Παλιο-νέουρας

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Maniac

Παλιο-νέουρας

Δημοσίευση από Maniac »

Χαιρετώ άπαντες!
Είμαι νεό μέλος σας βρήκα μέσα από προτάσεις φίλων, πολύ καλή δουλειά κάνετε! Γι'αυτό γράφτηκα κι ελπίζω να μπορέσω κάποια στιγμή να πετάξω κι εγώ μαζί σας!
Πάντα μου άρεσε η εξομοίωση , είμαι παλιός χρήστης υπολογιστών και θυμάμαι ακόμα το Falcon όταν πρωτοβγήκε. Όπως και τα F18-Interceptor , F-19 Stealth Fighter , Tornado κ.ά.
Έπαιζα με ποντίκι - πληκτρολόγιο ή arcade joystick στην καλύτερη και πάντα με πολύ αδύναμους υπολογιστές οπότε ποτέ δεν έπαιξα σωστά κανέναν τίτλο.
Αποφάσισα να το κάνω τώρα!
ΥΓ. Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή χειριστηρίου έχω κάποια υπόψιν όπως το CH Combatstick, Microsoft Sidewinder FF2, Thrustmaster T1600. Ειδικά για το Microsoft υπάρχει κάποιος που να το έχει χρησιμοποιήσει;
Για throttle και πετάλια μπορώ να χρησιμοποιήσω τιμονιέρα με τα πετάλια της;(έχω μία, είναι προγραμματιζόμενη) Θα το δοκιμάσω βέβαια και μόνος μου να δω τί μπορώ να κάνω αλλά τα πετάλια είναι απλό γκάζι φρένο, δεν ξέρω αν βολεύει.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Παρε για χειριστηριο, ή κατι σε hotas, δηλαδη χωρια μανεττα και χωρια χειριστηριο,
ή κατι που να εχει πανω στο χειριστηριο και μανεττα μαζι με rudder, hat switch και μπολικα κουμπακια για εξτρα λειτουργιες
e-HAF Admin
the_ripper
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2011, 16:15

Δημοσίευση από the_ripper »

Καλως ηρθες στην παρεα μας

για τα στικ που ρωτας αν εχει καποιος καποιο και δει το ποστ θα σου πει

εδω παιζουν πολλα x-52 ,Thrustmaster hotas cougar, Thrustmaster T-Flight Hotas X
Εικόνα
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Καλώς ήρθες.
Arty out...

Εικόνα
Maniac

Δημοσίευση από Maniac »

Τελικά πήρα ένα Microsoft Sidewinder Force Feedback 2 που βρήκα σε άριστη κατάσταση (δεν ξεχωρίζει από καινούριο, στο κουτί του) και σε άριστη τιμή, περίπου 20€. Θα αγόραζα τα CH Combat Flightsick + thruster κοντά στα 200€. Σκέφτηκα οτι στην χειρότερη να έχανα 20€ αλλά θα μείνω με αυτό! Δεν βλέπω να έχει κάποιο πρόβλημα απόκρισης, μάλιστα στις ρυθμίσεις βάζω deadzone μηδέν και λειτουργεί όπως,νομίζω, οτι θα έπρεπε.

Τώρα μένει να μάθω να πετάω το F-16! :oops: :P
Απάντηση