EMF

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
coursaros
BANNED
BANNED
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 14:22

Δημοσίευση από coursaros »

ε ναι ..ας αφησουμε λοιπον την ομαδα του emf να κανει οτι κάνει και ας ασχοληθουμε εμείς με τα δικά μας.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

panpan έγραψε:Coursaros απότι έχω δει ασχολείσαι αρκετά με modding στο OF. Γιατί δεν έρχεσαι σε επαφή με το EMF για να βοηθήσεις; Μία χείρα βοηθείας είναι πάντα ευπρόσδεκτη!
Η e-HAF ήταν η πρώτη που έδωσε μέλη με γνώσεις για να βοηθήσουν στο αντικείμενο του θεάτρου.
Εάν ξανα ζητούσαν κόσμο θα τους δίναμε ευχαρίστως.

Τώρα αν δεν θέλουν να έχουν επαφές....είναι δική τους επιλογή
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

coursaros έγραψε:ε ναι ..ας αφησουμε λοιπον την ομαδα του emf να κανει οτι κάνει και ας ασχοληθουμε εμείς με τα δικά μας.
ε ναι

δεν κοιταμε τα χάλια μας και τα προβλήματα μας, κοιτάμε πάντα των αλλονών....
e-HAF Admin
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

Μιας και αναφερθηκε το ονομα μου και να τονισω οτι επ' ουδενι τροπο ΔΕΝ παριστανω τον εκπροσωπο του ΕΜF αλλα ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ του ΕΜF παιρνω το θαρρος αν μου επιτρεπετε να κανω καποια πολυ μικρα σχολια σε μερικα post που βρηκα σημαντικα, μιας και διαβασα σχολαστικα 6 με 7 σελιδες περιπου.
Και για οσα παιδια δε με ξερουν να αναφερω οτι ειμαι 40 ετων γομαρι :lol: ασχολουμε 10 χρονια με το 3d modeling, digital compositing, video and sound editing , photoshop και δεκαδες αλλα προγραμματα αυτου του πεδιου, χομπιστικα παντα γιατι μου αρεσει αυτο που κανω.Ειμαι βεβαιος οτι το τελευταιο θα το εγραφαν και τα υπολοιπα μελη του EMF,αλλα το ιδιο σιγoυρα ισχυει και για εσας με οτι ασχολειστε :wink:
Ειμαι μελος του EMF αλλα και της e-HAF απο το 2004 και για καποιο διαστημα ειχα την τιμη να ειμαι και MOD της.

Ας παρουμε λοιπον τα πραγματα απ την αρχη με τη σειρα των post που γραφτικαν χωρις να αναφερθω στους λογους για τους οποιους η EMF Team κρατα low profile μιας και εχουμε αναφερθει εκτενως σε πολυ παλαιοτερα Threads.
Λοιπον
Baron-Rojo έγραψε:
Nekpap έγραψε:Καλό είναι το βιντεάκι...
Είδα στους τίτλους και τον Γιώργο, τον "Starserif", να εμπλέκεται στο θέμα! :shock:
Mήπως αυτός θα μπορούσε να μας δώσει κάποιες παραπάνω πληροφορίες;
Eπ!!Πατρίδα τι κάνουμε?

Βιντεάκι, ε? :lol: :lol: :lol: :lol:

Έλα πες την αλήθεια... Βιντεάρα ήθελες να πείς!!!!!

Σε κουράζει πολύ το σχολείο!Όχι τόσες ώρες μάθημα!!!!

Πάντος έχεις μια μανία να μάθεις περισσότερα για το Θέατρο!

Το έιχα ξανα πεί...Θα το ξανα πώ!

Υπάρχει το φόρουμ των παιδιών όπου μπορεί κανέις να μάθει ότι θέλει η τουλάχιστον ότι πρέπει να μάθει!!!

Για το OF4.7 δεν ξέρατε τα πάντα απο την αρχή....!!!Τυχαίο?Δεν νομίζω!!! 8)

Επίσης για τους άλλους συναδέλφους που σχολιάζουν τόσο ωραία....

Όχι άλλο Κάρβουνο...εεε δηλητήριο ήθελα να πώ!

Σεβαστήτε την δουλειά των παιδίων!!!

Στο τέλος θα τον τραβίξουν άσχημη κόντρα τον γαμπρό!!

Το νού σας!

Και κάτι ακόμα!Στους Ιταλούς έφτασαν τα παιδιά, που έιχαν μεράκι για δουλειά και όχι για ασχετα σχόλια!Εδώ πνήγεσαι απο το δηλητήριο!!!


Τα δέοντα απο την Γερμανία.....!!! :twisted:

ΥΓ. Εύγε στον Κουρσάρο για τα όσα είπε στο ποστ του!
Σωστα Nekpap ειχα μια μικρη συμμετοχη στο video της AMVI με το 3d intro στη αρχη.Περισσοτερα ομως Infos απ αυτα που σου δειχνει μια εικονα πως θα μπορουσα να δωσω? :D

ΑΑΑ ρε Γιωργαρε σε ευχαριστουμε :D
sungsam έγραψε::evil: καλά ,,,, άμα βγει σφυριχτέ το μου γιατί εγώ εκείνη την εποχή θα φτιάχνω Aegean theater στο DCS F16C 52+ w JHMCS !

βλέπετε δεν είναι σημαντικό μόνο να βγει …. αλλά και το πότε .... για να μην πώ και το ποιός θα το παραλάβει ..... αντε γειά μας. :evil:
Χιλιοειπωμενο το σχολιο σου και απο προγεννεστερουσου, αλλα εμεις ειμαστε ακομα εδω και δουλευουμε, αυτοι εξαφανιστηκαν.
........." DCS F16C 52+ w JHMCS !"......ΧΜΜΜ??? Μηπως εχεις πληροφοριση μεσα απο την ομαδα μας για τα futures μας 8)
GRaecuS έγραψε:πολύ καλό το video!!
φαίνεται οτι έχει πέσει πολύ δουλειά στα αεροδρόμια.

μ'αρέσει πολύ που beta testing κάνει κανονική μοίρα και όχι οι devs που θα τους ξέφευγαν σίγουρα κάποια λάθη (από προσωπική εμπειρία).
Σωστος και ευστοχος οπως παντα!! :wink:
DAREDEVIL έγραψε:
Alexander έγραψε:EMF in collaboration with AMVI.

Δεν είστε υποχρεωμένοι να σας αρέσει η δουλειά κάποιων, όμως οφείλετε να τη σέβεστε. Και όποτε βγει το EMF θα μείνετε σταθεροί στην άποψη αυτού που θεωρείται τώρα καλύτερο;

Δεν ειπα τιποτα για κανεναν και σεβομε αυτους που με σεβοντε. Αν το εχετε καπιοι και γουσταρετε κρατιστετο και να το χερεστε αλλα μην δημοσιευετε τζαμπα υποσχεσεις, σαν τους πολιτικους μας. Ας μιλαμε για υπαρκτα πραγματα και του σημερα,αντε 6-12 μηνες μετα αλλα αυτο πια παραπαει.Δεν ζητησαμε να μας το χαρισουν , να αναβαθμιστουμε θελουμε σε κατι καλητερο απο αυτο που εχουμε και αγαπαμε. Τι να το κανω εγω οταν τα χερια μου αντι για το Stick κρατανε το π για να παω απο την τραπεζαρια στο σαλωνι.


Η αποψη ειναι προσωπικη και δεν αντιπροσοπευει αλλα μελη της e-HAF.
Εμεις εχουμε τον προσοπικο μας EMFBMSιστα τον Coursaros που εχει ριξει τρελη δουλεια για παρτη μας και τον ευχαρισω παρα παρα πολυ γιαυτο Μηχαλη :flares: :Spooky: και τοσο καιρο γκρινιαζουμε αλλα με OF 4.7 την βγαζουμε απο το τιποτα ειμαστε Super
Οποιος ειναι εξω απ τον χορο πολλα τραγουδια ξερει λεει ο σοφος λαος μας......αλλα και αυτη η αποψη ειναι προσωπικη!
DAREDEVIL έγραψε:
MicaGR έγραψε:Όσο καιρό είμαι στην eHaf και διαβάζω για το EMF έχω δει 2 πράγματα.

Το πρώτο ήταν ΟΤΑΝ δεν ανακοινώνανε κάποιο νέο ή δεν σηκώνανε κάποιο βίντεο να παρουσιάσουν το έργο που είχαν φτιάξει μέχρι εκείνη την περίοδο, και

Το δεύτερο είναι τον τελευταίο καιρό που ξεκινήσανε να παρουσιάζουν το έργο τους σε μορφή βίντεο. Που προσωπική μου άποψη, όσα έχω δει είναι υπέροχα και δείχνουν το καθένα με δικό του τρόπο, το έργο που έχει γίνει.

Και στις δυο περιπτώσεις τους κράζατε και βγάζατε ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ, μια χωλή για την καθυστέρηση της παράδοσης αυτού του project. ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ το κάνετε αυτό?

Στην μεν πρώτη περίπτωση λέγατε οτι σας αφήνουν απ έξω και δεν ξέρετε τι κάνουν και το κρατάνε για πάρτη τους.
Και στην δεύτερη που δείχνουν τι έχουν κάνει πάλι τους κράζετε για το τι δείχνουν στα βίντεο και ΠΑΛΙ οτι το κρατάνε για πάρτη τους.

ΛΑΘΟΣ!!! Μάθετε να έχετε υπομονή.

Δείτε το μεταφορικά....

Το project EMF είναι σαν μια καλή ταινία.
Τι θέλω να πω.... Μια καλή ταινία για να βγει στους κινηματογράφους, θέλει ΧΡΟΝΟ, ΥΠΟΜΟΝΗ, ΔΟΚΙΜΕΣ, και ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Κάτι που γίνεται και με τα παιδιά του EMF.
Επίσης μια ταινία λίγο πριν βγει στις αίθουσες, βλέπουμε διάφορα trailer. Κάτι που βλέπουμε και τώρα απ τα παιδιά του EMF.

Για σκεφτείτε το λίγο...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ στα παιδιά και στο έργο τους!




δεν θα το συνεχισω αλλο γιατι εχει γινει απειρες φορες και δεν εβγαλε ουτε σε αρνητηκα ουτε σε θετικα αποτελεσματα.Οσο για την υπομονη ο καθε ανθρωπος εχει και τα ορια του στο ΠΟΣΟ υπομονη θα κανει.
Και για τις ταινιες που μαλον δεν παρακολουθεις θα επρεπε να ξερεις οτι τρειλερ δινουν οταν η ταινια ειναι ιδη γυρισμενη και ειναι στο σταδιο κοψιμο ραψιμο δεν σου δειχνουν οτι τωρα ψαχνουν το καστ τιν συμφονια για τα λεφτα κτλ και ττο 95%
οταν λενε ημερομινια προβολης κανουν την προβολη δεν καθαριζουν το Σινεμα
την καλημερα μου και σε σενα
MicaGR σε ευχαρηστουμε για τα σχολια σου.Μας δινουν δυναμη να συνεχησουμε το εργο μας :wink:

DAREDEVIL μιας και το γυρισες στο κινηματογραφικο να σου πω οτι εγω ειχα στον σκληρο μου teaser video για το "Lords of the Rings" 2 η 3 Χρονια πριν αρχισει να βγαινει στα forum η ειδηση οτι βγαινει ταινια.Τωρα για το πως ....ειναι μια αλλη ιστορια 8) Anyway.Tα βιντεακια που εχω φτιαξει εγω και αλλα παιδια σε καμια περιπτωση δε θεωρουνται Official.O σκοπος τους απλα ειναι να δειξουν οτι γινετε ΕΡΓΟ!!
Cipher έγραψε:Γιατί αγχώνεστε δεν μπορώ να καταλάβω; Τα παιδιά του EMF αποφάσισαν να συνεργαστούν και να μοιραστούν την μέχρι τώρα υπέροχη δουλειά τους με τους AMVI. Μάλιστα βγάλανε και βιντεάκι.. Τι συζητάμε ακριβώς δεν έχω καταλάβει; Αν είναι καλό ή πότε θα το πάρουμε εμείς ή αν είναι καλύτερο από ότι έχει κάνει ο μιχάλης;

Μπείτε ts για πτήσεις με ότι έχουμε (που μας αρκεί και μας αρέσει) και ας αφήσουμε τις φιλοσοφικές συζητήσεις θα πρότεινα εγώ... :) Όποιος δεν του κάνει ότι έχουμε, και δεν μπορεί να περιμένει μέχρι να εμφανιστεί κάτι καλύτερο, η πρόταση μου είναι η εξής:

http://www.amvi.it/index.php?idx=iscrizione

Καλημέρα :)
Σωστος και φιλοσοφιμενος ο φιλος.Δε χρειαζετε να σχολιασω τιποτα!!!

GRaecuS έγραψε:Μ'άρεσε η μεταφορά και ρωτάω,
@daredevil: αν βγεί τελικά η ταινία και είναι καλή, θα πας να την δείς ή όχι επειδή άργησε?

Με λίγα λόγια, ΟΤΑΝ βγεί το EMF και ΑΝ είναι καλύτερο από το υπάρχον που πετάς, θα το χρησιμοποιείς ή θα του κρατάς κακία που άργησε?

Αν ναι, κρίνε την δουλειά που γίνεται και όχι τον χρόνο (από την στιγμή που δεν βοηθάς κιόλας)
Αν όχι, συνέχισε έτσι.
Αν πω ΑΚΡΙΒΩΣ θα γινω υπερβολικος??
Anzac έγραψε:Παιδιά μην αγχώνεστε !!!

Όταν βγεί με το καλό το EMF δεν θα υπάρχει e-HAF.

Οπότε τι σκάτε ;
Συζητηση να γινετε μιας και δε πεταμε εεε??? :lol: :lol: :lol:
anka έγραψε:Άσχετα από το θα υπάρχει (ή όχι) e-HAF, θέλω να ρωτήσω κάτι απλό όλους αυτούς που αγωνιούν (πραγματικά πολύ επιεικής η έκφραση) για τον χρόνο release του EMF. Έχετε υπογράψει κανένα συμβόλαιο με τους devs του EMF για το πότε (και το αν) θα βγει public; Αν πράγματι έχετε υπογράψει κάποιο τέτοιο συμβόλαιο, ποια ήταν η σχετική ημερομηνία; Ποιες ήταν οι ρήτρες σε περίπτωση μη τήρησης των όρων του συμβολαίου; Αν δεν τηρήθηκαν οι όροι του συμβολαίου, γιατί δεν απαιτήσατε τις νόμιμες (από το συμβόλαιο) ρήτρες;
Αντί να αναλώνεστε στις ερωτήσεις του στυλ "πότε θα βγει", "γιατί δεν το βγάζουν" και άλλες παρόμοιες, μπορείτε: α) αν έχετε τον απαραίτητο χρόνο και τις γνώσεις να αιτηθείτε να ενταχθείτε στην ομάδα εξέλιξης (πάντα ένα χέρι βοηθείας, είναι ευπρόσδεκτο), β) αν δεν έχετε είτε τον χρόνο, είτε τις γνώσεις, ένα "χτύπημα στην πλάτη" του στυλ ¨καλό κουράγιο, ή καλή δύναμη" στα παιδιά του EMF θα είναι πάντα ευπρόσδεκτο εκ μέρους τους
my 2 (more or less) cents
:lol: :lol: Αυτη τη στιγμη ειμαστε σε επαφες και συνεννοησεις με το Επαγγελματικο Επιμελητηριο. :lol:
Anka τα ειπες ολα αντι για μενα :wink:
PREDATOR έγραψε:
anka έγραψε:β) αν δεν έχετε είτε τον χρόνο, είτε τις γνώσεις, ένα "χτύπημα στην πλάτη" του στυλ ¨καλό κουράγιο, ή καλή δύναμη" στα παιδιά του EMF θα είναι πάντα ευπρόσδεκτο εκ μέρους τους
my 2 (more or less) cents
+100000
Same for you my friend :wink: Σωστος!!!!
gerodinis έγραψε:
anka έγραψε: Έχετε υπογράψει κανένα συμβόλαιο με τους devs του EMF για το πότε (και το αν) θα βγει public; Αν πράγματι έχετε υπογράψει κάποιο τέτοιο συμβόλαιο, ποια ήταν η σχετική ημερομηνία; Ποιες ήταν οι ρήτρες σε περίπτωση μη τήρησης των όρων του συμβολαίου; Αν δεν τηρήθηκαν οι όροι του συμβολαίου, γιατί δεν απαιτήσατε τις νόμιμες (από το συμβόλαιο) ρήτρες;
Όντως οι καθυστερήσεις στην παράδοση του έργου είναι ανεπίτρεπτες και ποινικά κολάσιμες. Για τους devs περιμένουμε να οριστεί τακτική δικάσιμος για παραμέληση καθήκοντος.
Ηδη ο Παπακωσταντινου μας εχει στο ματι :lol: ...Αλλσ δεν περνανε σε μας οι RAMBO του ΣΔΟΕ :twisted:
gerodinis έγραψε:
Alexander έγραψε:EMF in collaboration with AMVI.
Ξεπούλημα της παροχής θεάτρων επιχειρήσεων στους Ιταλούς μεγαλοεργολάβους. Θα το επιτρέψουμε; :lol:
Δυστυχως υπηρχε ποινικη και οικονομικη ρητρα στο συμβολαιο με την AMVI αν δεν εμπαινε η συγκεκριμενη φραση!
:lol: :lol: :lol:
Anzac έγραψε:Τελικά ένα θέατρο, μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα απο όσα υπόσχεται.

α. Μπορεί να διαλύσει μια ομάδα
(λόγο τότε ΑΤΟ, διαλύθηκε ολόκληρη VHAF)

β. Μπορεί να ασκήσει ψυχολογική βία
(Ψυχολογικες Επιχειρήσεις)

γ. Σου ανοίγει την όρεξη

δ. Φέρνει γκρίνια

ε. κλπ κλπ
Αυτο ειναι θεμα προοπτικης , χειρισμων , ποιοτητας και ποσοτητας μελων Τιμο.Οχι Θεατρων.Το θεμα ειναι ομως πως βλεπεις το ποτηρι.Μισοαδειο η μισογεματο?Εμας στην EMF μας αρεσει να το βλεπουμε παντα μισογεματο!
gerodinis έγραψε:
sungsam έγραψε: Όταν θα υπάρξει κάποιο παράλληλο ανταγωνιστικό "προϊόν" είναι προς όφελος της e-Haf να το υποστηρίξει ταυτοχρόνως, έτσι αποφύγει καυγάδες και διαζύγια. Οι νόμοι της "ελεύθερης αγοράς" θα αποφανθούν για το μέλλον.

Αν νομίζετε ότι λέω μπούρδες κοιτάτε κάτω από την μύτη σας. Η e-HAF υποστηρίζει OF και AF. O καθένας επιλέγει ότι θέλει, αλλά εξακολουθεί να είναι μέλος στην παρέα μας. Στο τέλος επιβιώνει το καλύτερο "Προϊόν".
Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να δεσμευτεί η e-haf βεβαίως να χρησιμοποιήσει το EMF ως μέρος του επίσημου setup όταν θα βγει. (Αυτά τα κανονίζει ο admin). Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο γράφοντας "να το υποστηρίξει".
Βέβαια αυτό προσωπικά δε με αφορά, μιας και το βλέπω από τη σκοπιά του single player και όχι της "κοινότητας".
Θέλω να πω, η ανάπτυξη του EMF ξεκίνησε με σκοπό να χρησιμοποιηθεί ως επίσημο setup από την e-haf; Και αν τελικά για τον ένα ή τον άλλο λόγο η e-haf δεν το δεχτεί, τι θα γίνει; Θα πουν "αποτύχαμε, δεν τους άρεσε το θέατρο";

Για να γίνω κατανοητός (για μια φορά), εννοώ ότι η χρήση του EMF από την e-HAF ως ομάδα δε νομίζω ότι αποτελεί αυτοσκοπό. Έχουν βγει πολλά θέατρα για τη μία ή την άλλη έκδοση του Falcon και ο καθένας διαλέγει και χρησιμοποιεί όποιο του αρέσει. Και αν είναι όντως καλό το EMF, λογικά οι simmers θα το... τιμήσουν, πολύ πιθανόν και η e-HAF. Από την άλλη αν για τον ένα ή τον άλλο λόγο η e-HAF το απορρίψει, αυτό δεν αλλάζει κάτι. Θα παραμείνει ένα πολύ καλό theater.

Επειδή πάντως, όπως έγραψα αρχικά, εμένα με νοιάζει το single player, όταν βγει θα το κατεβάσω. :P Όλα κι όλα.

Τώρα γιατί τσακωνόμαστε που αργεί να βγει... είναι πραγματικά γελοίο και δεν πρόκειται να μας οδηγήσει πουθενά ο διαπληκτισμός. ΟΤΑΝ βγει, ας διαμαρτυρηθούμε όσο θέλουμε. 8)


Υ.Γ.

"Coming out when it's done", όπως είπαν και κάποιοι άλλοι.
(Πλάκα κάνω, μη βαράτε κύριοι! :P )
Σωστος και σε αυτο!!
PREDATOR έγραψε:Τα πράγματα είναι απλά....Για ΑΛΛΗ μια φορά διυλίζετε τον κώνωπα... ΤΟ EMF θα είναι Γ......Ο! Δεν έχω καμιά αμφιβολία περί τούτου... Το σε ποιόν θα αρέσει και σε ποιόν όχι είναι ΣΧΕΤΙΚΟ... Απλά θα έρθει μια μέρα -σύντομα- στην ''ζωή'' μας και απλά κάποιους θα ικανοποιήσει και κάποιους όχι.

Προσωπικά το αναμένω -και ΘΑ το αναμένω- ΔΙΑΚΑΩΣ, γιατί θα με ικανοποιεί ΠΛΗΡΩΣ σε ό,τι θέλω να ''έχω'' στο game...

Το Ιδιο οπως και παραπανω :wink:
Οπότε ΚΑΚΩΣ το ''αναλύουμε'' ΞΑΝΑ για άλλη μια φορά, όπως προείπα... Ο καιρός γαρ εγγυς...
Το Ιδιο οπως και παραπανω :wink:
Αλλα μου φενετε βλεπεις πολυ Λιακοπουλο :lol: :lol: :lol: :lol:
coursaros έγραψε:
PREDATOR έγραψε:Τα πράγματα είναι απλά....Για ΑΛΛΗ μια φορά διυλίζετε τον κώνωπα... ΤΟ EMF θα είναι Γ......Ο! Δεν έχω καμιά αμφιβολία περί τούτου... Το σε ποιόν θα αρέσει και σε ποιόν όχι είναι ΣΧΕΤΙΚΟ... Απλά θα έρθει μια μέρα -σύντομα- στην ''ζωή'' μας και απλά κάποιους θα ικανοποιήσει και κάποιους όχι.

Προσωπικά το αναμένω -και ΘΑ το αναμένω- ΔΙΑΚΑΩΣ, γιατί θα με ικανοποιεί ΠΛΗΡΩΣ σε ό,τι θέλω να ''έχω'' στο game...

Οπότε ΚΑΚΩΣ το ''αναλύουμε'' ΞΑΝΑ για άλλη μια φορά, όπως προείπα... Ο καιρός γαρ εγγυς...
bravo και κάτι ακόμα αν το EMF ήταν ήδη προς διανομή και το πέταγε η 320 e-haf έ ένα είναι το σίγουρο...πως το AF και το ΟF θα έμιαζαν ολίγο βαρετά
και μη ρεαλιστικά!

Το ξανάπα..σταματήστε να σχολιάζεται(με στυλάκι)...ευχαριστηθείτε το OF που έχετε και αφήστε το χρόνο να δείξει.. σε μια προσπάθεια που αξίζει!
Ελα μου Ντε...ελα ντε!!!! :D
coursaros έγραψε:Τίμο μου είναι η γνώμη μου και αυτό το πιστέυω βάση του χρόνου δουλειάς που έχει αφιερωθεί απο την EMF team.
δεν ξέρω κατα πόσο έχεται διαβάσει το αφιέρωμα που έγινε στο EMF απο έγκυρο περιοδικό του χώρου και τι θα περιλαμβάνει αυτό...Άστο!
Οπότε σαν απλός εικονικός χειριστής το αναμένω να βγεί και μπορώ να φανταστώ πως θα είναι ειδικά όταν έχει πάρει τόσο χρόνο η ολοκλήρωση του.
Το ΟF σαφώς το γουστάρω το θεωρώ αρκετά ρεαλιστικό για το σήμερα και αν είχαμε την ελευθερία να διορθώσουμε μερικά πραγματάκια data base θα ήταν ακόμα πιο ρεαλιστικό(αλλα στο σήμερα)
Το ΑF κατα την δίκή μου ταπεινή γνώμη δεν θέλω να το σχολιάσω γιατί το είδα και το άφησα καπάκι...
My Respect και εδω!!!
condor έγραψε:λες οτι
Το θέμα ειναι να το κατέχεις,να υπάρχει χρόνος και συμμετοχή
οσον αφορα το emf.. το κατεχουν τα παιδια αλλα δεν τους δινουμε τον χρονο..(που χρειαζονται) και δεν συμμετέχουμε κ ολας για να μειωθεί..
εδω δεν ξέρουμε ακριβή αριθμό ατόμων που δουλεύουν θέλετε να ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο?
Σωστος!!! :wink:
Το οτι υπαρχει λιγοστη πληροφοριση ειναι δικη μας αποφαση και δεν προσαπτουμε τπτ σε κανενας γιαυτο!!Η λεξη κλειδι που ειπες ειναι "δεν συμμετέχουμε"...αλλα ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΡΙΤΙΚΗ
καλοδεχουμενη και αυτη 8)
coursaros έγραψε:Εγώ την άποψη μου την έχω πεί πρόσφατα όσον αφορά το EMF.
Δέν έχει σημασία πόσοι δουλεύουν πάνω σαυτό, αλλά σημασία έχει και συμφωνώ πως όντος δεν τους δώθηκε ο σεβασμός και ο χρόνος ωστε να συμμετέχουμε, με πολλούς τρόπους.......
Και ξαναλέω πώς με την πρακτική χωσίματος,ειρωνίας και χλευασμού είναι αυτονόητω το γιατί δεν δωσαμε την ευκαιρία στην 320 να τοχει και να το δοκιμάζει!!ειναι απλά τα πράγματα.
Παρά ταύτα το project προχωράει και ειναι αδιάψευτο αυτό λόγω της χρήσης του απο τους Ιταλούς(κάτι που αναφέρθηκε και ειναι γνωστό) και προχωράει σταθερά με σκοπό την
τελειωποίηση του για να είναι ανταγωνιστικό αλλά και κατα την εποχή μας οσο πιο ρεαλιστικό γίνεται!!
Οπότε για ένα να είσται σίγουροι...οτι θα ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ..το μόνο αμφίβολω ειναι οτι δεν ξερω το ποιός θα το πετάει..
Προσωπικά το ανεμένω και περιμένω να βγεί..ως τότε όμως μια χαρά πετάω με το Open4.7 στο ελληνικό θέατρο που έχουμε και με όσα έχω προσθέσει :wink:
Δεν εχω να προσθεσω τιποτα στα παραπανω. :wink:
panpan έγραψε:Coursaros απότι έχω δει ασχολείσαι αρκετά με modding στο OF. Γιατί δεν έρχεσαι σε επαφή με το EMF για να βοηθήσεις; Μία χείρα βοηθείας είναι πάντα ευπρόσδεκτη!
Οι πορτες του EMF ειναι παντα για οποιον εχει ορεξη να βοηθησει.Οπως εχει πει και ο Ευτυχης υπαρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ....οτι δεν υπαρχουν κανονες στο ΕMF...μονο να εχεις ορεξη για δουλεια....εεε και το μαστιγιο του Σταματη :lol: :lol: :lol:

Αυτα τα ποστ θεωρησα σημαντικο να σχολιασω και συγνωμη για το κατεβατο αυτο!
Η ΟΥΣΙΑ(και το εχω ξαναγραψει) ειναι οτι ολα αυτα τα σχολια και οι κριτικες που κανατε εδω μπορουσαν να γινουν και στο open forum του EMF και να απαντηθουν και πιο περιεκτικα ισως.Αλλα εσεις προτιματε να το κανετε εδω οπωτε δεν εχουμε αλλο τροπο η τοπο για να απαντησουμε και εμεις.

Οσο για την συνεργασια της EMF με την AMVI αν και ειμαι ο πλεον αναρμοδιος για μα απαντησω και να διαφωτισω μπορω να πω οτι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δειχνουν αξιοθαυμαστο ζηλο και ορεξη γιαυτο που κανουν και το οποιο δεν ειναι μονο BETΑ TESTING.Ασχολουνται με διαφορους τομεις......Κατι που δυστυχως δεν ειδαμε να κανουν πολλες εγχωριες Κασανδρες νυν και πρωιν παρουσες σε διαφορα forums.

Aυτα ηθελα να σχολιασω και ζηταω και παλι συγνωμη για το κατεβατο! :wink:
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

Anzac έγραψε:
panpan έγραψε:Coursaros απότι έχω δει ασχολείσαι αρκετά με modding στο OF. Γιατί δεν έρχεσαι σε επαφή με το EMF για να βοηθήσεις; Μία χείρα βοηθείας είναι πάντα ευπρόσδεκτη!
Η e-HAF ήταν η πρώτη που έδωσε μέλη με γνώσεις για να βοηθήσουν στο αντικείμενο του θεάτρου.
Εάν ξανα ζητούσαν κόσμο θα τους δίναμε ευχαρίστως.

Τώρα αν δεν θέλουν να έχουν επαφές....είναι δική τους επιλογή
Mια μικρη διορθωση Τιμο
τα μελη του EMF ηταν KAI μελη της e-HAF που εφυγαν αρα γνωσεις που εφυγαν.
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Γιώργαρε μια χαρά τα είπες και κατ' εμέ καλά έκανες και πήρες θέση να πεις 2-3 πράγματα...

Προσωπικά ζήτησα να λάβω μέρος στο έργο που γίνεται, αλλά πολύ ευγενικά τα παιδιά με πληροφόρησαν πως τους συμφέρει να μπουν στην ομάδα development, παιδιά που ΗΔΗ έχουν πρότερη εμπειρία, οπότε περισσότερο θα τους καθυστερούσα, παρά θα βοηθούσα... Και φυσικά δεν απογοητεύτηκα, ούτε γύρισα να ρίξω χολή...Προσωπικά αναμένω το release date για τους λόγους που έχω αναφέρει ήδη...ΔΙΑΚΑΩΣ!!! :)

Συνεχίστε την καλή δουλειά και υπάρχουν πολλοί εδώ που έχουν υπομονή...! ;)
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
sparta
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευση από sparta »

STARSERIF έγραψε: τα μελη του EMF ηταν KAI μελη της e-HAF που εφυγαν αρα γνωσεις που εφυγαν.
Αυτό δυστυχώς είναι πολύ μεγάλη αλήθεια.


Χρόνια Πολλά & Καλή συνέχεια STARSERIF σε σένα και στα υπόλοιπα παιδιά (και καλό κουράγιο).

Να τονίσω μόνο ότι δεν έχει σημασία το που ανήκει καθένας μας --> Σημασία έχει η κοινότητα του Falcon να μείνει ενωμένη.

Ιδιαίτερα η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ που έχει γίνει 40 κομμάτια να μην κρατάμε μέσα μας προβλήματα του παρελθόντος.

Ας τα ξεπεράσουμε και ας μεγαλουργήσουμε ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ μένει να το ΔΕΙΞΟΥΜΕ.

Απλά σαν όνειρο σαν σκέψη φανταστείτε τι θα φτιάχναμε σαν ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ αν ενώναμε πάλι σε 1 δύναμη
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

μετά ξύπνησες ;
e-HAF Admin
Sacerdos
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 26 Φεβ 2007, 23:33
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από Sacerdos »

:biggrin:
Ήταν ένα ρητορικό απάνθισμα!

Μέχρι να βγει το EMF κάτι πρέπει να λέμε... :wink:
Εικόνα Εικόνα
Ο Τολμών...υψικρατείν στο Αιγαίο!
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

μερικά screenshots απο το emf
Σκύρος:
Εικόνα
Εικόνα
Λάρισα:
Εικόνα
Λήμνος:
Εικόνα
Ακτιο:
Εικόνα
Ελ.Βενιζέλος:
Εικόνα
Σουδα:
Εικόνα
50.000 hrs tailart ΒΕΛΟΣ
Εικόνα
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Άβαταρ μέλους
Adanedhel
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Δεκ 2011, 10:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Adanedhel »

Μαμάει
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

στην φώτο με το μιραζ, το τεραίν είναι ΓΑΜΑΤΟ, αλλά το αεροσκάφος φαίνεται σαν πλαστικό :\
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Adanedhel
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Δεκ 2011, 10:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Adanedhel »

Ναί Τίμο αλλά μάλλον δοκιμαστικό είναι! Αν συγκρίνεισ τα άλλα αφοι
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

τα άλλα σωστά! φαίνονται μια χαρά....
e-HAF Admin
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

και μετα απορουν γιατι δεν πεταω mirage...
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Απάντηση