DCS A10-C First producer Note

Lomac Lock-On Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το θέμα δεν είναι μόνο στα γραφικά....

είναι και το πόσο μνήμη καταναλώνει για να ΦΟΡΤΩΣΕΙ , και πόση ώρα κάνει να φορτώσει !!!!

Στο Task Manager έπιασε και 800ΜΒ ένα proccess του και μόνο, χωρίς να έχω μπεί καν σε 3d.....μόνο αλλάζοντας παράθυρο για να πάω στο config menu

έχω 3GB Ram, WinXp, Core2 Quad 2.4

E ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ PC ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΛΑ

ΔΕΝ ΜΠΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ F-16...... AYTO TO SIM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ
e-HAF Admin
Swaty335
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 12:31
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Swaty335 »

Για τα μπάζα δεν το λες...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

σωστά, λάθος.....

για I7 :)
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Το πρόβλημα παιδιά, με αυτούς είναι φιλοσοφικό!!! Δεν μπορεί και να ανακυκλώνουν αεροσκάφη και μέρη μέχρι και μενού. Δεν έχουν ξεκάθαρη ροτα νομίζω και μπουρδουκλώνονται. Προς Θεού δεν λέω να πιασουμε όλοι φτιάρι για την ed, μα με τι κάρτα και γιατί σε win xp το δοκιμάζεις;

Εγώ που βρήκα αυθεντικό τότε το bs με ζόρισε στην αρχή, άλλο ελικοπτεράδικο δεν ειχα δει για χρόνια και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Τώρα αν θες γραφικά, στις δευτερες εκδόσεις κάθε τίτλου(fc 1.12 -->black shark --> fc2 --> , πάντα παρατηρώ πως τα καλά γραφικά έρχονται με λιγότερες απαιτήσεις, αλλά ξεχνάνε να φτιάξουν λεπτομέρειες. Σε ζορισμένο pc και "σταδιακά" φτιαγμένο και τα πρόχειρα mods ούτε και γω περίμενα να δουλεύει πάνω απο το medium. Όπως και αν χει δεν χαντακώνεις όλη τη σειρά, επειδή δεν πλασάρονται καλά.
the.hawk
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 11 Ιουν 2010, 20:18

Δημοσίευση από the.hawk »

η ed κοροιδευει κοσμο και το ξερει ηταν η μονη εταιρια μετα το falcon και ολοι πιαστηκαν απο αυτη το μεγα λαθος της δεν το φτιαξε ποτε
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

κρίμα πάντως
προσωπικά δεν έχω κόμπλεξ να το σνομπάρω αλλα το FACT ειναι οτι όντως απο την 1η σειρά του LOMAC ζήταγε τα άντερα του
:\
e-HAF Admin
Swaty335
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 12:31
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Swaty335 »

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=81589

Κάθε update είναι καλό! Για όσους ειχα πάρει το beta θα ειναι δωρεάν!

Κώδικας: Επιλογή όλων


In the coming months we plan to release several new projects. While we wish to have open communications with our customers and let them know of our planned projects, please understand that plans often change due to unforeseen circumstances. The below list is a road map of our intentions and not a promise of things to come. As each product nears completion and feature lists are finalized, more details will be provided.

1- Combined Arms. This $19.99 add-on will allow A-10C, Black Shark 2, and [b]Flaming Cliffs 3[/b] owner to act as ground force commanders as the mission is running. Users can direct ground units, set fire missions for artillery/multiple rocket launchers, and take the role of a Joint Terminal Air Controller (JTAC). As the JTAC, players will have night vision goggles, IR pointer, laser designator, and Forward Looking Infrared (FLIR). Several other new items are still being considered. Combined Arms will work in both single player and multiplayer missions.

2- [b]Flaming Cliffs 3[/b]. This will be a paid-for update to the Flaming Cliffs series and brings it to the same world, mission editor, AI, units, etc. as A-10C and Black Shark 2. We plan to include several upgrades to the aircraft, a resource management system, and several other new features. This will also make Flaming Cliffs online compatible with A-10C and Black Shark 2. Pricing will depend on what new features are included.

3- Nevada map. This will be a $19.99 add-on that will be compatible with A-10C, Black Shark 2, and FC3. [b]Users that purchased the A-10C beta will get this map for free.
[/b]
4- The first "DCS Flying Legends" aircraft will be released in the first half of 2012.

5- [b]The next US fixed wing jet DCS aircraft is being worked on in parallel.[/b]

For Combined Arms and the Nevada map, a single purchase will allow these add-ons to work with A-10C 1.1.1.0, Black Shark 2, and FC3.
More information, visit: www.digitalcombatsimulator.com
Εικόνα
Εικόνα
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

Oh yeaaa !!!! :D

Για Combined Arms και JTAC πάρτε γεύση απο εδώ :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oi-XCdg1jT0[/youtube]
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
MountainSina
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 26 Φεβ 2008, 21:17

Δημοσίευση από MountainSina »

αυτααααααααααα ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :shock: :shock: :shock: :shock:

Ενα F16 multirolle να βαλουνε και το εγκατεστησα με τα μπουνια μιτσοοοο.
Εννοητε οτι τα εχω ολα σε ζελατινα ακομα :twisted: :twisted: :twisted:
Λυπαμαι να τα ανοιξω. :lol: :lol: :lol:
Johnnie-Walker-BLACK LABEL.
Εικόνα
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

Anzac, αυτά τα λες γιατί έχεις σκάσει από το κακό σου που δεν τρέχει και σε σένα χε χε ! :D

Είναι βαρύ για x32, αλλά όχι για x64. Είναι προφανές ότι από την αρχή ήταν σχεδιασμένο για x64 και ας βγήκε πρώτα η 32 bit.

Από την άλλη, ο βαθμός πολυπλοκότητας και ρεαλισμού ακόμα και στην πιο ασήμαντη ένδειξη στις MFD είναι απαράμιλλη.
To change Log με τα Fix το αποδεικνύει περίτρανα. π.χ.

- Fixed ADI steering with crosswind.
- Desired magnetic heading with crosswind is computed correctly now.
- CDU will perform some actions after the aircraft has landed: 1) DTS download will be performed. 2) RER and CEP will be calculated with special RERCALC waypoint being created and set as the steerpoint. 3) CDU warm start will be performed, once the CDU download is complete.

Τέτοια λεπτομέρεια, το κάνει λύγο απαιτητικό σε CPU αλλά όχι και IL2 Battle of Britain !

Tip: Το Α10C και ύστερα από μετρήσεις στο forum χρειάζεται γερό επεξεργαστή και normal κάρτα γραφικών (GTX260) και 64bit O/S. Όσοι άλλαξαν CPU είδαν μεγάλη διάφορα, όσοι άλλαξαν GPU (260 -> 460) είδαν μικρή ως και καθόλου.

Να θυμίσω ότι το Α10C είναι desktop έκδοση στρατιωτικού εξομοιωτή και συνεπώς εξομοιώνονται τα πάντα. Δεν είναι υπερβολή, απαιτεί CPU.

Τώρα, το να θεωρείται μάπα κάτι το οποίο δεν τρέχει στους τωρινούς υπολογιστές σας οι όποιοι μάλλον είναι χθεσινοί, δεν το θεωρώ λογικό. Θα τρέχει τέλεια στον νέο υπολογιστή σας στο προσεχώς μέλλον και τότε θα μείνετε με το στόμα ανοικτό, όπως έμεινα εγώ που έτυχε να έχω νεώτερο Η/Υ.
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

MountainSina έγραψε:αυτααααααααααα ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :shock: :shock: :shock: :shock:

Ενα F16 multirolle να βαλουνε και το εγκατεστησα με τα μπουνια μιτσοοοο.
Εννοητε οτι τα εχω ολα σε ζελατινα ακομα :twisted: :twisted: :twisted:
Λυπαμαι να τα ανοιξω. :lol: :lol: :lol:
Δεν το πιστεύω οτι έχεις αντέξει τόσο καιρό με κλειστά κουτιά ! :)
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

Για το Βουνό :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wwqGsxc-_hQ[/youtube]
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
the.hawk
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 11 Ιουν 2010, 20:18

Δημοσίευση από the.hawk »

σε μενα τι εχεις να πεις που ειχα και ακομα μπορεις να πεις οτι εχω καλο συστημα και 64 αρια και ουτε το flaming cliffs δεν ευχαριστηθηκα ποτε?

απλα δεν ειστε απαιτητικοι σε μερικα πραγματα και εχετε πληρωσει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

οσα video και να βγαλει οσο καλο και να ναι σε avionics κτλ αν δεν μπορει να εχει ομαλη λειτουργεια τζιφος
Swaty335
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 12:31
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Swaty335 »

Συμφωνω με sungsam.

Πηγα απο 2.4 στα 3.2 GHz και από 2 σε 4 GB Ram και εγένετο θαύμα στην απόδοση!

Έχω ομαλή λειτουργία ακόμα και σε 3 οθόνες (2 MFDs) με δυο κάρτες γραφικών. (Η δευτερη των 25 €)
Εικόνα
Εικόνα
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

the.hawk έγραψε:σε μενα τι εχεις να πεις που ειχα και ακομα μπορεις να πεις οτι εχω καλο συστημα και 64 αρια και ουτε το flaming cliffs δεν ευχαριστηθηκα ποτε?

απλα δεν ειστε απαιτητικοι σε μερικα πραγματα και εχετε πληρωσει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

οσα video και να βγαλει οσο καλο και να ναι σε avionics κτλ αν δεν μπορει να εχει ομαλη λειτουργεια τζιφος
Τι να σου πω φίλε μου ! Έχω άλλη εμπειρία ! Εμένα μου τρέχει σε ι7 2,6 Ghz W7 x64 6 GΒ Ram GTX260 HD sata3 @ 1920χ1080 το BS με 75 Fps και το A10C με 60.

Λες να είμαι πραγματικά περίπτωση ;
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
Απάντηση