Βοήθεια με το Wings over Israel

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Βοήθεια με το Wings over Israel

Δημοσίευση από gerodinis »

Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω την εξής απορία σχετικά με το Wings over Israel.

Αφορά τη χρήση "έξυπνων" όπλων και συγκεκριμένα των κατευθυνόμενων βομβών - είτε laser είτε οπτικές.

Η διαδικασία έχει ως εξής: πατάω το "Τ" για να στοχεύσω ένα στόχο στο έδαφος, για παράδειγμα ένα τανκ ή ένα πλοίο. Προσπαθώ να ευθυγραμμίσω τη διεύθυνση του αεροπλάνου με το στόχο. Φτάνοντας κοντά του, κάποια στιγμή και πατώντας με γρήγορο ρυθμό το κουμπί άφεσης στο joystick, η βόμβα φεύγει.

Πρόβλημα:

Πώς μπορώ να ξέρω πότε θα είμαι σε παραμέτρους βολής για να αφήσω τη βόμβα; :?:

Μέχρι τώρα όσες έχω ρίξει εδώ και δύο χρόνια αστοχούν. :?

Εννοείται ότι πάντα ελέγχω αν το αεροπλάνο έχει πάνω του το ατρακτίδιο κατάδειξης, πριν την αποστολή (το AN/AVQ-23 Pave Spike).
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

...Κανείς από τους παλαίμαχους του Strike Fighters 1; Ελάτε, το ξέρω ότι είστε εδώ, διαβάζω τα post σας στα άλλα θέματα. :lol:
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Με το strike eagle, kfir c7 και το mirage 2000d πάντως, έπιανε θυμάμαι. Και το hornet θαρρώ σύντεκνε. Αν μετά τον εγκλωβισμό-βολή το α/φος μείνει σε γωνία με ελαφρά κλήση προς το στόχο έχει καλώς. Μη σου πω οτι και προς το τέλος της πορείας παίρνει κάτι ύποπτες βολικές αποτομες κλήσεις η lgb. Πατα κανένα f6 να παρακολουθείς. Αν δεν το προσπεράσεις και το χεις, ας το πούμε κοντά στο fov σου με λογική ταχύτητα, τσέκαρε αν το πετύχει. Πρέπει. Με το f-15 μόνο με την ταχύτητα είχα θέμα. :)
Τι δεν σου πάει καλά; αν φαίνεται οτι σκαλώνει:
ξαναεγκατέστησε ή επανατοποθέτησε στους σωστούς φακέλους τα ανάλογα αερόπλανα και έπειτα τα weapon packs (ή μεμονωμένα οπλικά). Δοκίμασε με το kfir ας πούμε ξανά setup. Mod στο mod βαραίνει το παιχνίδι, τα παίζει κιόλας θα το χεις δεί. Ξελαμπικάρισμα θέλει.
Απάντηση