Επιστροφή μετά από καιρό

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Petranf

Επιστροφή μετά από καιρό

Δημοσίευση από Petranf »

Χαιρετώ την Ελληνική κοινότητα της Ελληνικής εικόνικής αερομαχίας.
Με λένε Πέτρο, μένω κοντά στην Χαλκίδα και μετά απο 5-6 χρόνια αποφάσισα να ασχοληθώ ξανά με το Falcon. Εκείνη την εποχή πεταγα στην grof για την οποία με λύπη διαπίστωσα οτι δεν υφίσταται πλεον (ή κάνω λάθος?).
Τελος πάντων , το μικρόβιο δεν εφυγε μετά από τόσο καιρό και μετά από αναζήτηση διαπίστωσα ότι το επιπεδο της εικονικής εξομοίωσης έχει κάνει τεράστια άλματα. Τα γραφικά στο BMS είναι καταπληκτικά και είναι πλέον πολύ έυκολο να φτιάξεις panels (MFD, RWR κλπ). Η μεγάλη ζημιά που έπαθα ήταν όταν είδα το cockpit του (παω στοιχημα) γνωστού σας Γιαννη Παπαιωαννου.
Ειμαι πλεον εδώ για να ξαναμπω στα κόλπα. Αρχικός μου στόχος είναι να εξοπλισθώ με stick και trackir (μην με ρωτατε για toν εξοπλισμο που ειχα παλια... η υποθεση ποναει). Επειδή όμως δεν ειναι το κύριο μου χομπυ και η εποχη δεν ευννοει και τοσο το κλεισιμο στο σπιτι, σε πρωτη φαση αναζητω μεταχειρισμενο εξοπλισμο. Αν καποιος ειναι διατεθειμένος να αναβαθμισει τον εξοπλισμο του, ας με ενημερώσει.

Εύχομαι καλες εικονικές πτησεις.
Πέτρος
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Πέτρο καλώς ήρθες...

Για την GRof θα σε γελάσω και εγώ έλειπα από τα Ελληνικά online δρώμενα εδώ και χρόνια...

Κολημένος με την e-HAF από τα γενοφάσκια της... :lol:

Η οποία χάρη στο έμψυχο δυναμικό της παραμένει παρούσα, ως το σταθερό λιμάνι.

Ναι όντος το BMS έχει ξεφύγει αρκετά...
Όπως και η e-HAF πιστεύω... Η παρέα έχει μεγαλώσει αρκετά και πολλές αλλαγές και πολλές νέες ευχάριστες εκπλήξεις σε περιμένουν.

Θα χαρούμε να σε δούμε και από κοντά στον εικονικό αέρα...

Φτιάξε τον εξοπλισμό σου και έλα...
Arty out...

Εικόνα
Απάντηση