Σχετικά με την "λάθος αποπειρα πώλησης"...

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
MountainSina
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 26 Φεβ 2008, 21:17

Δημοσίευση από MountainSina »

kαλοσορισες φιλαρακο και απο μενα παρακολουθω το θεμα που εχει ανοιξει απο την αρχη
και δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα τι μου θυμησες ρε φιλε..... :shock:
geosoy έγραψε:πρώτη φορα επαιξα το Falcon στο Amiga το ΄88 οπως και το Ace of Aces και το Tomawawk του θρυλικού Amstrand 6128 για την εποχή,
κατόπιν φυσικα το Falcon 3.0 το '91-'93,και φυσικά μετα ηταν η εκρηξη των εξομειωτών πτήσης(οσο μπορουν να λεγοντε εξομειωτές) οπως ηταν το F-15,F-22,F-22 lighting,USAF,το πολυ καλό EF2000 και το Super EF200,Falcon 4.0,Lockon,και φυσικα το Microsoft Flight simulator και Compact,
τέλος...ο ερχομός του WW2 sim IL-2,και απο τότε σχεδόν αποκλειστικά μονο με αυτο εως και σήμερα.
Φιλικά...KG200_Achilleus :D
Βεβαια ξεχασες τα θρυλικα INDRUDER - JSF και τα FLANKER(ποιο μετα) αλλα συγχωρεμενος :lol: :lol: :lol:
Το falcon 3.0 το εχω μαλιστα γνησιο σε εκεινα τα χαρτοκουτα που τα πουλουσαν τοτε.
Τα F22+lighting τα παιζω που και που οταν νοσταλγισω κατι απο τα παλια.
Τωρα θα μου πεις που τα παιζεις ρε μεγαλε.......
Η απαντηση ειναι DOSBOX ΣΕ WIN XP 32.(σε win7 και Vista δεν εχω δοκιμαση ακομα αλλα απο οτι εχω διαβαση η τελευταια εκδοση δουλευει 0.74)
Εδω σας βαζω το link για οσους θα θελανε να παιξουν κατι πολυ παλιο......... :twisted:
DOSBOX 0.74
GAMES μπορειτε να βρειτε με ενα απλο old dos games download στο Google.
Nα σε καλα ρε φιλαρακι και παλι.Ελπιζω να αποφασισης και να γινεις ενεργο μελος της Ε-ΗΑF.
Johnnie-Walker-BLACK LABEL.
Εικόνα
geosoy
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 06:53

Δημοσίευση από geosoy »

Πολλα εχω ξεχάσει φίλε μου...:)
κ εσυ νομιζω ξεχασες το "Top Gun" που πετουσες μεσα στο grandcanion και κυνηγουσες καποιον,και αν εβγαινες πανω απο το επιπεδο της χαράδρας εισουν εκτος...
Χαχαχαχα
;)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Το falcon 3.0 το έχω και εγώ γνήσιο σε δισκέτες 5 1/4 αλλά είστε απίστευτοι.....πως ξεχάσατε έτσι το F16 combat pilot της DI ;;;;;;;;;

ΑΜΑΡΤΙΑ - ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ
Το Falcon AT.....το οποίο ήταν η αρχή των falcon των σημερινών, δεν το συμπάθησα ποτέ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 29 Ιούλ 2010, 17:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

geosoy έγραψε:Πολλα εχω ξεχάσει φίλε μου...:)
κ εσυ νομιζω ξεχασες το "Top Gun" που πετουσες μεσα στο grandcanion και κυνηγουσες καποιον,και αν εβγαινες πανω απο το επιπεδο της χαράδρας εισουν εκτος...
Χαχαχαχα
;)
ένα σχετικά καινούργιο λες ;;;;; που έχεις κάμποσα αεροσκάφη ;
το έχω τερματίσει ;)
e-HAF Admin
MountainSina
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 26 Φεβ 2008, 21:17

Δημοσίευση από MountainSina »

Πωωωωω ρε Τιμο τι λες τωραααααα........................ :shock: :shock: :shock: :shock:
Εκεινο που ειχε μονο καμερα HAD του F16 και κατι γραφικα πιξελ ολοκληρα γαιδουρια?
:lol: :lol: :lol: :lol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EvKlj1nTu84[/youtube]
Αυτο τρωγοταν αυτο ομως ηταν το πρωτο Falcon που επεξα :wink: :wink: :wink: :wink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rijiL8Xf ... re=related[/youtube]

Πωω λεω να βαλω το dosbox να το ξαναπαιξω :lol: :lol: :lol:
Johnnie-Walker-BLACK LABEL.
Εικόνα
Excelsior
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2010, 03:29
Τοποθεσία: Νιγριτα Σερρων

Δημοσίευση από Excelsior »

Ενω καποτε πορωνομουν με κατι τετοια γραφικα τωρα μου φαινονται χειροτερα απο αθλια...εγω δεν ειχα flight sim στον 386 ειχα ενα αλλο game που το λεγανε Test Drive...

Αυτο
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n-gniuNbMS0[/youtube]

Μιλαμε ημουν τοοοσο πορωμενος με αυτο το παιχνιδακι οταν ημουν πιτσιρικος...Απειρο λιωσιμο...
Το όραμα των ερπετών είναι το πέταγμα των Αετών!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ στα pc είναι γιατί τα joystick για pc είχανε trimers για να τα ρυθμίζεις (X,Y άξονες) .....τα οποία φυσικά ξερυθμιζόντουσαν ή χαλάγανε σύντομα. Όλοι οι άλλοι υπολογιστές όπως ΑΤΑΡΙ, AMIGA, AMSTRAD δεν είχαν τέτοια βλακεία στα joysticks.
e-HAF Admin
geosoy
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 06:53

Δημοσίευση από geosoy »

Anzac έγραψε:
geosoy έγραψε:Πολλα εχω ξεχάσει φίλε μου...:)
κ εσυ νομιζω ξεχασες το "Top Gun" που πετουσες μεσα στο grandcanion και κυνηγουσες καποιον,και αν εβγαινες πανω απο το επιπεδο της χαράδρας εισουν εκτος...
Χαχαχαχα
;)
ένα σχετικά καινούργιο λες ;;;;; που έχεις κάμποσα αεροσκάφη ;
το έχω τερματίσει ;)
Top Gun Fire at Will 1996... :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0NWji5O3RFg[/youtube]
cracker
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 16 Ιουν 2009, 02:13

Δημοσίευση από cracker »

Anzac έγραψε:Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ στα pc είναι γιατί τα joystick για pc είχανε trimers για να τα ρυθμίζεις (X,Y άξονες) .....τα οποία φυσικά ξερυθμιζόντουσαν ή χαλάγανε σύντομα. Όλοι οι άλλοι υπολογιστές όπως ΑΤΑΡΙ, AMIGA, AMSTRAD δεν είχαν τέτοια βλακεία στα joysticks.
Trim χρειάζονται μόνο τα αναλογικά, δηλαδή αυτά που χρησιμοποιούμε για εξομοιωτές. Τα άλλα για atari, amiga, κτλ, απ' όσο ξέρω δεν είναι αναλογικά. Είναι στην ουσία σαν τα βελάκια στο πληκτρολόγιο: πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά. Αλλά σε μοχλό.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εγώ εννούσα αυτό

Top Gun: Combat Zones

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tvaOQEwAwn4[/youtube]
e-HAF Admin
JustOne
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010, 15:20

Δημοσίευση από JustOne »

@ Anzac

Παναγία μου!!! τι γραφικά είναι αυτά;;; Τέλειοοοο! :)
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MyPqjQbgxR8[/youtube]
η πρώτη μου επαφή με F-16
(είχε βγάλει παιχνιδάρες η άτιμη η novalogic Μig-29 Fulcrum, F-16 Multirole Fighter, F22 Lighting 3...)
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Απάντηση