Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε!

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Zωή Λαζαρίδου

Kοπή της πίτας του 2010

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

Jester έγραψε:
Anzac έγραψε:...και αρχίστε να ρυθμίζετε τις λεπτομέριες για την κοπή της πίτας του 2010
Αφού σπάσαμε το ρεκόρ βιωσιμότητας της VHAF, θα πάει καλά 8)
4-7/2 :lol: ειμαι κατω, κανονισε comao, καλη χρονια!
Kali xronia kai apo emena..
Με νεες δημιουργηκές και δυναμικές πρωτοβουλίες, με μεγάλη μου χαρά σας στέλνω σε όλους ολόκαρδα ευχές για μια καλή 2010 χρονιά.
Une bonne et heureuse années 2010 !!!

Gia tin kopi tis pitas ediaferomai...vevaios vevaios,,pote ?? Zoe 8)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Ζωή, φτιάξε τα Greeklish σου σε παρακαλώ.

Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα ημερομηνία για πίτα.
e-HAF Admin
Zωή Λαζαρίδου

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

Anzac έγραψε:Ζωή, φτιάξε τα Greeklish σου σε παρακαλώ.

Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα ημερομηνία για πίτα.
Ευχαριστώ για την απάντηση-με χαρά απο εμένα.

(Δηκαιολογούμε εκ μέρος).. είναι επειδί δεν βρίσκομαι στην Ελλάδα δυστιχώς..
Το πληκτρολόγειο φταιει ..και έχω διαβασει όλο το κονονισμό της χρήσης xθές πολυ επικοδομιτικό και ενδιαφέρον,
θα προσπαθήσω για μόνο Ελληνικά με λίγα Ποντιακά λάθοι..(και εδώ δηκιαολογούμε εκ μέρους το ελπίζω).

Περιμένοντας για την πήτα :shock: :shock: , παρακαλώ να αποδεχτήται σεβαμιοτατους χαιριτισμούς μου.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Αποδεκτή.

Αν έχεις Firefox θα ελαχιστοποιήσεις και τα ορθογραφικά σου.

Δες εδώ.

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=12862
e-HAF Admin
Zωή Λαζαρίδου

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για FireFox, θα μου πάρει λίγο χρόνο για να εξερευνήσω αυτό το προγραμματάκι.
Πάντος δεν υπάρχει τίποτα πιο ευχάριστο απο την Ευκολοπροσφερώμενη (αυτό Ποντιακό είναι και λεξικό Δεν
υπάρχει-εδώ σ’έχω) Ελληνική καλοσύνη και ευτυχώς μας κάνει να μην χανόμαστε πουθενά, έχοντας το σαν πρότυπο..
:cry: :(
Με τα ορθωγραφικά λάθη μου, παρ’όλο ότι είχα πολλά προβλήματα, ειδικά εδώ στήν Γαλλία, πάντα έλεγα και συνεχίζω, ότι απο τα
« λάθη Να βγάζουμε νοήμα όχι ματίων κόλλημα, απο εδώ και πέρα με τους Γάλλους τους το έβγαλά..Χι,χι

Μετά σεβασμού-Zωή
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Καλά για να καταλάβω, εσύ θα έρθεις απο την Γαλλία μόνο και μόνο για την κοπή της πίτας ;

:)

Πες μας και τίποτα για εσένα. Ασχολείσε με αεροπορία γενικά, simulators, etc ;
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

Hi Ζωή, από ποιο μέρος της Γαλλίας ?
ΕικόναΕικόνα
Zωή Λαζαρίδου

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

Anzac έγραψε:Καλά για να καταλάβω, εσύ θα έρθεις απο την Γαλλία μόνο και μόνο για την κοπή της πίτας ;

:)

Πες μας και τίποτα για εσένα. Ασχολείσε με αεροπορία γενικά, simulators, etc ;
Καλησπέρα,

Τι να καταλάβεις...ότι μου(μας) λύπει η Ελλάδα πολύ και ότι οποιαδήποτε επικοινωνία με αυτήν(και με εσάς) μου επιφέρνει χαρά, είναι απλά τα πράγματα...για να γίνουν όκόμη πιο κατανοητά εδώ είναι σαν να είμαστε στην ηριμιά του αποκλισμού A la Γαλλικα.. :evil: :evil: , δεν ξέρω εαν έγινα κατανοητή...

Οπότε voice et voila, δεν ξέρω αν υπαρχουν κάποιου είδος συνεργασίεας που γίνονται με το Παρίση, έτσι ώστε να σας δούμε εκ του ψυλού και απο κοντά, πάντος θα είναι με μεγάλη μου χαρά..

Ζήτω η Ελλάδα..οh πο πο πως γίνεσαι πατριώτησα όταν είσαι μακριά...

Χεραιτίσματά πολλά..!! A αν υπάρχει και κανένας τρόπος για τα Ελλήνικα τραγούδια, θα ήθελα πολυ να χρισιμοποιήσω και παλυ την γενναιοδωρία σας..
Zωή Λαζαρίδου

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

kodi έγραψε:Hi Ζωή, από ποιο μέρος της Γαλλίας ?
Καλησπέρα,


Παρίσι..και μπορώ να μάθω με ποιον ομιλώ..?

Ζωή Λαζαρίδου :shock:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Η μόνη μας επαφή με Γαλλία είναι η αντίστοιχη ομάδα Falcon4 της Γαλλίας. Έστω μία απο αυτές γιατί νομίζω έχουν μερικές.

Τώρα αν κάποιος πηγαινοέρχεται στην Γαλλία δεν το ξέρω.

Σχετικά με το αεροπορικό αντικείμενο, δεν μας απάντησες.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

Zωή Λαζαρίδου έγραψε:
kodi έγραψε:Hi Ζωή, από ποιο μέρος της Γαλλίας ?
Καλησπέρα,


Παρίσι..και μπορώ να μάθω με ποιον ομιλώ..?

Ζωή Λαζαρίδου :shock:
Ομιλείς με τον Κοdi.....κατά κόσμο Δημήτρη Κ.
Απλώς ρώτησα γιατί μένω Basel δλδ κοντά σε Strasbourg,Lyon...Alsace region....
ΕικόναΕικόνα
Zωή Λαζαρίδου

Δημοσίευση από Zωή Λαζαρίδου »

Καλησπερούλια σέ ολους, Ποντιακό κα πάλι

Γιά σου Κοdi.....κατά κόσμο Δημήτρη Κ., χάρομαι για την γνωριμία..

Ασχολείσαι με αεροπορία γενικά, simulators, etc ; ουπς... Greeklish εδώ... :lol: :lol: . ?

1.Εάν ασχολούμαι με αεροπορία..προς το παρόν δεν μου έχει τύχει αυτή η τύχη αλλά...

2. Και με προβλεπόμενη δεύτερη ερώτηση απαντάω ήδη... :arrow:

Το επάγγελμα μου..? Γεια σου Administrator-Διαχειριστή..,και αφού επιμένεις, σου την δίνω την απάντησή μου, κάνε αν θέλεις τα κόλπα σου τα διαφημιστικά..

Συμβολός SAP R/3 ειδικευμένη στις modules SD/MM/LE, και τελευταία και με μεγάλη παρακίνηση στο CO-Enterprise Controlling- υλοποίηση Ολοκληρωμένων Λύσεων Πληροφορικής και Λογισμικού, διαχειριστικού ελέγχου μιας επιχ-σης, εγκατάστασης και υλοποίησή τους στην παραγωγική διαδικασία (customizing), λύσεις επιχειρηματικά- λειτουργικά προσαρμοσμένες στην αντιμετώπιση και επίλυση των προβλημάτων μιλώντας
SAP GO-LIVE support-με λίγα λόγια αυτά... ενδιαφέρων? Λίγο πολύ είμαστε επηρεασμένοι στο ίδιο τεχνολογικό μικρόβιο η στο ίδιο καράβι..?

Φιλικά
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Την ίδια ερώτηση πάντως κάνω συχνά σε νέα μέλη, μιας και το φόρουμ μας έχει κατα κανόνα αεροπορικό περιεχόμενο και αντικείμενο ενασχόλησης. (Fighter Flight Simulator)
e-HAF Admin
Armada
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 27 Οκτ 2004, 23:12
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Armada »

Zωή Λαζαρίδου έγραψε: Συμβολός SAP R/3 ειδικευμένη στις modules SD/MM/LE, και τελευταία και με μεγάλη παρακίνηση στο CO-Enterprise Controlling- υλοποίηση Ολοκληρωμένων Λύσεων Πληροφορικής και Λογισμικού, διαχειριστικού ελέγχου μιας επιχ-σης, εγκατάστασης και υλοποίησή τους στην παραγωγική διαδικασία (customizing), λύσεις επιχειρηματικά- λειτουργικά προσαρμοσμένες στην αντιμετώπιση και επίλυση των προβλημάτων μιλώντας
SAP GO-LIVE support-με λίγα λόγια αυτά... ενδιαφέρων? Λίγο πολύ είμαστε επηρεασμένοι στο ίδιο τεχνολογικό μικρόβιο η στο ίδιο καράβι..? Φιλικά[/color]
Ζωή καλώς ήρθες......όλο το παραπάνω μου θύμισε δύο πράγματα......

1) Ένα φίλο μου όταν άρχιζε να αραδιάζει Ιστορία Γ΄Δέσμης εν έτει 1993 λίγο πριν τις Πανελλήνιες......... Διαφωτισμό ή αιώνα των φώτων έχουμε ονομάσει........κλπ κλπ κλπ.............. Ήταν απίστευτο πραγματικά....κατά ριπάς......

2) Πρωινή αναφορά στην επιλαρχία όταν έβγαιναν κάπως νεώτεροι στρατιώτες και προσπαθούσαν να πούν χωρίς λάθη το ποιηματάκι και στο τέλος προσέθεταν μόνο δυο λέξεις από αυτό που ήθελαν να πουν..... Οίκοθεν νοείται ότι σε περίπτωση λάθους όλα από την αρχή.....ή τίποτα από αυτό που επιζητούσαν......ε ρε γλέντια.......

Φαντάζεσαι κάθε μέρα μπαίνοντας στη δουλειά σου να πέρναγες στο γραφείο του διευθυντή σου και να του έλεγες καλημέρα αραδιάζοντας όλο το παραπάνω....... το εύχομαι..... :lol: :lol:

Άντε καλώς ήρθες και πάλι..... Καλές πτήσεις σου ευχόμαστε..... κι αν δεν ξέρεις τίποτε ευκαιρία να μάθεις......θα συμπληρώσεις λίγο περισσότερο στην αναφορά.....εκεί μετά το support....... :lol: :lol: :lol: :wink:

:Spooky:
Armada ή απλά....Γεώργιος...
Εικόνα
DAREDEVIL
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008, 22:31
Τοποθεσία: KAVALA

Δημοσίευση από DAREDEVIL »

Χρόνια πολλά σε όλους μας και καλή χρονιά :D :D :D :D :D
Απάντηση