στο allied force ξερω οτι εχει theatre δυτική ελλάδα,εσείς στα addon freefalcon,openfalcon για το παλιο του 98 έχετε φτιάξει και για ανατολική;
εδω ενα video απο Open Falcon λιγο πριν τον βομβαρδισμο τουρκικης βασης(320 ΜΠΚ) και ενα δεξι break στην φωτογραφια..(ειναι απο το επισημο setup της ομαδας)
ΕικόναΕικόνα
Corsair έγραψε:
raptor έγραψε: :lol: :lol: :lol:
Μία μπύρα στο παιδί απο μένα!..
:twisted:
Και από μένα και από τον Cannon! :twisted:
αμαν ακομα δεν ηρθε το παιδι θα τον κανετε αλκοολικο... :twisted:
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Δημοσίευση από chunami »

Eυχαριστώ παιδια για τα μπυρόνια.

condor ωραίο το videaki.Θα περνάτε καλά.

condor έγραψε:εδω ενα video απο Open Falcon λιγο πριν τον βομβαρδισμο τουρκικης βασης(320 ΜΠΚ)
Αυτο που δεν κατάλαβα χρησιμοποιει και η 320 το openfalcon47;Γιατι το επισημο setup της 320 είναι με το allied force.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

απο όλα πετάει

το FAQ έχει ενημερωθεί :)
e-HAF Admin
chunami
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008, 19:00

Δημοσίευση από chunami »

raptor έγραψε:
chunami έγραψε: έπαιξα το allied force.
Δεν ξερω γιατί το παλιο του 98 μου φάνηκε πιο real.Δηλαδή το allied force κλίνει πιο πολύ σε παιχνίδι ενώ το παλιο σου δίνει μια αλλη αισθηση.

:lol: :lol: :lol:

Μία μπύρα στο παιδί απο μένα!..

:twisted:
Εσείς διαφωνείτε δηλαδή.
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

chunami έγραψε: το allied force κλίνει πιο πολύ σε παιχνίδι ενώ το παλιο σου δίνει μια αλλη αισθηση.
οχι, συμφωνουν(και εγω μαζι) γι'αυτο κερνανε μπυρες... ΒΤW γιατι δεν βαζεις TeamSpeak να τα πουμε και live??
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Απάντηση