ICP by tas_mak

Πιλοτήρια για Οικιακή Χρήση<br>
Batteries Not Included !

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tas_mak
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 16:03
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από tas_mak »

mellontikos ikaros έγραψε:Έλα έτοιμο... στο έφτιαξα με tranparent background και όλα..!! :lol: :lol:

http://www.filefront.com/16628785/Tas-Mak.cdr
Σε ευχαριστώ, το κατέβασα τώρα μόλις ... αλλά δεν ανοίγει. Εχω το 12άρι το corel. Aν μπορείς να μου το στείλεις σε παλιότερη έκδοση θα το εκτιμούσα!

@Sugarmate. Μην ανησυχείς είσαι στο πίσω μέρος του μυαλλού μου αν χρειαστώ κάτι Ω μέγα κοκπιτοκτίστη!!!
Raphael
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 12:47
Τοποθεσία: Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Raphael »

Έλα έτοιμο http://www.filefront.com/16636901/Tas-Mak-12.cdr

Υ.Γ. Είναι σε μπλέ background γιά να φαίνεται το see through...!! Απλά πιάσε το μπλέ και κάντο delete..!! :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tas_mak
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 16:03
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από tas_mak »

Short Update:

Η πλακέτα με τα κουμπιά έτοιμη, μένει να κάνω μερικές δοκιμές με το πολύμετρο για τυχόν βραχυκυκλώματα και εν συνεχεία σύνδεση με το BU0836A. Ακόμα βέβαια δεν βρήκα πώς να κάνω το Α-G να μην ανάβει πορτοκαλί. Το σίγουρο είναι ότι το κάνει γιατί περνει πολύ ρεύμα. Δοκίμασα διάφορες αντιστάσεις σε σειρά και παράλληλα αλλά τζίφος.

Επόμενη δουλειά είναι να βρεθεί το κατάλληλο εργαλείο να ανοιχθούν οι τρύπες στο πάνω πλαίσιο από όπου θα εξέχουν τα πλήκτρα. Ακούω ιδέες.
Αρχική πρόθεση ήταν να γίνει πάνω σε λαμαρίνα αλλά δεν μπορώ να βρώ κάποιον εδώ θεσσαλονίκη με τα κατάλληλα εργαλεία. Ξέρετε κανέναν? Εναλλακτική λύση το ξύλο...
Rambo
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 02 Αύγ 2006, 13:28
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Rambo »

tas_mak έγραψε:Short Update:
Επόμενη δουλειά είναι να βρεθεί το κατάλληλο εργαλείο να ανοιχθούν οι τρύπες στο πάνω πλαίσιο από όπου θα εξέχουν τα πλήκτρα. Ακούω ιδέες.
Αρχική πρόθεση ήταν να γίνει πάνω σε λαμαρίνα αλλά δεν μπορώ να βρώ κάποιον εδώ θεσσαλονίκη με τα κατάλληλα εργαλεία. Ξέρετε κανέναν? Εναλλακτική λύση το ξύλο...

Εγω το εκανα με MDF πολυ ψιλο και το σκαλισα με σκαρπελα. Ειναι μανικι γιατι οι αποστασεις μεταξυ των κουμπιων ειναι πολυ μικρες και υπαρχει πιθανοτητα να καταστραφει. Με παιδεψε πολυ και εκανα οτι μπορουσα να γινει καλο. Το εχω ετοιμο και θα το ανεβασω στο δικο μου Thread μολις του περασω επανω τα λευκα γραμματα.
Εικόνα

ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Απάντηση