Νέο Μέλος

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

χαχαχα Check six δηλαδη!!!!!! :lol: :lol:
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

burgerstain έγραψε:χαχαχα Check six δηλαδη!!!!!! :lol: :lol:
the way of greeks :twisted:
e-HAF Admin
Falconeye
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 11 Απρ 2006, 23:19
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Falconeye »

Kiki καλη επιτυχια να εχεις αλλα να ξερεις οτι μηχανικος θελει πεισμα υπομονη και επιμονη.Ειναι ο συνδετικος κρικος πιλοτου αεροσκαφος.

Και εγω ηθελα να παω ΣΤΥΑ 2 φορες ειχα δωσει, αν δεν ειχα μυωπια θα προτιμουσα να ΣΙ - ιπταμενων πρωτη επιλογη.Αλλα γουστα και
οπως ειπε ο Masterchief πρεπει να το χεις να εισαι φτιαγμενος για αυτο.Να μην υπολογιζεις τιποτα χρονο χρημα κουραση.
ειναι μεγαλη τρελα και παθος. :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kiki
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 11:45
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία Βόλου

Δημοσίευση από kiki »

Σε ευχαριστώ πολύ Falconeye. Πιστεύω πως θα τα καταφέρω γιατί έχω μεγάλη τρέλα και αγάπη για το συγκεκριμένο επάγγελμα. Επίσης πληρώ τις προϋποθέσεις για να μπω στη Σ.Ι. Τώρα όμως έχω εξετάσεις στο γυμνάσιο και μαζί αρκετό διάβασμα. Θέλω να γράψω 20 στη Φυσική, στη Χημεία και στα Μαθηματικά που είναι η βάση της Μηχανικής. Ευτυχώς που είμαι καλή μαθήτρια. Όταν τελειώσω με το καλό θα γνωριστούμε καλύτερα με όλη την παρέα!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

Γεια σου και από μένα.....
Για το θέμα μηχανικός ψάξε το και εκτός ΠΑ. 8)

*τώρα θα με φάνε οι άλλοι. Αλλά η συμβούλη μου είναι check it. :wink:
ΕικόναΕικόνα
Falconeye
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 11 Απρ 2006, 23:19
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Falconeye »

εννοεις στην πολιτικη αεροπορια?

Δεν ειναι το ιδιο.Αλλο να φορας την μπλε φορμα με τα patchoσημα και να εισαι κατω απο ενα φαλκονι και αλλο να εισαι κατω απο ενα 737.εχει διαφορα.
Και μονο που θα μυριζεις κηροζινη και θα ακους τον F110 του Φαλκονιου ανατριχιαζεις :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ΠΕΣ ΤΑΑΑΑΑΑΑααααααααα
e-HAF Admin
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

Δημοσίευση από Cannon »

Καλωσήρθες Κυριακή! :D

Θα τα πούμε on-line, πατριωτάκι... :wink:
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Falconeye έγραψε:εννοεις στην πολιτικη αεροπορια?

Δεν ειναι το ιδιο.Αλλο να φορας την μπλε φορμα με τα patchoσημα και να εισαι κατω απο ενα φαλκονι και αλλο να εισαι κατω απο ενα 737.εχει διαφορα.
Και μονο που θα μυριζεις κηροζινη και θα ακους τον F110 του Φαλκονιου ανατριχιαζεις :twisted:
και θα συμπλήρωνα κάτι τώρα για μισθούς αλλά ας μην τα βγάλω όλα στην φόρα.. όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν γιατί το είπε ο kodi. καλή η ανατριχίλα αλλά όταν έρχεται η μέρα της πληρωμής σε πιάνει κάτι διαφορετικό.. :P Τεσπά κικί καλή τύχη σε ότι και αν κάνεις και ακολούθα αυτό που θέλεις όσο δύσκολο και αν είναι..
Άβαταρ μέλους
kiki
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 11:45
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία Βόλου

Δημοσίευση από kiki »

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!!!! Προτιμώ την Π.Α. όχι μόνο για το μισθό και για τη μυρωδιά της κηροζίνης, αλλά και γιατί είναι ένα επάγγελμα με κύρος στην κοινωνία, ενδιαφέρον και έχει όλα όσα αναφέρατε. Γενικά άλλη η γοητεία της Π.Α. όπου υπηρετείς και την πατρίδα (αν την υπηρετείς πραγματικά ή απλά εκτελείς τα συμφέροντα κάποιων, είναι άλλη ιστορία αυτό) και άλλη η πολιτική αεροπορία!!!!! Άλλη η Σ.Ι. και άλλο το πολυτεχνείο (στο στρατιωτικό και το πατριωτικό θέμα εννοώ)!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

Falconeye έγραψε:εννοεις στην πολιτικη αεροπορια?

Δεν ειναι το ιδιο.Αλλο να φορας την μπλε φορμα με τα patchoσημα και να εισαι κατω απο ενα φαλκονι και αλλο να εισαι κατω απο ενα 737.εχει διαφορα.
Και μονο που θα μυριζεις κηροζινη και θα ακους τον F110 του Φαλκονιου ανατριχιαζεις :twisted:
Ναι εννοώ την πολιτική.

Καλή η μπλε φόρμα αλλα προτιμώ την δική μου μπλέ...με το όνομα της Lufthansa από πίσω.
Καλό το φαλκονι που λες αλλά προτίμω να υπογράφω Α320,330,777 με το κινητηράκι των 115.000 lbs ώσης και 4 μέτρων intake.

Καλά είναι επισης τα εισιτηρία που δικαιούμαι για οποιαδήποτε αερογραμμή για οπουδήποτε στον κόσμο πληρώνοντας μόνο φόρους αεροδρομίων.
Τα 5stera ξενοδοχεία σε τιμές κατά πολυ χαμηλότερες από δίκλινο 3στερο στην Πάρο λόγο του οτι είναι και crew hotels σε όλον τον κόσμο. την 60% έκπτωση στην Hertz & Sixt. (όπου πάμε για τριήμερα κλείνω άνετα αμαξακι)....

Γουστάρω που δεν έχω κάποιον από πάνω μου να μου πρήζει τα @@@ επειδή μπήκε 5 χρόνια νωρίτερα στην σχολή και ταυτόχρονα έγινε *έμπειρος.....

γουστάρω που ξέρω οτι θα έχω σύνταξη, και τέλος γουστάρω αυτά που μπαίνουν στην τσέπη μου καθε 25 του μήνα.......


αυτή απλα είναι η γνώμη μου, και επειδη έχω ως μέτρο σύγκρισης το χρόνο που έκανα υπόλογος στην γράμμη πτήσεων σε μονάδα της ΠΑ λέω ότι λέω.
ΕικόναΕικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Anzac έγραψε:κανένα πρόβλημα φίλος

απλά μην σε πετύχει η Airblock πουθενά, την έβαψες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Με φώναξε κανείς...??? :twisted: :twisted: :twisted:
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

εγω πηγαινα γυρευοντας :lol:
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Να σε καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου, kiki! Εύχομαι να πραγματοποιήσεις το πολυπόθητο όνειρό σου και να συνεισφέρεις τα μέγιστα στο έργο της Π.Α.

Όσο για σένα burgerstain.. watch out your six φίλε, για να μην έχουμε αργότερα κλάματα.. :lol:
Καμία παρεξήγηση εκ μέρους μου, ειλικρινά.. προφανώς ο Anzac είχε διάθεση για πείραγμα! Έτσι δεν είναι Τίμο..? :wink:
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

@Airblock

αφου ειναι πειραχτηρι ο τιμος τι περιμενεις???
δεν το γλειτωνω το BAN χαχαχαχα
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Απάντηση