BMS 4.32 και χερσαίες μονάδες

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
CHINOOK
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 23 Μαρ 2011, 15:13
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Δημοσίευση από CHINOOK »

Υπάρχει δυνατότητα με τη χρήση του editor του BMS4.32 να τροποποιήσει κανείς τα στοιχεία που συγκροτούν τις πρός χρήση χερσαίες μονάδες για μεγαλύτερο ρεαλισμό; 'Η ακόμη καλύτερα να δημιουργήσει νέες μονάδες (πχ στο AEGEAN να φτιάξουμε ελληνικές-τουρκικές μ/κ, τ/θ ή Α/Α μονάδες με την πραγματική τους σύνθεση; Είμαι ιπτάμενος της Α.Σ.,με ενδιαφέρει ο ρεαλισμός, νέος στο FALCON και παρακαλώ οι όποιες οδηγίες να απευθύνονται σε ... αρχάριους. Ευχαριστώ!
CHINOOK
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Καλώς όρισες Chinook. Για τα τεχνικά που ρωτάς θα σου πούν τα παιδιά που γνωρίζουν περισσότερα.

Οστόσο, δεν ξέρω αν γνωρίζεις αλλά τα ελικόπτερα δεν είναι human flyable στο Falcon. Mόνο μαχητικά δύνασαι να πετάξεις.
e-HAF Admin
CHINOOK
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 23 Μαρ 2011, 15:13
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Δημοσίευση από CHINOOK »

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πετάω το -φανταστικό-F-16 αν και έχω δοκιμάσει και τα λοιπά διαθέσιμα α/φ. Εδώ και καιρό, έχοντας ξεπεράσει τα της πτήσης, ναυτιλίας και βασικών διαδικασιών άφεσης όπλων, στήνω διάφορα σενάρια επιχειρήσεων στο Aegean Theater BMS v1.0. Άν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πως μπορούμε μέσω ΒMS 4.32 Editor να τροποποιήσεουμε τη σύνθεση των ground units θα βελτίωνε το ρεαλισμό. Έχω δοκιμάσει με προσθήκη elements και διαγραφή άλλων στα units. Κάνω save και στο Editor κρατά τις αλλαγές χωρίς να τις βλέπω στο παιχνίδι (που εξακολουθεί να μου δίνει την default σύνθεση των μονάδων όταν γίνεται addon αυτών στο σενάριο). Κάθε βοήθεια δεκτή. Ελπίζω να μπορέσω κάποια στιγμή να συμμετάσχω και σε online πτήσεις (για την ώρα περιορίζομαι σε ...βαρετές πολιτικές πτήσεις στον IVAO). Και πάλι ευχαριστώ.
CHINOOK
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ο Sparta λαμβάνει ;
e-HAF Admin
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

ο νακος εκανε κατι τετοια κολπα.. δεν θυμαμαι ποιο προγραμμα χρησιμποιουσε....
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
sparta
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευση από sparta »

CHINOOK έγραψε:Υπάρχει δυνατότητα με τη χρήση του editor του BMS4.32 να τροποποιήσει κανείς τα στοιχεία που συγκροτούν τις πρός χρήση χερσαίες μονάδες για μεγαλύτερο ρεαλισμό; 'Η ακόμη καλύτερα να δημιουργήσει νέες μονάδες (πχ στο AEGEAN να φτιάξουμε ελληνικές-τουρκικές μ/κ, τ/θ ή Α/Α μονάδες με την πραγματική τους σύνθεση; Είμαι ιπτάμενος της Α.Σ.,με ενδιαφέρει ο ρεαλισμός, νέος στο FALCON και παρακαλώ οι όποιες οδηγίες να απευθύνονται σε ... αρχάριους. Ευχαριστώ!
Ναι αλλά με όρια.

Υπάρχει το TACedit αλλά πρόσεχε γιατί πειράζει την Βάση και μπορεί να κάνεις ζημιά.
Καλό θα ήταν να πειραματιστείς σε 2ο computer ή τουλαχιστον backup του BMS πριν ξεκινήσεις τις κατσαβιδιές :wink:
Εικόνα
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

καθαρηστε το ποστ και βαλτε την συζητηση σε αλλη ενοτητα ωστε να ειναι καθαρος ο οδηγος
sparta
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευση από sparta »

GERAKI έγραψε:καθαρηστε το ποστ και βαλτε την συζητηση σε αλλη ενοτητα ωστε να ειναι καθαρος ο οδηγος
Δεν είναι μόνο οδηγός είναι παραπομπή για τα μέλη μας και σημείο συζήτησης για το θέατρο.

Ο οδηγός είναι εδώ /// Οδηγίες & λεπτομέρειες ΕΔΩ --> http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14437 ///

Εδώ μπορούμε να παραθέσει η κοινότητα οποιοδήποτε πρόβλημα συναντήσει στο Αιγαίο γιαυτό και είναι ξεκλείδωτο.
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

>topic splitted<
e-HAF Admin
Απάντηση