(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

BMS 4 RELEASED!!!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Πακέτα Αναβάθμισης Falcon 4.0
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
KAKIS

Ένταξη: 07 Σεπ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 30 Δεκ 2014
Τόπος: ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ, 2011 4:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BMS 4 Download

http://www.veterans-gaming.com/download.php?view.134

Ένταξη: 23 Μάρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 19 Δεκ 2011
Τόπος: KAVALA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ, 2011 7:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Done ολα καλα απο εγκατασταση αναλυση 1920χ1024 + Aegean theater κανενα προβλημα απο μενα Cool Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Antwnis

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 07 Οκτ 2012
Τόπος: HER

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ, 2011 1:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλά;
κάτι το χλιαρό βλεπω στο όλο κλίμα, δεν περιμένω άλλο,το βράδυ που κατεβαίνει και το 4.0 θα το βάλω και σε pc χωρις ατι και ελπίζω να εχω πει τιποτα γλαφυρο μεχρι την παρασκευή. Ε ρε ζημιά μες τις εξεταστικες. Κανένα πρόβλημα σίγουρα με το aegean;
Επιστροφή στην κορυφή
PREDATOR

Ένταξη: 13 Νοέ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 07 Μάρ 2015

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ, 2011 3:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν εξαιρέσουμε το οτι το τρέχω με χαμηλά γραφικά (λόγω κάρτας), και εγώ δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα με το Aegean so far.
panpan
Moderator
Moderator

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 08 Φεβ 2017
Τόπος: Βύρωνας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ, 2011 6:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχουν βελτιώσεις στο mp?

Ένταξη: 11 Αύγ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Νοέ 2015

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ, 2011 7:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιτέλους, συνάδελφοι! Καλορίζικο!

Οι κάρτες μας δε δουλεύουν πια σε λειτουργία εξομοίωσης του DirectX 7, τα νέα εφφέ του DX9 τα σπάνε (αν και το blur από τη θερμότητα του κινητήρα είναι λίγο υπερβολικό), έχουμε εφφέ φωτισμού HDR (ποιος να το 'λεγε!), τα πάντα τρέχουν αρκετά πιο γρήγορα...

Και ακόμα σημαντικότερα, οι AMD δεν έχουν πρόβλημα να το τρέξουν. Laughing Αφήνω λοιπόν πίσω το FreeFalcon, με το οποίο είχα καταδικαστεί να συνυπάρχω μέχρι σήμερα λόγω HD 4890.

Έχω όμως τρεις ερωτήσεις:

1) Είναι καλύτερα να ενεργοποιήσω το anisotropic filtering μέσα από τις ρυθμίσεις του Falcon ή από τις ρυθμίσεις της κάρτας μου;

2) Στις ρυθμίσεις χειρισμού, δε μπορώ να κινήσω την κάμερα στο τρισδιάστατο πιλοτήριο (view "3" δηλαδή) με το HAT switch, παρά μόνο στο 2D (view "2") και στις εξωτερικές κάμερες. Τι πρέπει να επιλέξω στην καρτέλα "ADVANCED" για να δουλέψει; Το χειριστήριό μου είναι το T. Flight HOTAS X της Thrustmaster.

3) Διαβάζω ότι πολλοί τρέχετε το θέατρο επιχειρήσεων Aegean 4 στο νέο BMS. Μπορώ να το κατεβάσω αυτό το theater από κάπου μόνο του; Δε χρειάζομαι το επίσημο setup, αφού το νέο BMS δε θέλει το OF 4.7 για να τρέξει, και ούτως ή άλλως μέχρι σήμερα πετάω single.
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Επιστροφή στην κορυφή
xrhstaras

Ένταξη: 15 Νοέ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 31 Οκτ 2014
Τόπος: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 3:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλορίζικο!!! Πήρε 3-4 χρόνια ζωής ακόμα, το Falcon!

beer

Kαλές e-πτήσεις..!
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot

Ένταξη: 11 Απρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 18 Σεπ 2016
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΑ
Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 8:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xrhstara και παραπανω μην σου πω... Τοσα θα κανουμε να το πεταξουμε σωστα.. χεχεχεχε

"ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΕΩΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
thanosc

Ένταξη: 10 Αύγ 2009
Τελευταία Επίσκεψη: 24 Μάι 2012

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 8:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gerodinis έγραψε:
1) Είναι καλύτερα να ενεργοποιήσω το anisotropic filtering μέσα από τις ρυθμίσεις του Falcon ή από τις ρυθμίσεις της κάρτας μου;

Από το Falcon. Στην κάρτα άστο στο χειρισμό από την εφαρμογή.

gerodinis έγραψε:
2) Στις ρυθμίσεις χειρισμού, δε μπορώ να κινήσω την κάμερα στο τρισδιάστατο πιλοτήριο (view "3" δηλαδή) με το HAT switch, παρά μόνο στο 2D (view "2") και στις εξωτερικές κάμερες. Τι πρέπει να επιλέξω στην καρτέλα "ADVANCED" για να δουλέψει; Το χειριστήριό μου είναι το T. Flight HOTAS X της Thrustmaster.

Παίζει μια χαρά είναι θέμα δικών σου ρυθμίσεων. Δε το έχω μπροστά μου τώρα για να σου πω.

gerodinis έγραψε:
3) Διαβάζω ότι πολλοί τρέχετε το θέατρο επιχειρήσεων Aegean 4 στο νέο BMS. Μπορώ να το κατεβάσω αυτό το theater από κάπου μόνο του; Δε χρειάζομαι το επίσημο setup, αφού το νέο BMS δε θέλει το OF 4.7 για να τρέξει, και ούτως ή άλλως μέχρι σήμερα πετάω single.

Ναι μπορείς από το forum της BMS. www.benchmarksims.org
Επιστροφή στην κορυφή
panpan
Moderator
Moderator

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 1:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα σε win 7 64 bit δεν τρέχει καν

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 16 Ιούλ 2017
Τόπος: ELEFSINA - GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 3:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα τρέχει αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στον Public BMS Server

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 6:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panpan έγραψε:

πάνε στον configurator και αποεπέλεξε την επιλογή που έχει για το intromovie.
Αν έδινες κάποιες παραπάνω πληροφορίες ίσως να μπορούσαμε να βοηθήσουμε παραπάνω.
Δηλ τι hardware εχεις και τι ακριβώς σου κάνει?
Επιστροφή στην κορυφή
thanosc

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sungsam έγραψε:
Εμένα τρέχει αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στον Public BMS Server

Με τις πόρτες είμαστε οκ?
2934
2935
2936
2937

Firewall?
Antivirus?
Total web security programs?

Και εμένα μου το έκανε χθες... και με ένα απλό restart και antivirus απενεργοποίηση έστρωσε.
Ο public επίσης θέλει IVC.
Επιστροφή στην κορυφή
sungsam

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 16 Ιούλ 2017
Τόπος: ELEFSINA - GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 9:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έλα το βρήκα και πόσταρα την λύση στο BMS forum ! Αν ήταν οι πόρτες δεν θα λειτουργούσε ούτε το OF.

Ok I have It resolved finally !

If you have UAC (User Account Control) at Windows 7 activated then this is the reason !
BMS4 need to open IVC client/Server, every time you try to connect online.
In order the IVC client/Server to open from BMS call, It needs to run with administrative privilages.

So, either disable UAC (not recomented at all)
or

- go to x:\Falcon BMS 4.32\Bin\x86\IVC
- right click IVC client.exe and IVC Server.exe
- select compatibility and check Run this program as administrator
- select Change settings for all users and check Run this program as administrator

the above must be done for both IVC client/Server executables !

http://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?5437-Can-t-connect-to-server.&p=68951&viewfull=1#post68951
Moderator
Moderator

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ, 2011 11:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanosc έγραψε:
panpan έγραψε:

πάνε στον configurator και αποεπέλεξε την επιλογή που έχει για το intromovie.
Αν έδινες κάποιες παραπάνω πληροφορίες ίσως να μπορούσαμε να βοηθήσουμε παραπάνω.
Δηλ τι hardware εχεις και τι ακριβώς σου κάνει?

Ευχαριστώ το έφτιαξα πριν δω το ποστ, έφταιγε το ότι δεν εγκατέστησα το ffdshow Smile
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 4 από 8

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials