αθλήματα για ικάρων

Θέματα που δεν ανήκουν σε καμία άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
dxristos

αθλήματα για ικάρων

Δημοσίευση από dxristos »

Είμαι μαθητής 2ας λυκείου και θέλω μερικές πληροφορίες για τα αθλήματα που δίνεις στις εξετάσεις...για τιν ακρίβεια εχω καποιο πρόβλημα στα γόνατα χονδροπάθεια λέγετε και γενικα δεν κανει σκάλες ανιφόρες αθλήματα του τύπου ποδόσφαιρο κτλ κτλ...πιστέβετε πως θα μπορέσω ανταπεξέρθω μεσα στην σχολή;;;ο γιατρός που με παρακολουθεί ειναι στατιοτικος και μου λεει πως δεν νομίζει να εχω καποιο ιδιέτερο προβλημα...θελω και μια αποψη απο και απο εσάς γιατι ίσως η στρατιοτική ιατρική εχει αλλες προσδοκίες στην γυμναστική από οτι στους ικαρους...

θα με βοηθούσατε πολύ λεγοντας μου την αποψη σας γιατι ειναι ισως το επαγγελμα των ονειρων μου :lol:
Manwlo
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 03 Δεκ 2004, 09:19
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Manwlo »

Αν σου αρέσει η ιδέα της ΣΙ απλά δοκίμασέ το.
Μην φτάσεις αργότερα να λες ότι δεν προσπάθησες.

Αν για κάποιο λόγο δεν μπορέσεις, κάνεις ότι θα έκανες και αν δεν έδινες καθόλου.

-=Manwlo=-
Ο "Αγωγιάτης"....που έλεγε και ο Αντώνης....
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Re: αθλήματα για ικάρων

Δημοσίευση από Mystic_J »

dxristos έγραψε:Είμαι μαθητής 2ας λυκείου και θέλω μερικές πληροφορίες για τα αθλήματα που δίνεις στις εξετάσεις...για τιν ακρίβεια εχω καποιο πρόβλημα στα γόνατα χονδροπάθεια λέγετε και γενικα δεν κανει σκάλες ανιφόρες αθλήματα του τύπου ποδόσφαιρο κτλ κτλ...πιστέβετε πως θα μπορέσω ανταπεξέρθω μεσα στην σχολή;;;ο γιατρός που με παρακολουθεί ειναι στατιοτικος και μου λεει πως δεν νομίζει να εχω καποιο ιδιέτερο προβλημα...θελω και μια αποψη απο και απο εσάς γιατι ίσως η στρατιοτική ιατρική εχει αλλες προσδοκίες στην γυμναστική από οτι στους ικαρους...

θα με βοηθούσατε πολύ λεγοντας μου την αποψη σας γιατι ειναι ισως το επαγγελμα των ονειρων μου :lol:
Για το πρόβλημά σου δεν ξέρω να σου απαντήσω, ωστόσο πρόσεχε τα ορθρογραφικά σου λάθη σαν μαθητής που είσαι..
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Hawksilver
Δημοσιεύσεις: 516
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 22:01
Τοποθεσία: 41°11'04.27"N - 23°14'12.90"E Σέρρες

Δημοσίευση από Hawksilver »

Μια χαρά είσαι. 8) Και 'γω την ίδια πάθηση έχω και μη μασάς τίποτα.Βάλε τα δυνατά σου,διάβασε και μπες στην Ικάρων.
Η χονδροπάθεια δεν θα επηρεάσει καθόλου στο να περάσεις τα αθλήματα.

Ορίστε και τα αθλήματα:

1. Δρόμος 100 μ. : 16''
2. Δρόμος 1000 μ. : 4' και 20''
3. Άλμα σε ύψος με φόρα: 1,05μ.
4. Άλμα σε μήκος με φόρα: 3,60μ.
5. Ρίψη σφαίρας (7,275 χλγ.)
Μέσος όρος ρίψης με το δεξί και το : 4,50μ.
αριστερό χέρι.
6. Ελεύθερη κολύμβηση 50 μέτρων για τη
ΣΝΔ, ΣΙ/ΙΠΤ, ΣΜΥΝ. : 2'
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Στη Σχολή όμως τα πράγματα είναι πιο απαιτητικά και ίσως να δυσκολευτείς. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις πάντως είναι να δοκιμάσεις.
Εικόνα
Απάντηση