(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

BMS 4 RELEASED!!!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Πακέτα Αναβάθμισης Falcon 4.0
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot

Ένταξη: 15 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 02 Απρ 2017
Τόπος: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E
Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 7:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε εμένα με Kaspersky Antivirus 2011 δεν έχει παρουσιάσει τίποτα παρόμοιο
Moderator
Moderator

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 08 Φεβ 2017
Τόπος: Βύρωνας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 8:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και παλιότερα χτυπάγαν antivirus και δεν είχε ποτέ κανείς πρόβλημα...

Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 9:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμένα μόλις μου το έβγαλε. Μέχρι και πριν από 5 λεπτά, όσες φορές το έτρεχα, δεν είχα καμία ένδειξη trojan. Τώρα, και ενώ πήγα να μπω στο folder του BMS μου το έβγαλε

Ένταξη: 10 Αύγ 2009
Τελευταία Επίσκεψη: 24 Μάι 2012

Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 11:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε εμένα με Norton δε μου βγάζει τπτ αλλά καλού κακού πλέον το έχω βάλει να μη σκανάρει ότι τρέχει από τον φάκελο για λόγους ταχύτητας...

Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 2:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ότι διαπίστωσα, το Kaspersky διέγραψε το launcher.exe, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τρέξω το BMS. Διαδικασία -> Αποκλεισμός από την έρευνα που κάνει το Kaspresky του φακέλου εγκατάστασης του BMS, απεγκατάστασή και επανεγκατάστασή του

Ένταξη: 11 Αύγ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Νοέ 2015

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ, 2011 5:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εμένα αυτό μου έκανε, anka... Άρα πρόκειται για "λάθος συναγερμό". Τελικά τσάμπα η ανησυχία.

Θα εγκαταστήσω πάλι το BMS και αυτή τη φορά θα βάλω το launcher στις εξαιρέσεις του Kaspersky.
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Επιστροφή στην κορυφή
gerodinis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 1:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OK. Έβαλα το Launcher στις εξαιρέσεις και τώρα δουλεύει κανονικά. Μου λέει και πάλι το Kaspersky ότι είναι trojan, αλλά δεν το σβήνει και το αφήνει να τρέξει.
there's not any.
Επιστροφή στην κορυφή
Shadow

Ένταξη: 08 Μάρ 2010
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Δεκ 2015

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 4:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα μου λαγγαρει σαν να εχει 10-15 fps (δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να τα δειχνει) ακομα και με χαμηλα γραφικα. Καμμια ιδεα;
DualCore 1.86
Ati 1Gb 5450
2Gb RAM

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 5:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν συνάδελφοι, συνεχίζω να έχω πρόβλημα με την κάμερα. Ενώ στα CONTROLS αναγνωρίζει το HAT switch κανονικά (ως POV: Up, POV: Down κτλ.), αυτό δεν κάνει τίποτα στο τρισδιάστατο πιλοτήριο, που είναι και το default view όταν ξεκινάμε την πτήση.

Στο δισδιάστατο πιλοτήριο και στις εξωτερικές κάμερες δουλεύουν όλα ρολόι. Στο τρισδιάστατο, ΔΕΝ... και σαν να μην έφτανε αυτό, ούτε με το αριθμητικό πληκτρολόγιο μπορώ να κινήσω την κάμερα. Βλέπω μόνο το HUD.

Δε μπορώ να κάνω τις εκπαιδευτικές αποστολές, επίσης λόγω κάμερας. Αντί να εστιάζει στα όργανα που γράφει το κείμενο, κάνει ένα zoom προς το HUD και μετά επαναφέρεται στο κανονικό πεδίο όρασης.

Τονίζω ότι το χειριστήριό μου είναι το T. Flight HOTAS X, δεν έχει συνοδευτικό λογισμικό για να του περάσω νέο firmware και άλλα τέτοια Cougar-ίστικα Laughing. Μόνο ένα πρόγραμμα ονόματι "Thrustmaster Control Panel", όπου τα πάντα φαίνεται να λειτουργούν. Επίσης σε όσους εξομοιωτές το έχω δοκιμάσει, λειτουργούν κανονικά όλα τα κουμπιά και οι άξονες.

Οι ρυθμίσεις μου είναι οι ακόλουθες. Αν χρειάζεται να αλλάξω κάτι για να λειτουργήσει σωστά, ενημερώστε με.

Σημείωση για την ανωτέρω εικόνα:
Στις ρυθμίσεις του FOV και του Zoom, οι μόνες επιλογές που μου δίνει εκτός από το Keyboard είναι το "πετάλι" που έχει στο πίσω μέρος της η μανέτα του T. Flight, καθώς και η ροδέλα του ποντικιού.
there's not any.
Επιστροφή στην κορυφή
Merged: Τρι 13 Σεπ, 2011 9:49 pm by Anzac
From Topic (Game Setup's Μοιρών)
kostas_xalkida

Ένταξη: 11 Απρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 18 Σεπ 2016
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΑ
Ομάδες Μελών: 
[320FW Pilot ]
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 9:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι:

Ανοιγεις το Configuration στην αρχη του εξομειωτη.
Πας στην επιλογη Setting Hardware και ξεκλικαρεις τα Shaders.

"ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΕΩΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Merged: Τρι 13 Σεπ, 2011 10:29 pm by Anzac
From Topic (Game Setup's Μοιρών)
Iapetos

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 20 Μάι 2014

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 10:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sparta έγραψε:
Προσοχή τόσο στην αποσυμπίεση όσο και στην εγκατάσταση

το antivirus και το firewall κλειστά (τελείως)

Το περναμε απλα πανω απο το παλιο ?

Επιστροφή στην κορυφή
Splitted: Τρι 13 Σεπ, 2011 10:28 pm by Anzac
From Topic Επίσημο setup 320 Πτέρυγας Μάχης BMS 4.33 U3 (Game Setup's Μοιρών)
Anzac

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Οκτ 2017

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ, 2011 10:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stand alone setup ειναι Θοδωρή...σε άλλο φάκελο απο μόνο του , δεν ενοχλεί το παλιό
Επιστροφή στην κορυφή
gerodinis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ, 2011 8:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas_xalkida έγραψε:
Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι:

Ανοιγεις το Configuration στην αρχη του εξομειωτη.
Πας στην επιλογη Setting Hardware και ξεκλικαρεις τα Shaders.

Το δοκίμασα, Κώστα, και δεν άλλαξε κάτι. Η κάμερα δε λέει να κουνηθεί. Mad Προς το παρόν λοιπόν έχω κολλήσει στο 2D pit.
Χρησιμοποιεί κανείς άλλος το ίδιο χειριστήριο με εμένα;
there's not any.
Επιστροφή στην κορυφή
Διεγραμμένο Μέλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ, 2011 1:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EMF is coming ...... ...............................

http://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?5950-east-mediterranean-front-theater-(emf)-theater

ετοιμαστητε για πολυ και ΓΑΜΩ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
sisifos

Ένταξη: 17 Ιούλ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 01 Νοέ 2011

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ, 2011 8:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gerodinis έγραψε:

Το δοκίμασα, Κώστα, και δεν άλλαξε κάτι. Η κάμερα δε λέει να κουνηθεί. Mad Προς το παρόν λοιπόν έχω κολλήσει στο 2D pit.

Δοκίμασες με το mouse? Δεξί κουμπί του ποντικιού πατημένο και το κουνάς. Αν το πρόβλημα συνεχίζει ακόμα και με αυτόν τον τρόπο, εμένα μου μυρίζει πρόβλημα με TrackIR. Υποθέτω βέβαια πως εσύ δεν έχεις αλλά μήπως κάποια στιγμή εγκατέστησες κανένα Free Track ή κάτι παρόμοιο το οποίο τώρα αναγνωρίζει το BMS και μπερδεύεται?
Το λέω γιατί την συμπεριφορά που περιγράφεις την βλέπω μόνο όταν έχω ενεργοποιημένο το TIR μου.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials