Δεν φαινεται το texture του αεροπλανου

Microsoft Flight Simulator Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
mamosx
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 14:17
Τοποθεσία: Κρητη, Καστελι πεδιαδος

Δεν φαινεται το texture του αεροπλανου

Δημοσίευση από mamosx »

γεια σας ,
αφου κανω την εγκατασταση του νεου αεροπλανου στο φακελο μετα οταν ανοιγω το fsx κ το επιλεγω
μου το βγαζει ασπρο ολο χωρις texture...μηπως φταιει οτι δεν κανω αντιγραφη κ το texture του αεροπλανου
στο γενικο φακελο για texture ?


Εικόνα
the_ripper
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2011, 16:15

Δημοσίευση από the_ripper »

στο φακελο του αεροπλανου πρεπει να ειναι οι φακελοi
που εχουν τα textures και μεσα στο aircraft.cfg λεει ποιον θα χρησημοποιησει καθε εκδοση του μοντελου , αν δεν του λεει απο ποιον θα παρει textures τοτε θα το διχνει κενο
ή μπορει να μην ειναι το texture που εχεις για αυτο το μοντελο
Εικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

τα stock texture του αεροσκαφους δουλευουν κανονικα? γιατι αν δουλευουν κανονικα τοτε δεν περασες σωστα καποιο προσθετο texture επισεις, το συγκεκριμενο αεροσκαφος πρεπει να ειναι το MD-11 της pmdg. τα textures περνιουνται σχετικα ευκολα αρκει να κανεις αυτα που λενε οι οδηγιες.. επισεις αν το κατεβασες σπασμενο ψαξε για μια καλητερη εκδωση.. το ειχα κ εγω για κατι φεγγαρια το συγκεκριμενο και λειτουργουσε μια χαρα...
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

Κατα πάσα πιθανότητα έχεις επιλέξει DX10 γραφικά στις επιλογές του FSX και τα textures του αεροπλάνου είναι σε DX9 γι΄αυτό τα βλέπεις άσπρα.Αν αποεπιλέξεις την επιλογή DX10 preview και επανεκκινήσεις το FSX λογικά θα στα δείξει κανονικά.
Πρέπει να προσέχεις τα readme που περιέχουν τα αρχεία που κατεβάζεις. Τα γράφουν αυτά.
Ειδάλλως αν δεν είναι αυτή η περίπτωση πιθανόν ο φάκελος textures να μην υπάρχει μέσα στο φάκελο του αεροπλάνου.
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
mamosx
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 14:17
Τοποθεσία: Κρητη, Καστελι πεδιαδος

Δημοσίευση από mamosx »

Επισης το ιδιο γινοταν κ για το boeing 777 και οταν το επελεγα απο τη λιστα μου εβγαζε ενα παραθυρο για τον εκδοτη για καποιο αρχειο dll. κ ελεγε "εκτελεση" , "να μην γινει εκτελεση" εγω πατουσα το πρωτο κ φυσικα εβγαινε λευκο το αεροσκαφος.
Ευχαριστω παντως παιδια !!
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

Διορθώθηκε το πρόβλημα δηλαδή;
Αν ναι τι έφταιγε τελικα;
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Απάντηση